عید نوروز فرصتی مغتنم برای عمل به احکام اسلامی است

+ پ -
عید نوروز فرصتی مغتنم برای عمل به احکام اسلامی است

امام جمعه بندرلنگه گفت : عید نوروز در روایات ما رد نشده ولی مواظب خرافات آن باشیم و این خود فرصتی مغتنم برای عمل بهتر به احکام اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مروارید نیوز ؛ سیدمحمدجواد رکنی امام جمعه بندرلنگه ظهر امروز در خطبه‌های این هفته اظهار داشت: در ایام نوروز میهمانان را مقدم و محترم بداریم و بازاریان نیز در اقبال آنها انصاف بخرج دهند. مبادا این خیال را به خود را دهند که اینان رهگذر هستند و دیگر باز نمی‌گردند و بی‌انصافی کنند، که این دور از اخلاق اسلامی است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم افزود: حوزه علمیه قم باید همچنان یک حوزه انقلابی و مهد انقلابی باقی بماند و رسیدن به این هدف نیازمند اندیشه، تدبیر و برنامه‌ریزی دقیق است.

امام جمعه بندرلنگه تصریح کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرمود «دو جریان در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی تأثیرگذاری آشکار داشتند ۱- دانشگاه ۲- حوزه علمیه، مبارزات دانشجویی در ایران، چه در دوره مبارزات اسلامی و چه قبل از آن هم وجود داشت اما مبارزات دانشجویی بدلیل دامنه محدود تأثیرگذاری آن هیچگاه به یک تحول و انقلاب در کشور منتهی نشد.

رکنی اضافه کرد: هم طلاب و هم مردم انقلابی باید هوشیار و بیدار باشند و مردم بدانند اگر این وحدت نبود انقلاب به پیروزی نمی‌رسید، سال گذشته همراه با فراز و نشیب‌های فراوان همراه بود که مهمترین آن در بعد داخلی، انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و جریان برجام بود که به همه کشورهای جهان ثابت کردیم ما هرگز دنبال سلاح هسته‌ای نبودیم.

وی در بعد مسائل خارجی در سال جاری به حمله عربستان به یمن اشاره کرد و گفت: حمله تجاوزگرانه آل‌سعود به مردم بی‌دفاع یمن در بیمارستان‌ها، مدارس، بازار و آموزشگاه‌ها ادامه دارد ولی آنها تا کنون به اهداف خود دست پیدا نکرده‌اند و نخواهند کرد و این رژیم منحوس، پوسیده شده است و قابل دوام نیست.

امام جمعه بندرلنگه در پایان یادآور شد: عید نوروز در روایات ما رد نشده ولی مواظب خرافات آن باشیم و این خود فرصتی مغتنم برای عمل بهتر به احکام اسلامی است.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff