عید فطر آماده باش امت اسلامی برای کمک به کشورهای مظلوم است
+ پ -
عید فطر آماده باش امت اسلامی برای کمک به کشورهای مظلوم است

امام جمعه شهرستان میناب در خطبه های نماز عید فطرگفت: عید فطر روز آماده باش امت اسلامی برای کمک به کشورهای مظلوم و جنگ زده مسلمان جهان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، حجت السلام والمسلمین معتمدی فر امام جمعه شهرستان میناب در خطبه های نماز عید فطر با توصیه مردم به تقوای الهی گفت: وظیفه ما با توجه به روایات الهی در این روز بزرگ ارزشیابی و ارزیابی اعمال خود در یک ماه روزه داری است.

 

وی ادامه داد: انسان های موفق، کشورهای موفق و دولت های موفق آنهایی هستند که ارزشیابی واقعی از اعمال خود داشته باشند و این از نشانه های آمرزیده شدن در این ماه است، چون انسان هایی که همیشه بیاد خدا بوده اند، روزه آنها قبول است.

 

وی صراحت بیان و اجتناب از ابهام گویی، محبت به همه انسان ها، نوع دوستی و زیبا دیدن همه چیز را از دیگر نشانه های آمرزیده شدن در این ماه بیان کرد و افزود: این نشانه ها و احساسی است که یک انسان بخشیده شده در روز عید فطر در وجود خود به آن دست پیدا می کند.

 

وی با تبریک به مناسبت ورود به ماه شوال اظهار داشت: روزعید فطر بواسطه حضور مردم بعنوان عید ذخیره باش و روز شرافت و بزرگی نام گذاشته شده است و با ورود به ماه شوال بزرگی آن دوچندان می شود.

 

معتمدی فر ادامه داد: امروز روز آماده باش امت اسلامی و روز بیعت با والیان اسلامی و ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای مدظله عالی است.

 

معتمدی فر در بخش دیگر با اشاره به حملات وحشیانه عربستان سعودی به مردم یمن درعین روزه دار بودن این مسلمانان عنوان داشت: مردم مظلوم یمن یک ماه زیر بدترین حملات سگ های وهابی روزه گرفتن، ما نباید بی تفاوت به این مردم باشیم درواقع این عید روز آماده باش ملت اسلامی برای کمک به کشورهای مظلوم و جنگ زده مسلمان جهان است.

 

خطیب نماز جمعه میناب در ادامه با بیان اینکه سازمان های جهانی هیچ کاری برای این مردم مظلوم انجام نداده اند خاطر نشان کرد: سازمان ملل جهانی در طول این چند سال حملات به کشورهای مظلوم متاسفانه جز ابراز تاسف کاری نکرده اند و این نشانه ضعف بسیار شدید در این سازمان و وابستگی آنها به کشورهای غربی است.

 

انتهای پیام/س

 

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff