تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 441263
تاریخ انتشار:جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های نماز جمعه هرمزگان عنوان شد؛

عهدشکنی جزء لاینفک سیاست های سلطه طلبانه آمریکاست/ تحولات منطقه بدون ایران رقم نخواهد خورد

ائمه جمعه استان هرمزگان با اشاره به بدعهدی های آمریکا در طول تاریخ اظهار کردند عهدشکنی جزء لاینفک سیاست های سلطه طلبانه آمریکاست و  با تصویب برجام به دنبال تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران است.

عهدشکنی جزء لاینفک سیاست های سلطه طلبانه آمریکاست/ تحولات منطقه بدون ایران رقم نخواهد خورد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه استان هرمزگان با اشاره به بدعهدی های آمریکا در طول تاریخ اظهار کردند عهدشکنی جزء لاینفک سیاست های سلطه طلبانه آمریکاست و  با تصویب برجام به دنبال تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

تحولات منطقه بدون ایران رقم نخواهد خورد

حجت الاسلام میرزایی امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان با اشاره به عدم پایبندی آمریکا به معاهدات بین المللی و اتخاذ مواضع قلدرانه آنها گفت: این مواضع و عهد شکنی ها جزء لاینفک سیاستهای سلطه طلبانه آمریکاست و چیز تازه ای نیست.

حجت الاسلام میرزایی با بیان اینکه آمریکا هیچ زمانی قابل اعتماد نخواهد بود، عنوان کرد: آن چه نباید از آن غافل شد، عبرت از تاریخ، پیشینه مذاکرات هسته ای و فرآیند برجام است که به عنوان یک تجربه تلخ باید از آن بهره گرفت.

امام جمعه پارسیان افزود: در مقابل هجمه های کور و زیاده خواهی های جبهه استکبار راهی غیر از مقاومت و ایستادگی وجود ندارد و هزینه های مقاومت به مراتب از هزینه های انفعال، ارتجاع و سازش کمتر خواهد بود.

وی تصریح کرد: هدف آمریکا از این همه بحث راجع به برجام همراه کردن اروپا در تحریم سپاه با خودش است و انتظار و توقع مردم این است که دولت در مقابل این ظلم آشکار همچنان ساکت ننشیند و با پشتیبانی مردم در مقابل این فتنه آمریکایی ایستادگی کند.

خطیب نماز جمعه پارسیان با اشاره به سفر ملک سلمان به روسیه برای نخستین بار، هدف عربستان را احیا نقش خود در منطقه دانست و یادآور شد: پادشاه عربستان بعد از شکست های پیاپی در یمن و سوریه، برای مقابله به قدرت نفوذ ایران به روسیه رفت که نتیجه ای هم حاصل نشد و همه مستکبران عالم بدانند که تحولات منطقه بدون نقش مهم ایران رقم نخواهد خورد.

میرزایی در ادامه با تبریک هفته بزرگداشت پیوند اولیا و مربیان، نقش خانه و مدرسه را در تربیت نسل آینده مهم دانست و از همه خانواده برای این مهم دعوت به همکاری کرد.

امام جمعه پارسیان با اشاره به سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی نماینده حضرت امام(ره)و امام جمعه کرمانشاه توسط منافقین در سال ۶۱ گفت: شهید اشرفی اصفهانی یار انقلاب و مایه دلگرمی جوانان انقلابی بود.

وی با اشاره به ۲۵ محرم شهادت امام سجاد(ع) خاطرنشان کرد: ایشان با بهره‌گیری از اصل تقیه، هستی و دوام شیعه را حفظ کرد و در پوشش آن به هدایت و رهبری جامعه پرداخت.

 

نیروهای مسلح و قوه قضاییه غرور ملی و اقتدار نظام هستند

حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمام شئون زندگی با یادآوری حادثه مسجد کرمان و کشتار بیرحمانه مومنان در رژیم ستم شاهی اظهار کرد: طاغوت در این حادثه از قبل برنامه ریزی کرده بود و علاوه بر مسجد در خیابان های اطراف نیز در انتظار قتل عام مردم بیگناه بود تا آتش انقلاب را خاموش کند اما این جریان نتیجه عکس داد و روند پیشرفت انقلاب را تسریع بخشید تا در ۲۲ بهمن ۵۷ این مبارزات با پیروزی انقلاب اسلامی به ثمر نشست.

وی با اشاره به اینکه امروز در دهه چهارم انقلاب اسلامی قرار داریم و انقلاب مرزهای جغرافیای ایران را در نوردیده و به کشورهای اسلامی جهان رسیده است افزود: امروز باید مراقب گرگ ها و موریانه ها باشیم که نظام و انقلاب اسلامی را نشانه گرفته اند.

خطیب جمعه کیش تاکید کرد: گرگ ها در ابتدا زوزه می کشند و اگر با مقابله جدی وحرکت شجاعانه ای روبرو شدند عقب نشینی می کنند اما موریانه ها به طور پنهانی وارد شده و ریشه ها را می خشکانند.

وی با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی با این دو دشمن مواجه است ادامه داد: گرگ ها اگر بدانند که گله چوپان بیدار و هوشیار دارد عقب می نشینند اما اگر بدانند گله چوپان دارد یا در خواب بوده و یا حرکت شجاعانه ای از وی مشاهده نکند حمله ور می شود.

امام جمعه کیش ترامپ را نماد گرگ هایی دانست که علیه انقلاب اسلامی ایران زوزه می کشند و افزود: وی از حماقت خود رضایت خاطر داشته و خوشحال می شود که وی را مجنون و دیوانه بخوانند تا در سایه دیوانگی ماموریت گرگ صفتانه خود را علیه عزیزترین نهاد کشور یعنی سپاه عنوان کند.

وی با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران وظیفه ذاتی خود می داند از نظام و دستاورهای آن حمایت و حراست کند و امروز خود را وقف نظام و انقلاب کرده است تصریح کرد: یک کشور زمانی قدرتمند است که نیروهای مسلح آن قدرتمند باشند و امروز نیورهای مسلح ایران در اوج قدرت، آمادگی، ایمان و اقتدار قرار دارند و می خواهید که آمریکا از این اقتدار و توان نیروهای مسلح و سپاه قهرمان عصبانی نباشد.

علیدادی خطاب به استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جنایتکار اظهار کرد: آمریکا عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر زیرا سپاه فرزند انقلاب است و در اوج قدرت و شهامت از ایمان و دستاوردهای نظام در خطر رهبری دفاع خواهد کرد.

وی به اجماع، همدلی و همصدایی احزاب، روسای قوه های مختلف، چهره های سیاسی و نیروهای مسلح در دفاع از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اشاره و تاکید کرد: سپاه و دیگر نیروهای مسلح غرور ملی ایران است که از حیثیت دینی و ملی ما دفاع می کنند و طبیعی است که دشمن باید از سپاه عصبانی باشد زیرا سرداری که از تبار و از فرزندان این نهاد مقدس است با مشاوره های خود موجب شد تا کشورهایی که آمریکا قصد قتل عام در آن ها را داشت در مقابل آمریکا قدعلم کنند.

خطیب جمعه کیش با بیان اینکه موریانه ها پنهان بوده و ریشه ها را می خشکانند تاکید کرد: امواج فساد زا و مرگبار فرهنگی که امروز به سوی کشور ما گسیل شده اند همان موریانه هایی هستند هر روز به یک جریان درمی آفرینند و این روزها علیه دستگاه قضایی موضع گرفته اند.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی وظیفه دارد در مقابل رشوه خواری، رانت و هر گونه فساد ایستادگی کند چرا باید برخی در مقابل این انجام این وظیفه ایستادگی کنند.

امام جمعه کیش افزود: امروز گرگها به سپاه حمله ور شده اند و موریانه ها دستگاه قضایی را نشانه گرفته اند و باید مراقب باشیم زیرا تنها راه مقابله با گرگ ها شجاعت و قاطعیت و راه مقابله با موریانه ها بصیرت و آگاهی است.

وی تصریح کرد: باید شجاعت داشت تا گرگ ها طمع نکنند و باید بصیرت داشت تا موریانه ها به ما ضربه نزنند.

علیدادی همچنین به ایستادگی و همدلی مردم در مقابله با عهدشکنی آمریکا در مقوله برجام اشاره کرد و افزود: دولت، مجلس و دستگاه قضایی همه در خدمت رهبری و همه با هم در کنار مردم در مقابل عهد شکنی آمریکا در مقوله برجام ایستاده ایم.

وی افزود: امید است با همدلی، شجاعت و  بصیرت همچون ۴۰ سال گذشته مسئولان و مردم در کنار هم از جوسازی های دشمنان عبور کنیم.

خطیب جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های امروز نماز جمعه کیش با تسلیت شهادت امام زین العابدین (ع)، شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی به دست گروهک منافقین تسلیت گفت و با تقدیر از محمد قاریان پور مدیرکل سابق صدا و سیمای کیش انتصاب علیرضا نجابت را در این سمت تبریک گفت.

وی همچنین نفاق، دنیا طلبی و جهل را از آفت های جامعه اسلامی دانست و افزود: در جامعه ای که جهل حاکم باشد حق و عدل تقویت نخواهد شد و جایگاه دوست ودشمن مشخص نیست به همین دلیل دشمن به راحتی در آن نفوذ کرده و عوامل خود را در امور حاکم می کند.

چادر جمع آوری عروسک و اسباب بازی برای کودکان نیازمند در قالب طرح دست های مهربان توسط جمعیت هلال احمر کیش در حاشیه های مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه کیش برپا شد.

 

 

قصد امریکا از تصویب برجام تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران است

حجت الاسلام مختار صادقی امام جمعه موقت حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته، ضمن دعوت همه مردم به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: کسانی که به درجه رفیع شهادت می رسند که پا روی خواسته های نفسانی خودشان گذاشته باشند و خداوند به آنها عزت می دهد مثل شهید حججی که مردم ایران با چه استقبالی جنازه این شهید بزرگوار را تشیع کردند و او نزد همه ما و خداوند عزیز است.

صادقی در ادامه افزود: شهید حججی انقلابی ایجاد کرد و این شهید بزرگوار در قبال اسلام و نظام احساس مسئولیت کرد و درسی به همه و دولت مردان و مسئولین داد که اگر در قبال کشور و نظاممان احساس مسئولیت کنیم، عزت نصیبمان می شود و خداوند عزت کم نظیری به ایشان داده است و این عزت می تواند شامل همه ما بشود اگر در قبال اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران احساس مسئولیت بکنیم.

وی بیان داشت: از صدر اسلام تا کنون خون های زیادی پای درخت اسلام ریخته شده است، لذا همه ما بایستی در مقابل این نظام الهی احساس مسئولیت کنیم که خون شهدای گرانقدر مان پایمال نشود.

امام جمعه موقت حاجی آباد در ادامه با اشاره به روز تربیت بدنی و ورزش افزود: ورزش یکی از ضروریات جامعه امروز است، خصوصا در بحث جوانان، زیرا رها کردن جوانان یعنی به فساد کشاندن انها ، اگر انها را سرگرم امور ورزشی نکنیم و ورزش گاه های ما مخروبه شده باشند و برای آنها هزینه نکنیم سر از اعتیاد  فساد در مشروبات الکلی در می آورند.

صادقی خطاب به مسئولین افزود: مسئولین باید در زمینه ورزش جوانان احساس مسئولیت کنند و جوانان ما به علت کمبود امکانات ورزشی سر کوچه ایستادند، ایستادن سر گوچه و صحبت کردن با چند تا دوست ناباب یهنی از راه خارج شدن در ضمن که می شود از پتانسیل ورزش استفاده کرد و آن را رها نکرد در برخی از محله برای یک توپ ورزشی با مششکل مواجه هستند.

وی افزود: باید مسئولین اهمیت ورزش را به جوانان تبعین کنند و به این جوان فهماند که این ورزش چه اثراتی می تواند روی جسم انسان اثر گذار باشد و از جلوگیری پیری زود رس، مرگ های نابهنگام، چربی قند ، سیستم دفاعی بدن و حافظه را قوی و باعث اعتماد به نفس و ادم را از افسردگی دور  می کند.

صادقی در ادامه در خصوص برجامی مطالبی را عنوان کرد و تصریح کرد:برجام هیچ گاه به فرجام نرسید اولا این مذاکره به صلاح و نفع کشور ما نبود زیرا نتیجه ان ازهمان اول مشخص بود زیرا مذاکره کردن با کسی که اعتقاد به قول و تعهد ندارد و برد و برد را در نظر نمی گیرد کار بیهوده ای است و دشمن شمشیر را از رو بسته است دیگر نشستن سر مذاره با همچین پدیده ای نتیجه ای حاصل نمی شود.

وی بیان داشت: قصد امریکا از تصویب برجام تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران است خودشان هم اعلام کردند که ما اگر جنگ با ایران می کردیم نمی توانستیم موفق بشویم ولی با برجام ایران را ۱۵ سال به عقب بردیم ولی عجیب این است که هنوز افرادی ههستند که با وجود همه خرابکاری های آمریکا هنوز دم از برجام می زنند و انسان در عقل سلیم انها شک می کند این قدر نتیجه پر واضع است.

امام جمعه موقت حاجی آباد گفت:دشمن هنوز دست از خباثت و دشمنی اش برنداشته است و رئیس جمهورش به صراحت اعلام می کند در قبال تصمیم های دولت قبلش هیچ احساس مسئولیتی نمی کند و مسئولین ما دیگر نباید با همچین شخصی بر سر میز مذاکره بنشینند.

صادقی افزود: با کمال تاسف ما چهار سال وقت یکی از دولت های مان را روی این کار گذاشتیم و با سرنوشت ۷۰ میلیون نفر صرف یک توافق بی پایه و اساس کردند این حق ناس و ظلم است باید مسئولین ما در قبال این  اعمالشان به درگاه خداوند متعال توبه بکنند و باید به نیروهای داخلی و توان درونی کشور تکیه می کردند برجام جز خسارت برای ما هیچ چیز نداشت و این برجام هیچ گاه به فرجام نرسید.

وی یادآور شد: نیروهای انقلابی ما همیشه به مسئولین این تذکر را می دادند ولی متاسفانه مورد ریشخند قرار می گرفتند این شد نتیجه مذاکره با دشمن قسم خورده ملت و نظام جمهوری ایران با توجه به اینکه نتیجه این مذاکره از اول مشخص بود.

 

مشارکت شهروندان در اداره امور شهری یک ضرورت است

هدایت اله لقمانی، نایب رییس شورای اسلامی شهر ابوموسی ظهر امروز در جمع مردم در مسجد جامع با اشاره به اهمیت مشارکت شهروندان در اداره امور شهری؛ گفت: امروزه مشارکت شهروندان در امور شهری یک ضرورت است، ضرورتی که می تواند منجر به توسعه ی پایدار شهری شود.

نایب رییس شورای شهر ابوموسی اظهار کرد: از مصادیق عینی مشارکت موثر شهروندان در اداره امور شهری، پرداخت عوارض می باشد که شهروندان با پرداخت به موقع آن می توانند به شهرداری در خدمات رسانی بهتر و شایسته تر کمک نمایند.

لقمانی افزود: انتظار ما از شهروندان این است که در پیشرفت و بهبود اوضاع شهر مشارکت فعال تری داشته باشند و اعضای شورای شهر دست خود را به سوی مردم دراز کرده و از آنان یاری می طلبد.

وی تصریح کرد: یکی از وظایف اصلی شورای اسلامی شهر انتخاب شهردار می باشد و شورای شهر ابوموسی در این زمینه با آرامش و حوصله نسبت به بررسی نامزدهای تصدی پست شهردار اقدام نموده و ان شاءالله در طی روزهای آینده شهردار ابوموسی نیز انتخاب خواهد شد.

نایب رییس شورای شهر ابوموسی با اشاره به سرانه فضای سبز در شهر ابوموسی، گفت: علی رغم اینکه شهر ابوموسی از لحاظ سرانه فضای سبز در سطح استان در جایگاه اول قرار دارد، اما فضای سبز شهر از لحاظ زیبایی و طراوت و شادابی وضعیت مطلوبی ندارد و شهرداری و شورای شهر خود را موظف به ایجاد فضای سبز زیبا و باطراوت جهت استفاده شهروندان می داند و قدم های ابتدایی را در این زمینه برداشته است.

لقمانی افزود: یکی از مشکلات اساسی و مهم شهرداری در بحث فضای سبز، رها بودن احشام و چرای آنها از چمن و فضای سبز میدان ها، بلوارها و پارک های سطح شهر می باشد که هزینه های گزافی را بر دوش شهرداری می گذارند.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از مشکلات اساسی شهرداری ابوموسی نداشتن درآمد می باشد که شورای شهر با برنامه ریزی هایی که در این زمینه دارد امیدوار است بتوانند درآمدهایی را از سطح شهر کسب نماید.

لقمانی گفت: اعضای شورای اسلامی شهر ابوموسی روزانه چندین ساعت جلسه برگزار می کند و مسائل و مشکلات شهر را از ریز تا درشت در این جلسات مطرح و به شور گذاشته می شود و بر روی آنها کار کارشناسی انجام و راهکارها و راه های رفع این مشکلات بررسی می شود.

نایب رییس شورای شهر ابوموسی خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر ابوموسی هر سه ماه یکبار گزارشی از روند اقدامات و فعالیت های شورا را به مردم ارائه می کند و با راه اندازی سایت اینترنتی شهرداری و شورای شهر تمامی فعالیت های شورا و شهرداری برای مشاهده مردم در سایت ارائه می شود.

 

ترامپ بداند؛تروریستی نامیدن سپاه بازی با آتش است

حجت الاسلام محمد بارانی،خطیب جمعه توکهور_هشتبندی در اجتماع باشکوه نمازگزاران جمعه ؛راهبرد آمریکایی در رابطه با برجام را فشار بر ایران با حفظ برجام دانستند و ضمن اشاره به مواضع اخیر مقامات آمریکایی گفت:‌هدف از این هوچی بازی ها تحریم سپاه پاسداران است چرا که پروژه تکرار  برجام های دیگر با تدبیر و قاطعیت رهبری معظم انقلاب شکست خورد و حال به دنبال دستیابی به اهداف خود به وسیله همین برجام هستند. با
خطیب جمعه توکهور_هشتبندی با اذعان بر احتمال تروریستی نامیدن سپاه پاسداران از جانب دولت ترامپ؛ آنرا اشتباهی تاریخی و بازی با آتش از جانب آمریکایی نامیدند و تاکید کرد:سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از مهمترین مولفه های قدرت و عزت ملت بزرگ است و قطعا در برابر این ظلم و اقدام بی شرمانه ی آمریکایی ها ؛جمهوری اسلامی سکوت نخواهد کرد.
حجت الاسلام بارانی خطاب به مسئولان داخلی خاطرنشان کرد:کمترین توقع مردم انقلابی و شریف ایران اسلامی از همگی مسئولان و خصوصا دستگاه دیپلماسی این است که متناسب با شان انقلاب؛نظام و ملت ایران در برابر زورگویی ها و فتنه های بیگانگان با توکل بر خدا ایستادگی کنند.
خطیب جمعه توکهور_هشتبندی ضمن  تشکر از مواضع انقلابی و به جای رییس جمهور محترم و وزیر امور خارجه کشورملن در دفاع از سپاه پاسداران گفت: خواست مردم به تاسی از رهبر معظم انقلاب این است که مسئولان امر با هوشمندی برای تمامی این احتمالات طرح و برنامه قاطع انقلابی تدبیر نموده و به تناسب عملکرد طرف آمریکایی بدون کمترین ملاحظه ای از حقوق ملت دفاع و در مقابل زیاده خواهی های شیطان بزرگ بایستند و بدانند که قطعا آحاد ملت ایران از مواضع انقلابی دولت مردانشان حمایت خواهند کرد.
حجه الالام بارانی در بخش دیگری از خطبه دوم با اشاره به دیدار با استاندار محترم هرمزگان پیرامون بررسی مشکلات شهرستان ؛آنرا اقدامی مثبت و قدمی رو به جلو برای حرکت پرشتاب به سمت توسعه استان دانستند و گفت:آن چیزی که مهم است جهت گیری اشخاص و هر مجموعه است و اینکه مشاهده میشود در آغاز کار استاندار محترم پیگیر آشنایی با مشکلات و شناخت ظرفیت هاست نوید بخش حرکت مجموعه دولت به سمت رفع محرومیت های تاریخی این استان است که جای تقدیر و تشکر از استاندار محترم جناب آقای دکتر همتی دارد.
وی با اشاره به ۲۲ مهرماه روز جهانی استاندارد ؛نقش این سازمان را در سلامت و ایمنی مردم مهم و تاثیرگذار ارزیابی کرد و با بیان اینکه کارکنان استاندارد پاسبانان سلامت و ایمنی و حافظان ثروت ملی هستند؛افزود:متاسفانه اهمیت استاندارد آنگونه که شایسته است مورد توجه قرار نگرفته است لذا هم دولت محترم باید سرمایه گزاری بیشتری در این حوزه داشته باشد و هم مردم باید به استاندارد بودن کالاهای مصرفی توجه بکنند.
وی با تسلیت شهادت سیدالساجدین (ع) و قدردانی از دست اندرکاران برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد (ع)؛  در تبیین نقش کلیدی ایشان  برای حفظ اسلام گفت:تبیین صحیح و مستمر قیام عاشورا؛تبیین معارف در قالب دعا؛و تربیت شاگردان از کارهای مهم تاثیرگذار امام سجاد علیه السلام در دوران حیات پربارشان بوده است.
حجت الاسلام بارانی با اشاره به روز پیوند اولیا و مربیان ؛این تبادل و هم فکری را کاری ارزشمند و مهم دانستند و در ضمن توصیه ای به والدین و مربیان اذعان داشت:فضای تربیتی را به فضای مادی تبدیل نکنید و نباید این جلسات به گونه ای تصور شود که دعوت والدین صرفا برای رفع نیازهای مادی مدارس میباشد بلکه گره گشایی مسائل تربیتی بالاترین مساله ای است که باید مورد توجه اولیا و مربیان قرار بگیرد.
امام جمعه توکهور_هشتبندی ورزش را برای سلامتی و تندرستی یک امر ضروری دانستند و ضمن گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش و تشکر از مسئولان حوزه ورزش گفت:در سالهای گذشته کارهای خوبی در زمینه ورزشی آغاز شد که متاسفانه به صورت ناقص متوقف شده است و خواست مردم وخصوصا جوانان ورزشکار ما که دارای مقامات استانی و کشوری هستند و در   همه مسابقات نام آنها میدرخشد این است که مسئولان استان نسبت به تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی و تجهیز مجموعه فعلی اقدام کنند.

 

تفکرات جهادی و عمل کردن به آن ها کلید حل مشکلات مردم در بشاگرد

حجت السلام والمسلمین علی بهروزه امام جمعه شهرستان بشاگرد در خطبه های نماز جمعه امروز با بیان تفاوت میان شعار و عمل، اظهار کرد: مشکلات شهرستان بشاگرد و کل کشور جز با تصمیم و تفکر جهادی قابل حل شدن نیست.

امام جمعه شهرستان بشاگرد افزود: با توجه به نگاه ویژه ای که از زمان امام خمینی (ره) تا کنون توسط مسئولان نظام به شهرستان بشاگرد بوده و هست اما همچنان محرومیت های زیر ساختی فراوانی در این شهرستان وجود دارد.

بهروزه با بیان اینکه محرومیت در برخی از روستا های بشاگرد درد آور است، گفت: به مسئولان شهرستانی توصیه میکنم چشم انتظار خدمات و امتیاز ها از طرف دولت یا استان به بشاگرد  نباشند زیرا مشکلات بشاگرد با حرکت های خود جوش و جهادی خود آن ها قابل حل است.

وی ادامه داد: تا زمانی مشکلات مردم بشاگرد تبدیل به دغدغه مسئولان نشود و از خواب، آسایش و وقت خود برای باز کردن گره ای از مسائل مردم نگذارند، مشکلات زیر ساختی منطقه قابل حل نیست.

نماینده ولی فقیه در بشاگرد بیان کرد: تعامل و اتحاد لازم بین هئیت های مذهبی و کانون های فرهنگی و فکری در بشاگرد بسیار کمرنگ است که انتظار می رود با ایجاد « هئیت خادمین قمر بنی هاشم(ع)» هماهنگی های لازم در جهت رفع مسائل و مشکلات بیشتر شود.

بهروزه با بیان اینکه انسانیت بحثی فرا جناحی است، اظهار کرد: مردم مطالبه گری را فراموش نکنند و در هر دستگاهی کوتاهی دیدند با انتقاد های سازنده خود در جهت پیشرفت بشاگرد، مسئولان را به چالش بکشند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به انگیزه و سابقه استان دار هرمزگان از ایشان و مسئولان دعوت می شود با حضور در بین مردم بشاگرد مسائل موجود در این شهرستان را از نزدیک ببینند و در جهت رفع آن ها اقدام کنند.

 

سپاه رکن رکین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه شهرستان،گفت : این امر در سایه جمهوری اسلامی ایران و تعالم دینی که نتیجه تلاش مسئولین عقیدتی سیاسی در تبیین معارف دین و چشم انداز انقلاب می باشد تحقق یافته است.

وی نیروهای مسلح ایران اسلامی را مقتدر و با صلابت ترین نیروها در دنیا دانست و با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا در رابطه با سپاه، تصریح کرد: سپاه رکن رکین در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بوده و در کنار ولایت و مردم حافظ انقلاب است.

حجت الاسلام جوکار اظهار داشت: موضع گیری مسئولین، وزراء و رئیس جمهور در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطلوب بوده، نشان از بی اعتمادی به دشمن و یاس از مذاکره دارد و حمایت مردم از چنین مواضعی به تبعیت از رهبری را به دنبال دارد.

امام جمعه قشم پاسخ کوبنده فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به یاوه گویی های ترامپ را یادآور شد و تاکید کرد: اگر سپاه را تروریست بخوانید ما ارتش شما را هم ردیف با داعش می دانیم و آن را به زباله دان تاریخ خواهیم سپرد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در واکنش به مسائل برجام بیان کرد: نقض پیمان از سوی دشمن ریشه در تاریخ دارد و اقدام مقابل به مثل با آن از سوی مسلمانان و به نابودی کشاندن دشمن در صورت انجام اقدامی بر علیه مسلمین امری قرآنی است.

جوکار با گرامیداشت هفته ورزش و تربیت بدنی، افزود: ورزش از موارد مورد تاکید اسلام است و در خصوص فضاهای ورزشی در شهرستان با وجود فاصله مطلوب تا وضعیت مطلوب، اقدامات شایسته ای صورت پذیرفته و انتظار می رود وعده احداث زمین ورزشی در محله امام حسین(ع) نیز عملیاتی شود.

وی تقویت پیوند میان اولیا و مربیان بعنوان دو بال مهم در تربیت دانش آموزانی در طراز جمهوری اسلامی ایران را خواستار شد و گفت: اگر بخواهیم دانش آموزان تجلی گر اهداف انقلاب باشند باید رابطه متقابل خانه و مدرسه را پررنگ نمود.

امام جمعه قشم روز جهانی استاندارد را گرامیداشت و با تبریک اسقرار مرکز تحقیقات و نشان استاندارد حلال جمهوری اسلامی ایران در قشم، بیان کرد: استاندارد یک دستور دینی است و علاوه بر اینکه حق تولید هر نوع کلایی وجود ندارد در مصرف نیز باید استاندارد رعایت شود و از خوردن غذاهای حرام نظیر ماهیان بی پولک و خرچنگ اجتناب شود.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار شهادت سید الساجدین امام زین العابدین علیه السلام را تسلیت گفت و اظهار داشت: توفیقات ائمه بعد از امام سجاد(ع) بواسطه روشنگری و تربیت جامعه در قالب دعا توسط ایشان بوده و باید آن حضرت(ع) را بهتر شناخت.

جوکار با بیان اینکه کتاب ارزشمند صحیفه سجادیه هدیه ای از سوی ولی عصر(عج) به جامعه اسلامی و در بر دارنده تمام نیازها است، ادامه داد: کنگره بین المللی امام سجاد علیه السلام که هر ساله در استان هرمزگان برگزار می شود فرصت مطلوبی برای شناخت و شناساندان آن حضرت(ع) به همگان است.

وی با اشاره به هفته بهداشت و درمان افزود: تقوا مصونیت بخش و نوعی بهداشت و درمان است که از آلودگی های گناه جلوگیری کرده، زنگار گناه را از جان آدمی می زداید.

امام جمعه قشم ادامه داد: آسایش در سایه ذکر خدا بوجود می آید و نماز، مصداق بارزی از ذکر می باشد و نماز جمعه با توصیه به تقوا در ایجاد بهداشت روان اسلامی موثر است.

حجت الاسلام والمسلیمن جوکار در خطبه نخست مبحث پیوند عاشورا و مهدویت را پی گرفت و با بیان اینکه مهدی یاوران باید از خصایص یاران سیدالشهدا علیه السلام برخوردار باشند، تبیین کرد: امام شناسی اولین ویژگی یاران اباعبدالله الحسین(ع) بود.

جوکار در تشریح این خصیصه گفت: شناخت امام زمان(عج) و نعمت ولایت باید به تبعیت محض از فرامین امام بیانجامد و زمانی که چنین شد اولین گام برای قرارگیری در خیل یاران ولی امر(عج) برداشته شده است.

 

بد عهدی های امریکا نباید منجر به برجام های ۲ و ۳ شود

حجت الاسلام و المسلمین حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک در خطبه های نماز این هفته شهرستان در مسجد جامع صاحب الزمان (عج) شهر بندر سیریک گفت: اخیرا آقای روحانی رئیس جمهور در سخنانی از آیه ۵۶ سوره انفال برداشت کردند که عهد بستن با دشمنان علیرغم پیمان شکنی آنها اشکال ندارد و پیامبر چندین بار این کار را انجام دادند.

وی یادآور شد: اول اینکه برای فهم معنای آیات لازم است به سیاق و مجموع آیات دقت شود این آیه شریفه نمیفرماید که پیامبر علیرغم پیمان شکنی آنها، دوباره با آنها پیمان ببند بلکه در مقام توصیف پیمان شکنی آنهاست ، ثانیا خداوند در ادامه این آیات، در آیه ۵۸ سوره انفال میفرماید:  اگر حتی ترس پیمان شکنی داشتید، لازم است که عهد و پیمان را فسخ کنید و اقدام متقابل انجام دهید چرا که خداوند خائنان را دوست ندارد لذا این آیه تکلیف ما را در مقابل بدعهدی های آمریکا مشخص می کند .

حجت الاسلام و المسلمین حیدری بیان کرد: از دیدگاه قرآن، در مقابل بد عهدی های امریکا لازم است که اقدام متقابل انجام شود نه اینکه به دنبال مذاکره و برجام های ۲و ۳  باشیم ،جو سازی های اخیر علیه قوه قضائیه، بخاطر برخورد این قوه با مفسدین اقتصادی است و جا دارد آحاد مردم همه پشتیبان قوه قضائیه باشند و از اقدامات قاطع این قوه در برخورد با فساد  و مفسدان حمایت نمایند.

وی تصریح کرد: بغض و کینه دشمنان و جو سازی آنها علیه سپاه پاسداران بخاطر این است که سپاه بازوی پرتوان ولایت فقیه است و مظهر اقتدار نظام است و بر ما لازم است که از این نیروی انقلابی حمایت کنیم تا تمام برنامه ها و ترفندهای دشنمان یکی پس از دیگری نقش بر آب شود.

امام جمعه شهرستان سیریک در ادامه تصریح کرد: بزرگترین میراث امام سجاد علیه السلام،‌ کتاب شریف صحیفه سجادیه است که حاوی معارف دین در قالب دعاست و برخی از بزرگان اهل سنت مانند شیخ طنطاوی بعد از اینکه با این کتاب بزرگ آشنا شدند، از اینکه دیر با این گنج عظیم معرفتی آشنا شدند،‌ احساس خسران داشتند لذا جا دارد ما قدر این نعمت را بیشتر بدانیم و از آن استفاده لازم در زندگی ببریم.

وی ابراز کرد:  یکی از درسهای صحیفه سجادیه،‌ نیت داشتن در همه امور است. امام سجاد علیه السلام در دعای مکارم الاخلاق میفرماید  اللهم وفّر بلطفک نیتی،‌ خدا به لطف خویش،‌ به من وفور نیت عنایت کن که در همه کارها ، حتی خوردن و خوابیدن، نیت خالصانه داشته باشم .

امام جمعه شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: ۲۲ مهرماه روز جهانی استاندارد و‌ نام گذاری این روز به این عنوان،‌برای این است که همه زحمت کشان در این عرصه به کیفیت کالا اهمیت بیشتری بدهند.

حجت الاسلام حیدری  با اشاره به سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی پنجمین شهید محراب به دست منافقین گفت: این سازمان جنایتکار،‌ تعداد۱۷ هزار از مردم ما را فقط به جرم مذهبی بودن یا داشتن ظاهر مذهبی، به طرز فجیع به قتل رساندند و حتی به کودک نیز رحم نکردند جای بسی تأسف است که برخی در داخل یا خارج از این سازمان جنایتکار حمایت می کنند.

وی با گرامیداشت روز جهانی نابینایان (عصای سفید) عنوان کرد: خدمت به کسانی که از نعمتی محروم هستند نزد خداوند متعال فضیلت زیادی دارد و لازم است همه ما مردم و مسئولان در راستای فراهم سازی بسترهای زندگی آنها اهتمام بیشتری داشته باشیم.

امام جمعه شهرستان سیریک با تسلیت شهادت امام سجاد علیه السلام خاطرنشان کرد:‌ به این مناسبت همایشی روز یکشنبه در شهر سیریک برگزار میشود که از همه عزیزان درخواست میشود که در این مراسم معنوی حضور باشکوه داشته باشند.

وی با گرامیداشت روز پیوند اولیا و مربیان گفت: اولیای عزیز باید مربیان مدارس را در امر تربیت یاری کنند و با حضور فعال خویش در مدارس،‌ مربیان را مورد حمایت خویش قرار دهند تا شاهد رشد و شکوفای بیشتری در میان فرزندان و جامعه خود باشیم.

امام جمعه شهرستان سیریک با تبریک روز جهانی غذا و هفته بهداشت روانی اضافه کرد: از نظر اسلام غذا و خوراک انسان دو ویژگی باید داشته باشند هم حلال باشد و هم پاکیزه ، غذای سالم نه تنها در جسم انسان، بلکه در روح و روان انسان نیز تأثیر گذار است و اهمیت بهداشت روان بیشتر از بهداشت جسم است برخی حاضرند برای جسم خویش خرج کنند ولی به بهداشت روان خویش اهمیتی نمی دهند از دیدگاه قرآن، راه علاج مشکلات روانی انسان، یاد و ذکر خداست .

حجت الاسلام و المسلمین حیدری  در پایان با اشاره به هفته تربیت بدنی و ورزش گفت:‌ ورزش نقش مهمی در سلامت انسان و حل معضلات فرهنگی دارد ولازم است مسئولین محترم نسبت به ترویج ورزش مخصوصا ورزش همگانی اهتمام بیشتری داشته باشند.

آمریکا وهم دستانش بغض دیرینه ای از سپاه پاسداران دارند

حجت الاسلام مهدی رحمانی امام جمعه رودان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سریال غم انگیز برجام گفت :ترامپ رئیس جمهور آمریکا مرتب در خصوص ایران سخن می گوید و جمهوری اسلامی را به نقض برجام محکوم و تهدید می کند. اما مقابل آن برخی درداخل از کشور می گویند که اگر آمریکا نقض عهد کند ضرر خواهد کردو در جامعه بین الملی محکوم می شود.

وی افزود : سوال بنده اینجاست ،که آمریکای جنایتکار این همه جنایت در ویتنام و ژاپن انجام داد و از طرف جامعه بین الملی هم محکوم شد آیا چیزی از گستاخی آن کم شده و یا خمی به ابرو آورده است؟،اصلا محکومیت جامعه بین الملی برای کشور گستاخی مثل آمریکا بی تاثیر بوده وراه جنایات او را نخواهد بست .

امام جمعه رودان اظهار کرد: پس از گذشت چهار سال از ساخت برجام توسط دولتمردان و این همه سفر و رفت و آمد و مانور رسانه ای ،قتح الفتوح خواندن آن توسط برخی در داخل و پایان دانستن تمام مشکلات ،چه گشایش اقتصادی شاهد بودیم؟وآنان که می گویند از رکود خارج شدیم بدانند که خروج از رکود به شعار نیست به عمل است و برای مردم چیزی ملموس نیست.

حجت الاسلام رحمانی با اشاره به اینکه ما ملتی هستیم مطیع قرآن و به همه عهد و پیمان خود وفادار بوده و هیچ زمان عهد شکنی نمیکنیم تصریح کرد: وقتی طرف مقابل ما با شرافت نیست و بر عهد خود پایبند نبوده هیچ لزومی نیست که ما برعهد خود پایبند باشیم ، آمریکا در همه قراردادهای خود عهد شکن بوده و به عهد خود پایبند نبوده است .

وی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را یکی از بازوهای توانمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواند و یادآور شد: دشمنان این نظام به سرکردگی آمریکا بغض دیرینه ای از سپاه پاسداران به دلیل مقابله با جنایت های آنان در منطقه دارند و ازاین رو به دنبال تروریستی نامیدن این نهاد مقدس هستند و همانطور که سرلشکر جعفری بیان داشتند؛اگر آمریکا بخواهد چنین کاری انجام دهد سپاه پاسداران ارتش آمریکا را هم سنگ با داعش در منطقه به حساب خواهد آورد.

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود به ۲۳ مهرماه سال ۶۱ و شهادت یار وفادار حضرت امام (ره) آیت الله اشرفی اصفهانی که به دست ضد انقلاب به وسیله نارنجک در نماز جمعه به شهادت رسید اشاره کرد و گفت: این شهید و عالم بزرگوار شخصیتی بودند که امام خمینی (ره) همیشه می فرمودند بنده یکی از ارادتمندان ایشان هستم .

امام جمعه رودان در پایان با اشاره به جلسه ی هم اندیشی به همراه فرماندار رودان با استاندار هرمزگان پیرامون مسائل و مشکلات شهرستان خاطر نشان کرد: خوشبختانه استانداری توانمند و سخت کوش، خردمند و دانا مدیریت استان را برعهده دارند و در این جلسه هم فرماندار محترم و هم بنده گزارشی از مشکلات شهرستان در بخش های مختلف را خدمت ایشان ارائه کردیم که انشالله با پشتوانه استاندار محترم و همت همه مسئولین خدمتگذار شهرستان رودان شاهد رفع این مشکلات در این شهرستان باشیم.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=441263
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,222 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل