تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
فرهنگی
کد خبر : 381160
تاریخ انتشار:جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش:

عمل به قرآن انسان را عاقبت به خیر می کند/ایجادخلاء های دینی، حربه دشمن برای نابودی جوانان است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش با اشاره به اینکه دین تمامی خلاء های زندگی انسان را پر کرده و نجات بخش انسان است گفت: ایجاد خلاء های دینی در میان جوانان یکی از عمده ترین حربه های دشمن برای نابودی جوانان ایران اسلامی است.

عمل به قرآن انسان را عاقبت به خیر می کند/ایجادخلاء های دینی، حربه دشمن برای نابودی جوانان است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کیش پرس، سرهنگ محمدحسن جهان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش در مراسم جشن الفبای قرآن نوآموزان موسسه قرآنی مشکات گفت: کتاب آسمانی قرآن، کتابی است که تدبر و عمل به آن انسان را عاقبت‌به‌خیر می‌کند.

وی افزود: اگر از قرآن فاصله بگیریم، به خلأهایی در زندگی بر خواهیم خورد که دشمن از آن‌ها برای نابودی جوانان، خانواده‌ها و جامعه اسلامی بهترین استفاده را می‌کند.

جهان با اشاره به اینکه خداوند در قرآن کریم بی‌واسطه با انسان سخن می‌گوید؛ اظهار کرد: این برای هر انسانی بسیار ارزشمند است که بتواند بی‌واسطه با خالق خود به گفتگو بنشیند و اگر بخواهیم از این فرصت بی‌تفاوت و گذرا عبور کنیم بی‌تردید متحمل ضررهای بزرگی در زندگی خواهیم شد.

وی بابیان اینکه خداوند در قرآن کریم راه‌های رستگاری را به انسان نشان داده است و انسان را به‌خوبی ها دعوت کرده تأکید کرد: اندیشیدن و تدبر در آیات الهی ارزشی است که نباید به‌سادگی از دست بدهیم. باید همه دست در دست هم به کتاب آسمانی خود عمل کنیم تا راه موفقیت را برای جامعه و جوانان بازکنیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش با اشاره به اینکه قرآن در بسیاری از خانه‌ها تنها به‌عنوان زینت استفاده می‌شود تصریح کرد: دشمن در تلاش است تا با ایجاد فاصله میان خانواده‌ها، جوانان و جامعه خلأهایی را به وجود آورد و برای پر کردن این خلأ فرهنگ منحط و بی‌ارزش خود را جایگزین فرهنگ ناب اسلامی- ایرانی کرده و جوانان را به‌سوی انحطاط و سقوط بکشاند.

وی با تأکید بر آشنایی کودکان و جوانان با الفبای قرآن و اسلام ادامه داد: باید با ایجاد رابطه‌ای محکم میان دین و فرزندان خود و ایجاد انس و الفت بین فرزندانمان با دین، مساجد و قرآن این خلأها را از میان برداشته و اجازه ندهیم تا دشمن به نفع خود از این فرصت‌ها استفاده کرده و فرزندان ما را نابود کند.

جهان با اشاره به اینکه دشمن فعالیت‌های خود را از مهدکودک‌ها آغاز کرده و ریشه ایران و اسلام را هدف قرار داده است تأکید کرد: همان‌طور که در پیروزی انقلاب و ۸ سال دفاع مقدس این مادران و پدران و جوانان این مرزوبوم بودند که با نثار جان و مال خود از کشور و ایمان خود صیانت کردند امروز هم بر ماست که دست در دست یکدیگر از آرمان‌های انقلاب، اسلام و خون شهدا حفاظت و حراست کنیم.

وی ابراز کرد: ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت را شکستیم. باید در جنگ نرم هم این مبارزه و پیروزی اتفاق بیافتند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش خاطرنشان کرد: مادران و پدران باید مراقب فرزندان خود باشند مبادا به دلیل بی‌مهری خانواده فرزندان به دشمن متمایل شوند.

شرکت کودکان، نوجوانان و جوانان در کلاس‌های قرآن را یکی از راه‌های مقابله با جنگ نرم دشمنان است

سرگرد ابراهیم خادمی زاده فرمانده سپاه مقاومت کیش در این مراسم با اشاره به اینکه؛ دشمن از راه‌های مختلف هجمه‌هایی را علیه ایران اسلامی انجام داده است اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب و شعار ” نه شرقی” ” نه غربی ایران” که برای بسیاری از کشورهای استکباری گران تمام شد آن‌ها همواره به دنبال نابودی انقلاب اسلامی ایران بوده‌اند.

وی افزود: دشمن تلاش کرد تا با ترورهای ابتدای انقلاب، تحمیل ۸ سال جنگ و خونریزی و به دنبال آن تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ایران اسلامی، ملت بزرگ ایران را به‌زانو درآورد اما هرگز به این رویای خود دست نیافت.

خادمی زاده با اظهار تأسف از اینکه جایگاه برنامه‌های قرآنی در کشور ما بسیار کمرنگ است اظهار کرد:

دشمن برای از بین بردن انقلاب همواره مترصد به دست آوردن فرصت است و با تفرقه‌افکنی میان امت اسلامی تلاش می‌کند تا سدی در برابر رشد و توسعه علمی، فرهنگی و دینی در میان مردم به‌خصوص جوانان ما به وجود آورد اما با تمامی تلاش‌های مذبوحانه خود ملت بزرگ ایران همچنان پیروز میدان این نبرد بوده و هستند.

وی تأکید کرد:  دشمن پس از شکست در جنگ و تحریم‌ها امروز تلاش می‌کند تا با استفاده از جنگ نرم وارد میدان مبارزه شود و اگر در این برهه تلاش‌های ما برای دست‌یابی به توانمندی و آگاه‌سازی خانواده‌ها و جوانان با کاستی‌هایی همراه باشد در این میدان شکست خواهیم خورد.

فرمانده سپاه کیش شرکت کودکان، نوجوانان و جوانان در کلاس‌های قرآن را یکی از راه‌های مقابله با جنگ نرم دشمنان دانست و افزود: دشمن مدام به دنبال ایجاد شبهه در دین و مذهب در میان جوانان است تا میان آن‌ها و دین فاصله انداخته و از این فاصله به نفع خود بهره بگیرد.

وی ادامه داد: امروزه فضای مجازی و ماهواره‌ها به میان خانواده‌ها راه پیداکرده و این حربه‌ای است از سوی دشمن برای اینکه آن‌ها را با این لوازم سرگرم کرده و مشکلات فراوانی از این طریق برای آن‌ها به وجود بیاورد و با ایجاد فاصله میان خانواده‌ها و جوانان به‌سادگی در میان آن‌ها نفوذ کرده و به اعتقادات و توانمندی‌های آن‌ها ضربه‌های جبران‌ناپذیر وارد کند.

خادمی زاده با اشاره به اینکه مادران ستون خانواده‌های ایرانی و اسلامی هستند عنوان کرد: دشمن به‌صراحت اعلام کرده است که برای نابودی ایران باید مادران خانواده‌ها و زنان را نشانه گرفت زیرا آن‌ها تربیت‌کننده فرزندان و پشتیبان مردان در عرصه‌های مبارزه و تلاش هستند و با از بین بردن آن‌ها به‌سادگی می‌توان جامعه اسلامی ایران را به اضمحلال و نابودی کشاند.

وی تصریح کرد: در کشورهای غربی تماشای ماهواره‌ها به‌سادگی نیست و برای آن‌ها محدودیت‌هایی وجود دارد همچنین برای دست‌یابی به بسیاری از کانال‌های ماهواره هزینه‌های سنگینی وضع‌شده تا کمتر خانواده‌ای تمایل داشته باشد از این شبکه‌ها استفاده کند اما دشمن همه این امکانات را به‌رایگان در اختیار مادران و جوانان ایرانی قرار داده تا بتواند به‌راحتی آن‌ها را به‌سوی خود متمایل کرده و نقشه‌های شوم خود را علیه ایران پیاده کند.

امروز خانواده‌های ما مورد هجوم افکار پلید دشمنان قرارگرفته‌اند

دانیار جاویدی رئیس آموزش‌وپرورش کیش نیز در بخش دیگری از این مراسم با اشاره به اینکه فراموش نکنیم که در جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم گفت: اگر می‌خواهیم در دنیای پیش رو الگو باشیم باید فرهنگ ناب اسلامی و ایرانی را در زندگی خود به کار بگیریم.

وی به سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ که مزین به تائید رهبری است اشاره کرد و افزود: برای اینکه در این سند چشم‌انداز بتوانیم بزرگ‌ترین ابرقدرت اقتصادی، فرهنگی، نظامی و سیاسی در منطقه باشیم که آرزوی هر ایرانی است باید بر آسیب‌های اجتماعی که خانواده‌ها و جامعه را تهدید می‌کند غلبه کنیم و این هدف بزرگ میسر نخواهد شد مگر با تلاش تک‌تک مردم و تکیه‌بر فرهنگ ایرانی اسلامی.

جاویدی بابیان اینکه امروز خانواده‌های ما مورد هجوم افکار پلید دشمنان قرارگرفته‌اند اعتیاد را یک بزه اجتماعی دانست و افزود: اعتیاد پایه و اساس بسیاری از بزه‌های دیگر اجتماعی است که وارد زندگی افراد شده و ریشه‌های سلامت جامعه را نابود می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر هر یک از افراد جامعه به‌نوبه خود قدمی درراه جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی بردارند می‌توانیم جامعه‌ای سالم، پویا و پیروز داشته باشیم.

مراسم پایان دوره اول نوآموزان قرآنی به‌عنوان جشن الفبای قرآن در پایگاه الهدی موسسه قرآنی مشکات کمپ معمار برگزار شد.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=381160
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,485 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی