عملیات اجرایی طرح ویژه تمدن ها در کیش آغاز می شود/کیش قابلیت تبدیل شدن به هاب منطقه را دارد
+ پ -
عملیات اجرایی طرح ویژه تمدن ها در کیش آغاز می شود/کیش قابلیت تبدیل شدن به هاب منطقه را دارد

مدیر سرمایه گذاری معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش از اجرای طرح ویژه تمدن ها در کیش خبرداد و گفت: طرح ویژه تمدن ها با سرمایه گذاری بالغ بر ۲ و نیم میلیارد دلار در سه سکانس در مرحله آغاز قرار دارد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حمیدرضا شیرزاد مدیر سرمایه گذاری معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش در نشست تخصصی بررسی فرصت های سرمایه گذاری در کیش، با تاکید بر اولویت سازمان منطقه آزاد کیش در حمایت از سرمایه گذاری بخش های خصوصی گفت: سازمان منطقه آزاد کیش علاوه بر اینکه از طرح های جدید برای سرمایه گذاری استقبال می کند،  طرح هایی نیز جهت ارائه به علاقمندان برای سرمایه گذاری آماده کرده است که به صورت پیشنهاد به سسرمایه گذاران داخلی و خارجی ارائه می شود.

وی با اشاره به ظرفیت های جزیره کیش در بخش های مختلف جهت معرفی به سرمایه گذاران و قابلیت تبدیل شدن به هاب منطقه افزود: کیش دارای دومین سالن بورس فعال در کشور است که سالانه بیش از۱۲ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد ضمن اینکه در کیش بیش از ۵ شرکت بیمه معتبر و ۹۰ شعبه بانکی در قالب ۱۹ بانک فعال هستند.

مدیر سرمایه گذاری معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به رفع موانع موجود بر سر راه سرمایه گذاری پس از اجرای برجام در کشورگفت: تنها بحث فیزیک نیست که یک منطقه را پیشرو می کند بلکه منابع انسانی و علمی نیز در پیشبرد اهداف رشد منطقه  اهمیت بسزایی دارند .

وی ادامه داد: در این راستا کیش با داشتن ۴ دانشگاه که ۳ واحد آن مربوط به پردیس بین المللی است و بهترین مدرسه مدیریت اجرایی این فرصت را دارد که بتواند نیروی انسانی لازم را برای توسعه فراهم کند.

به گفته شیرزاد هم اکنون تمامی فعالیت های بانک ها و بورس کیش توسط نیروهایی که دانش آموختگان کیش هستند در حال انجام است لذا کیش در این حوزه نیز مشکل خاصی ندارد.

وی از اجرای طرح ویژه تمدن ها خبر داد و گفت: طرح ویژه تمدن ها با سرمایه گذاری بالغ بر ۲ و نیم میلیارد دلار در سه سکانس در مرحله آغاز عملیات اجرایی است.

وی به طرح های توسعه ای در جزیره هندورابی اشاره کرد و افزود: پلان اصلی توسعه هندورابی تهیه شده و با ایجاد زیر ساخت های اولیه در آینده توسعه های لازم صورت خواهد گرفت.

در این رابطه این مقام مسئول در سرمایه گذاری معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش به طرح های توسعه بندر و فرودگاه هندورابی اشاره کرد و افزود: جزیره هندورابی پتانسیل بالایی در ارائه پکیج های سرمایه گذاری و مشارکت را دارا هستند که سازمان منطقه آزاد کیش نیز قطعا از آن حمایت خواهد کرد.

نشست بین المللی سرمایه گذاری و توسعه ایران با حضور مدیران ارشد سازمان منطقه آزاد کیش، کارشناسان اقتصادی و علاقمندان به سرمایه گذاری عصر چهار شنبه ۱۲ آبان در مرکز همایش های کیش برگزار شد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff