تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 78358
تاریخ انتشار:دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

عملکرد “پــــازل گونه” دشمن در مقابله با جمهوری اسلامی ایران

دو مورد مسلم است : ۱- دشمن وجود دارد ، ۲ ، دشمن در حال برنامه ریزی و طراحی است. عارف رئوفی – دانشجوی رشته پیرا پزشکی استان هرمزگان ، آمریکا ، اسرائیل و دولت های غربی هیچ کدام از موضوعاتی را که کشورمان را با آن مواجه کرده اند جدا از هم نمی بینند. […]

عملکرد “پــــازل گونه” دشمن در مقابله با جمهوری اسلامی ایران

دو مورد مسلم است : ۱- دشمن وجود دارد ، ۲ ، دشمن در حال برنامه ریزی و طراحی است.

123

عارف رئوفی – دانشجوی رشته پیرا پزشکی استان هرمزگان ، آمریکا ، اسرائیل و دولت های غربی هیچ کدام از موضوعاتی را که کشورمان را با آن مواجه کرده اند جدا از هم نمی بینند.
بنابراین نگاه همه جانبه و چندبعدی به ایران از جانب دشمن یک واقعیت است .

در واقع این فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند : «پازل دشمن را تکمیل نکنید» ؛ یک جنبه اش این بود که به اصطلاح “آب در آسیاب دشمن نریزید” اما بعد دیگری که متأسفانه مغفول ماند این بود که بدانیم دشمن “پازل گونه” عمل میکند!
برای تبیین این بحث وارد مصادیق میشویم و به صورت تحلیلی موضوعات را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

فرانسیس فوکویاما ، پژوهشگر ژاپنی الاصل تبعه ی آمریکاست که به خاطر نوشتن کتابی با عنوان ” پایان تاریخ و آخرین انسان ” در سال ۱۹۹۲ مشهور شد . فوکویاما در سال های پس از جنگ ، به عنوان جامعه شناس هلندی و با روادید این کشور به ایران آمد . در مدت هشت ماه اقامتش از نزدیک به تکمیل تحقیقاتش پرداخت . او در سال ۱۹۹۷ در کنفرانسی در اورشلیم اسرائیل گفت : « شیعه پرنده ای است که افق پروازش بالاتر از تیرهای ماست . این پرنده دو بال دارد : یک بال سرخ که شهادت طلبی شیعه است و برگرفته از قیام عاشوراست و یک بال سبز که انتظار مهدوی و عدالت خواهی است . همچنین شیعه بعد سومی هم دارد که اهمیتش بسیار است ؛ شیعه زرهی به نام ولایت فقیه به تن دارد که قدرتش با آن دو چندان می شود».

وی گفت: « درست است که در بین فرهنگ ها ، فرهنگ اسلام و در بین مکاتب ، مکتب شیعه غالب می شود ، اما ما می خواهیم با اقدامات بزرگی ، این معادله را به سوی خودمان تغییر دهیم .

فوکویاما سپس نظریه ای با عنوان ” میکروفیزیک ” و ” میکروپولتیک” ارائه می دهد .

میکروپولتیک یعنی میل و انگیزه و میکروفیزیک یعنی قدرت . او میگوید : « برای پیروزی بر مردم یک کشور ، باید انگیزه ی مردم را تغییر داد . اگر انگیزه ی مردم ، که به عنوان یک فرهنگ شکل گرفته است ، به رفاه طلبی و تجمل گرایی و اشرافی گری تبدیل شود ، شما پیروز خواهید شد . وگرنه مانند این است که آب در هاون می کوبید . این انگیزه ها هم تغییر نمی کنند مگر اینکه ارکان یک قدرت برای تغییر دادن آن وارد صحنه شوند». او می گوید :« مهندسی معکوس شیعیان این است که ابتدا ولایت فقیه را خط بزنید و اگر از من بپرسند چگونه ؟! من می گویم در قانون اساسی اگر شورای نگهبان را که موجب بقای ولایت فقیه است ، از طریق حمله به نظارت استصوابی، از قانون اساسی حذف کنید

، خود به خود ولایت فقیه هم در یک رفراندوم زده می شود . اگر توانستید ولایت فقیه را بزنید بلافاصله پرنده ی شیعه افت می کند و سقف پروازش کاهش می یابد و تیرهای شما به راحتی به او می خورد . آن وقت میکروپولتیک میل ها اثر می کند ؛ در گام بعد باید میل مردم را از شهادت طلبی به رفاه طلبی تغیییر داد . آن وقت فنا ناپذیری و تهدیدناپذیری هم به طریق اولی از بین می رود . چنین جامعه ای از درون فرو می ریزد ( استحاله از درون ) بدون اینکه یک تیر شلیک کنید » .

اقدامات دشمنان در رابطه با نظریه ی ” میکروفیزیک” فوکویاما :
با اندکی دقت هویدا می گردد که آشکارسازی این تئوری توسط فوکویاما با وقایع سال ۷۸ در ایران به لحاظ زمانی همپوشانی دارد . نه تنها در میان دشمنان خارجی بلکه در میان جریان اپوزیسیون داخل کشور نیز اهداف مشترک نانوشته ای وجود دارد که سبب می شود اینان نیز پازل گونه و مکمل یکدیگر عمل کنند. .

در حالیکه در آن روزها ” محدود شدن آزادی مطبوعات” بهانه قرار گرفت ، تا حوادثی مانند کوی دانشگاه (۱۸ تیر ۷۸) و بیان نظراتی چون حاکمیت دوگانه شکل گیرد ، اما این زره پرنده ی شیعی (ولایت فقیه) بود که در واقع مورد هدف دشمنان قرار گرفت.هر چند در نهایت نقشه های شوم دشمنان در سال ۷۸ با رهبری های امام گونه ی مقام معظم رهبری ، بصیرت مردم انقلابی ایران اسلامی و در نهایت رقم خوردن حماسه ۲۳ تیر که پیوستگی ناگسستنی امام و امت را نشان می داد ، با شکست مواجه شد.
ارتباطات مخفی جاسوسان سازمانهای اطلاعاتی کشورهای غربی همچون آلمان با میرحسین موسوی و فعالیت های زیرپوستی جریان اپوزیسیون در سال های ۷۸ تا ۸۸ که گاهی نیز بر ملا می شد شاهدی بر این مدعاست.

در اینجا ضمن قدردانی از مجاهدت های خاموش نهادهای امنیتی کشورمان ، یک سؤال مطرح است ! این عزیزان که بسیاری از موارد فوق الذکر را می دانستند چرا در آن سالها در جهت مقابله با فعالیت تدریجی و خاموش دشمنان ضعف عملکرد نشان دادند ؟! نتیجه ی ضعف عملکردشان این بود که در هفته های آغازین فتنه ۸۸ در شوک فرورفتند و تا به خود آمدند خلأ های اطلاعاتی و امنیتی فراوانی در سطح کشور ایجاد شده بود .

در سال ۸۸،کاندیداتوری موسوی کسی که در سال های پس از جنگ به ظاهر راه عزلت را در پیش گرفته بود ، تعجب بسیاری را برانگیخت . از روز انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ شاهد نخستین جرقه های برنامه ای مدون و از پیش طراحی شده بودیم :
۱٫ همسر آقای هاشمی رفسنجانی پس از انداختن رأی خود به صندوق در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسید به چه کسی رأی داده است ، گفت : « من به موسوی رأی دادم . اگر ایشون رأی نیاورد تقلب شده ، مردم بریزن تو خیابونا !»

۲٫ عصر روز انتخابات و در حالی که چند ساعت تا پایان رأی گیری زمان باقی بود ، میرحسین موسوی کنفرانس خبری برگزار می کند و در حالیکه خود را برنده انتخابات معرفی میکند ، می گوید : «اگر جز این از صندوق ها بیرون بیاید ، تقلب شده است». همه ی این اظهار نظرها در حالی بود که نظرسنجی های قبل از انتخابات که حتی تعدادی از آنها توسط مؤسسات ، نشریات و رسانه های غربی صورت گرفته بود حکایت از پیشتازی کاندیدای دیگری داشت .

بنابراین در این بازه ی زمانی اولین گام برای زیر سؤال بردن ماهیت و نحوه ی عملکرد شورای نگهبان برداشته شد . اقدامی که در واقع ماهیت و مصداق کنونی ولایت فقیه را نشانه رفته بود. این در حالی بود که برخی معاندان با به آتش کشیدن خیابان های تهران و با توهین آشکار به حاکمیت نظام،در حال تکمیل بخش دیگری از پازل دشمن بودند .

بر اساس تئوری فوکویاما گام بعدی تهاجم به بال های پرنده ی شیعی بود . معاندان در ادامه ی فتنه گری های خود وقاحت را به نهایت رساندند و در روز عاشورا با جشن و پایکوبی و به آتش کشیدن پرچمهای عزاداران حسینی ، بال سرخ جامعه ی شیعی که در واقع همان اعتقاد به قیام عاشورا و شهادت طلبی بود را هدف گرفتند .

گام سوم نیز حمله به بال دیگر پرنده شیعی یعنی امید به آینده و اعتقاد مردم به مهدویت بود .این مورد نیز در دستور کار امپراطوری رسانه ای غرب قرار داشت و با تمام توان توسط آنان اجرا شد.

نکته ی مهم پیرامون گام سوم این که هرچند بعد از حماسه ی ۹ دی طومار فتنه گران در هم پیچیده شد و سبب تغییر راهبردی اقدامات دشمن در مقابله با ایران اسلامی شد ، اما جریان انحرافی که روی دیگر سکه جریان اپوزیسیون بود و به دولت دهم نفوذ کرده بود ، از آنجایی که دارای اهداف و نقاط مشترکی (در بسیاری از موارد) با فتنه گران سالهای ۷۸ و ۸۸ بود ، با بیان مباحثی همچون ادعای ارتباط با امام زمان (عج) توسط مشایی ، باعث شد دشمنان علی رغم تغییر استراتژی هم چنان نیم نگاهی به گام سوم داشته باشند .

گامی که باز هم با بصیرت مردم و همراهی آنان با امام امت ، ابتر ماند .

– اقدامات دشمن در رابطه با نظریه ی میکرو پولتیک فوکویاما :

دشمنان با بیان این نظریه که خاورمیانه را heart land(قلب تپنده) جهان معرفی می کنند معتقدند جمهوری اسلامی ایران دارای ویژگی های منحصر به فردی است که خود به تنهایی heart land این heart land است :

۱- وجود یک ایدئولوژی جامع به نام دین اسلام و مذهب تشیع که در مسئله ی مدیریت جهانی نه تنها به رقابت با گفتمان لیبرال سرمایه داری غرب می پردازد ، بلکه گوی سبقت را از آنان ربوده است و برنامه ای کامل و کاربردی در حوزه ی اجرا ارائه می دهد .

۲- شرایط استراتژیک و ژئوپلتیک ویژه که تنها خاص ایران است .

۳- وجود منابع مختلف سرزمینی همچون نفت ، گاز ، معادن متعدد و . . . با کمیت و کیفیت بسیار بالا .
همین دلایل باعث می شود که دشمنان به جمهوری اسلامی ایران نگاهی ویژه داشته باشند . . .

اینان که در مقاطع زمانی گوناگون پس از انقلاب در برخورد سخت با نظام اسلامی طعم تلخ شکست را چشیدند ، با تغییر استراتژی خود در جهت مقابله با ایران اسلامی ، جنگ نرم را برگزیدند و در صدد استحاله ی فرهنگی جامعه مسلمان ایرانی برآمدند . به گونه ای که با اندکی تأمل می توانیم به وضوح آثار این شیوه نوین را در زندگی روزمره مشاهده کنیم :

۱- تأثیرات سوء بر ذهن مخاطب خردسال از طریق تولید انیمیشن ها و بازی های رایانه ای هدفمند ، تولید شخصیت های عروسکی چون بن تن و باربی و اشاعه ی فرهنگ غرب به وسیله ی آنها .

۲- تلاش در جهت تغییر سبک زندگی (life style ) مردم و ترویج سبک زندگی غربی از طریق جبهه ی رسانه ای غرب و بطور ویژه از طریق کانال های تلوزیونی همچون “من و تو” ،” فارسی وان” ،””GM TV و . . ..
۳- تبلیغات کالاهای گوناگون ، ایجاد نیاز کاذب در مردم و تلاش در جهت تغییر روحیه ی مردم و کشاندن آنان به سمت رفاه طلبی ، تجمل گرایی و اشرافی گری .

این قبیل اقدامات دشمن که در حوزه ی جنگ نرم صورت می پذیرفت در سال های پس از ۱۹۹۷ و به دنبال ارائه ی نظریات فوکویاما بصورت فزاینده ای رشد یافت ، به این امید که در سال ۸۸ حاصل آن برداشت شود ! اما راه به جایی نبرد . . ..
– در بیان علل شکست دشمنان در پیاده سازی نظریات فوکویاما در سال های۷۸ تا ۸۸ و به خصوص در جریان فتنه ۸۸ ، ذکر دو نکته ضروری است :

۱- مدیریت راهبردی مقام معظم رهبری؛ ایشان طی ۸ ماه با مدیریت فضای غبار آلود فتنه و با نشان دادن راه از بی راهه و سره از ناسره حجت را بر همگان تمام کردند:

الف- مدیریت فضای عمومی جامعه : ایشان با بیان کلیدواژه های کاربردی همچون “بصیرت” و تشریح آنها ، همچنین پاسخ به سؤالات و شبهات موجود و در نتیجه روشنگری در فضای جامعه ، نقش بی بدیلی را در جهت آگاهی مردم از واقعیات موجود در کشور ایفا کردند .

ب- مدیریت خواص و نخبگان سیاسی جامعه : ایشان با دعوت همه ی خواص به “قانون مداری” و ” پایبندی به قانون” و با سیاست همیشگی خود یعنی “جذب حداکثری و دفع حداقلی” سعی خود را بر این داشتند تا همه ی خواص حتی آنان که مردود شدند را در دامان انقلاب حفظ کنند و مرز میان دوست و دشمن را مشخص کنند .

چنان که در نماز جمعه تاریخی ۲۹ خرداد با وجود همه قانون شکنی ها؛ موسوی و کروبی را از خانواده ی نظام خواندند و خطاب به آنان فرمودند : «مرز خود را با دشمن مشخص کنید .» .

اما آن هنگام که این فتنه گران از “قانون مداری” و ” مرزبندی با دشمنان” امتناع ورزیدند و آلت دست دشمنان شدند ، ایشان با حفظ اقتدار نظام اسلامی در دیدار ۲۲ آذر با جمعی از طلاب فرمودند : « گویی اینان خود اصرار به تقابل با نظام اسلامی دارند . . . » . این شیوه ی مدیریت بحران در فضای غبار آلود فتنه ، سبب شد حق و حقیقت بر همگان آشکار گردد.
۲- بصیرت مردم و رقم خوردن حماسه ی ۹ دی : یقیناً نقش مقام معظم رهبری در “روشنگری” جامعه و “بصیرت افزایی ” مردم عزیز در جریان فتنه انکار ناپذیر است .

نهایتاٌ بصیرت مردم نیز منتج به تشخیص دوست از دشمن و حق از باطل گردید .

فتنه گران که در روز های نخستین پس از انتخابات ۸۸ ، تقلب در انتخابات را بهانه ی هنجارشکنی های خود کرده بودند ، باگذشت زمان نشان دادند حاکمیت نظام و اساسا ماهیت نظام اسلامی را نشانه رفته اند. با گذشت روزها هرچه سعه ی صدر مردم و رهبری را مشاهده کردند به جای توبه ، وقیح تر شدند تا اینکه در روز عاشورا دست به جنایت زدند .

اقدام اینان در روز عاشورا نه تنها ماهیت واقعیشان را آشکار ساخت،بلکه اقدامشان عبور از خط قرمز مردمی بود که همه ی بود و نبودشان،برگرفته از قیام عاشوراست.

در اینجا بود که مردم بصیر ایران اسلامی ، در عمل به آیه ی شریفه ی : « إن تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم . . . » وارد صحنه شدند و با حرکتی خودجوش در ۹ دی ماه ، با حمایت از نظام اسلامی و ولایت مطلقه ی فقیه و با برائت جستن از همه دشمنان ، طومار فتنه گران را برای همیشه بر هم پیچیدند .

غربی ها و به ویژه آمریکایی ها از اشتباهاتشان در سال ۸۸ درس گرفتند و فهمیدند که تغییر سریع حاکمیت(با وجود مقدمه چینی های چندین ساله) در ایران با مقاومت مردمی و در نتیجه عدم موفقیت همراه خواهد بود .

لذا استراتژی خود را جهت تغییر حاکمیت در ایران ، از اقدام کوتاه مدت به اقدام بلند مدت تغییر داده و به شکل زیر ترسیم کردند:
گام اول) تغییر محاسبات توسط ایران
گام دوم) تغییر پیشنهادات توسط ایران
گام سوم) تغییر سیاست توسط ایران
گام چهارم ) تغییر ساختار در ایران
گام پنجم ) تغییر رژیم در ایران

آمریکاییها معتقدند در مواجهه با ایران همیشه قدم اول سخت ترین قدم خواهد بود . آنها شاه کلید موفقیت در قدم اول را افزایش فشارها به ویژه فشار اقتصادی بر مردم ایران می دانند . به همین دلیل جنس تحریم های آنان از خرداد ماه سال ۸۹ به بعد تغییر پیدا کرد و از حوزه های هسته ای و موشکی به فاز اقتصادی تغییر یافت.

اکنون که “جنگ اراده ها” میان ایران و غرب در موضوع هسته ای ظهور و بروز یافته ، آمریکایی ها به دنبال برداشتن قدم اول از کانال “موضوع هسته ای ” و در واقع ایجاد یک دو قطبی میان ” فعالیتهای هسته ای ” و ” اوضاع اقتصادی مناسب ” جهت موفقیت در گام اول هستند .

رابرت گیتس می گوید : تنها راه توقف فعالیت های هسته ای ایران این است که آنها به این جمع بندی برسند که فعالیت های هسته ای به جای تضمین امنیت، باعث کاهش امنیتشان می شود . (تلاش در جهت تغییر محاسبات توسط ایران )
اکنون که فرزندان انقلاب در دستگاه دیپلماسی کشور در بهبوهه ی مذاکرات هسته ای به دنبال احقاق حقوق حقه ملت ایران هستند ، باید نگاهی ویژه به حوزه ی امنیت ملی داشته باشند و بدانند که دشمنان در صورت موفقیت در گام اول ، گستاخانه به دنبال گام های بعدی خواهند بود.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=78358
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,434 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل