عملیات کانتینری در بندر شهید رجایی ازیک میلیون TEU فراتر رفت/ افزایش صادرات و ترانشیپ کالا در هشت ماهه اخیر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اله مراد عفیفی پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با تشریح عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی طی هشت ماه سال جاری، اظهار کرد: در این دوره زمانی، در مجموع يك ميليون و37 هزارو 802  TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در این بندر کانونی ایران تخلیه و بارگیری شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: از مجموع 884 هزار TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده طی هشت ماهه امسال، بيش از 197 هزار TEU از طریق بندر شهیدرجایی ترانشیپ شده كه چهار درصد افزايش داشته همچنین 114 هزار  TEU کانتینر مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است.

عفیفی پور از جابجایی 242 هزارو 652 TEU کانتینر صادراتی با افزايش دو درصدي و 330هزار و300 TEU کانتینر وارداتی با کاهش 21 درصدی در این بندر طی دوره زمانی فروردین تا ابتدای آذرماه جاری خبر داد.

لازم به ذکر است، منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با بهره مندی از دو پایانه پیشرفته کانتینری و برخورداری از تجهیزات مدرن دنیا در زمینه خدمات رسانی به کشتی های نسل هفتم(سوپرپست پانامکس)، کانونی ترین، بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری ۸۲درصد از اینگونه کالاها در سطح کل بنادر کشور را بر عهده دارد.

انتهای پیام/