عملکرد سه ماهه اول سال ۹۵ راه آهن هرمزگان/افزایش 30 درصدی واگن و 27 درصدی تناژ در سه ماه نخست سال جاری
+ پ -
عملکرد سه ماهه اول سال ۹۵ راه آهن هرمزگان/افزایش ۳۰ درصدی واگن و ۲۷ درصدی تناژ در سه ماه نخست سال جاری

مدیر کل راه آهن هرمزگان اظهار کرد: در زمینه واگن ۳۰ درصد و در زمینه تناژ ۲۷ درصد رشد را در سه ماه نخست سال جاری نشان می دهد و برداشته شدن تحریم ها و افزایش صادرات مواد نفتی و مواد معدنی ومحمولات مس موجب افزایش عملکرد ناحیه در زمینه تخلیه محمولات شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ پورفخری مدیر کل راه آهن هرمزگان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده با تشریح عملکرد اداره کل راه آهن هرمزگان در سه ماهه اول سال ۹۵ ؛ اظهار کرد: در زمینه تخلیه و بارگیری از لحاظ تعداد واگن و تناژ به ترتیب از ۵۳ هزار و ۲۲۰ دستگاه در سال ۹۴ به ۶۹ هزار و ۲۲۹ دستگاه در سال جاری و تناژ آن نیز از ۳ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۱۱۷ تن به ۴ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۳۰۳ تن افزایش یافت.

 

وی با بیان اینکه در زمینه واگن ۳۰ درصد و در زمینه تناژ ۲۷ درصد رشد را نشان می دهد؛ افزود: در زمینه حمل بار از بندر شهید رجایی و تخلیه محمولات در بندر مذکور نیز در تعداد واگن از ۲۳ هزار و ۱۷۹ دستگاه در سه ماهه سال ۹۴ به ۲۷ هزار و ۱۵۱ دستگاه در سال ۹۵ و از لحاظ تناژ نیز از یک میلیون و ۳۸۳ هزار و ۶۳۵ تن به یک میلیون و ۴۸۵ هزار و ۴۵۶ تن در سال ۹۵ افزایش یافته که رشد ۱۷ درصدی در تعداد واگن و ۷ درصدی در میزان حمل را نشان می دهد.
مدیر کل راه آهن هرمزگان بیان کرد: برداشته شدن تحریم ها و افزایش صادرات مواد نفتی و مواد معدنی  ومحمولات مس موجب افزایش عملکرد ناحیه در زمینه تخلیه محمولات شده به نحوی که تن کیلومتر مرزی بیش از ۹۳ درصد افزایش یافته بطوریکه از ۶۸۴میلیون و ۱۰ هزار و ۸۸۵ تن کیلومتر درسال ۹۴ به یک میلیارد و ۳۱۷ میلیون و ۲۲۳ هزار و ۷۷۱ تن کیلومتر رسیده که این افزایش ناشی از ورود محمولات مازوت صادراتی و مواد معدنی بوده است.

 

پورفخری تصریح کرد: در زمینه بارگیری مواد معدنی از معدن گل گهر نیز در زمینه تناژ ۳۱ درصد و تعداد واگن ۲۵ درصد افزایش را نشان می دهد که از ۱۵هزار و ۴۶۷درسال ۹۴ به ۱۹هزار و ۳۹۹در سال ۹۵ از لحاظ واگن، و از نظر تناژ نیز از یک میلیون و ۸۶ هزار و ۴۱۹ درسال ۹۴ به یک میلیون و ۴۱۹ هزار و ۱۷۱ در سال ۹۵ افزایش یافته است.
وی خاطر نشان کرد: در زمینه تخلیه و بارگیری کانتینری این اداره کل با رشد ۴۹ درصدی روبرو بوده که ناشی از افزایش تعداد ۱۵ هزار و ۵۴۶ TEU در سال ۹۴ به ۲۳ هزار و ۸۷ teu در سال ۹۵ می باشد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff