علی رغم اقلیت کوچکی که بلندگوهای بزرگ در اختیار دارند اکثریت قاطع ملت پشتیبان صلح و آشتی هستند
+ پ -
علی رغم اقلیت کوچکی که بلندگوهای بزرگ در اختیار دارند اکثریت قاطع ملت پشتیبان صلح و آشتی هستند

رییس جمهور در جمع مردم غرب استان تهران گفت:علی رغم اقلیت کوچکی که بلندگوهای بزرگ در اختیار دارند اکثریت قاطع ملت پشتیبان صلح و آشتی هستند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور و برخی از اعضای هیئت دولت در میان استقبال مردم وارد غرب استان تهران شد.

این سفر به شهرستان‌های شهریار، ملارد و شهر قدس صورت می‌گیرد.

رئیس‌جمهور در آغاز این سفر با حضور در مجموعه ورزشی شهید ثمری با مردم این سه شهرستان دیدار و در جمع آنان سخنرانی خواهد کرد.

دیدار عمومی با مردم منطقه، جلسه با ائمه جمعه، فرمانداران و مسئولان سه شهرستان و برگزاری نشست خبری برنامه‌های سفر یک‌روزه رئیس‌جمهور به شهرستان‌های ملارد، قدس و شهریار است.

سخنرانی حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در ورزشگاه شهید ثمری شهرستان ملارد آغاز شد

سفر روحانی به شهرستان‌های غرب استان تهران(شهریار، ملارد و شهرقدس) در قالب هجدهمین سفر استانی دولت یازدهم صورت می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، روحانی با بیان اینکه مردم به خوبی می دانند با شعار و ادای جملات تند مشکلات جامعه حل نمی شود، اظهار داشت: علی رغم اقلیت کوچکی که بلندگوهای بزرگ در اختیار دارند اکثریت قاطع ملت ایران پشتیبان صلح و آشتی هستند. همه مردم ایران و مردم استان تهران بدانند مسیر ما به سمت تحقق حقوق ملت ایران و پایان این راه پیروزی پر افتخار برای ملت ایران خواهد بود.

وی افزود: علی رغم آنکه دولت در تنگناهای مالی قرار دارد و قیمت نفت کاهش پیدا کرده است، اما با کمک شما مردم بزرگ راه پیشرفت و توسعه کشور را به حول و قوه الهی ادامه خواهیم داد.

روحانی تاکید کرد: تردید نداریم که مردم ما با ایمان و تکیه گاه بزرگی که از الطاف ارواح طیبه پیامبر دارند و با وحدت و انسجامشان می توانند به همه اهدافی که دارند نائل شوند. در دو سال گذشته از لحاظ علم و فناوری پیشرفت بالاتری کردیم و در سطح منطقه و دنیای اسلام رتبه اول را دارا هستیم.

“این به آن معناست که نسل جوان ما مسیر ترقی  و پیشرفت را طی کرده و خواهند کرد. آمار ما در محصولات کشاورزی از سال قبل بهتر است. امیدواریم روز به روز بتوانیم شرایط بهتری را برای مردم فراهم کنیم.”

رئیس جمهور ادامه داد: من در دوران تبلیغات انتخاباتی قول داده بودم که سفر استانی تهران را از غرب این استان آغاز کنم. امروز خواشحالم که به یکی از وعده هایی که دادم، توانستم عمل کنم.

روحانی افزود: این شهرستان‌ها علی‌رغم اتصال به تهران، مشکلات فراوانی دارند که باید حل و فصل شود. در جلسه ای که در تهران با حضور استاندار و مقامات مسئول این شهرستان‌ها تشکیل دادیم، دیدیم که مردم این شهرستان‌ها معضلات بسیاری دارند که باید حل شود. ما تا پایان سال ۹۵ به وعده های خود در این زمینه عمل خواهیم کرد.

“۲۰ پروژه با بودجه ۶۴۲ میلیارد تومان برای این شهرستان‌ها در نظر گرفته شده که تا پایان سال ۹۵ همه آن‌ها تخصیص داده خواهد شد و پروژه‌ها عملیاتی می‌شود. همین امروز عملیات احداث شهرک صنعتی شهریار به مساحت سه هزار هکتار آغاز شد.”

روحانی یادآور شد: مرتب دارد از قدرت منابع آبی کاسته می‌شود، معضل خشکسالی کشور را فرا گرفته و ما راهی نداریم جز اینکه به صورت علمی و با صرفه جویی آب مصرف کنیم. ما باید از طریق واردات آب و شیرین کردن آب دریا با خشکسالی مقابله کنیم. یکی از مشکلات این سه شهرستان نبود تاسیسات فاضلاب است که انشاالله برای ایجاد آن در شهریار، شهر قدس و ملارد اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

روحانی از احداث شهرک‌های صنعتی در شهرستان‌های ملارد، شهریار و شهرقدس در آینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی این شهرستان‌ها عدم امکانات درمانی شایسته است و این در حالی است که این شهرستان‌ها نیاز به بیمارستان‌های مجهز دارند، لذا یک بیمارستان ۳۰۰ تختی در شهریار ساخته و تجهیز خواهد شد. سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای ایجاد ساختمان‌های مورد نیاز و وزارت بهداشت برای تکمیل تجهیزات بیمارستان‌ها اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

وی همچنین از ساخت و تجهیز بیمارستان ۱۶۰ تختی در شهرستان‌های قدس و ملارد خبر داد و افزود: بیمارستان امام سجاد شهریار نیز بازسازی و تجهیز خواهد شد تا موارد مربوط به درمان و بهداشت مردم در سال‌ جاری و تا پایان سال آینده تکمیل شود تا مردم از این نظر خیال آسوده ای داشته باشند.

روحانی اضافه کرد: همچنین مرکز تجاری ایرانی – اسلامی که از معماری‌های زیبایی برخوردار است، در شهریار امروز رسما افتتاح می‌شود. این مرکز تجاری می‌تواند الگوی خوبی در ساخت و ساز معماری اسلامی باشد.

وی همچنین از تخصیص ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای فعالیت بخش‌های صنعتی این سه شهرستان خبر داد و اظهار داشت: در زمینه آب رسانی در این مناطق اقداماتی شورع شده، اما چون این اقدامات در حال کارشناسی است، در زمان لازم نتیجه آن به مردم اعلام خواهد شد.

رئیس جمهور افزود: انشالله سالن ورزشی و استخر سرپوشیده در شهر قدس در طول این دو سال احداث و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. می‌خواهم به وحدت و اتحاد میان مردم تاکید کنم. در این شهرستان‌ها از جاهای مختلف ایران حضور دارند، همه باید به فرهنگ‌های مختلف اخترام بگذاریم. ایران اسلامی باید الگوی برادری و همزیستی باشد. در منطقه ما می بینید که چه معضلاتی میان اقوام و مذاهب مختلف ایجاد شده است. باید برای مظلومان عالم کمک باشیم.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff