علم کلام برای رشد روانی و تقویت اعتقادات مردم لازم است
+ پ -
علم کلام برای رشد روانی و تقویت اعتقادات مردم لازم است
نماینده ولی فقیه هرمزگان در مراسم افتتاح مرکز تخصصی علم کلام شهرستان رودان عنوان کرد؛

علم کلام برای رشد روانی و تقویت اعتقادات مردم لازم است

نماینده ولی فقیه استان هرمزگان با اشاره به اینکه رشته کلام برای رشد روانی مردم و جامعه لازم است، اضافه کرد: برای اینکه خودمان را بسازیم، دشمنان را بشناسیم و فریب آنها را نخوریم، نیاز به علم کلام داریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ آیت الله غلامعلی نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه استان هرمزگان در مراسم افتتاح مرکز تخصصی کلام سطح دو شهرستان رودان که  با حضور امامان جمعه دیگر شهرستانهای استان و مسئولین شهرستان در حوزه علمیه ولیعصر(عج) رودان برگزار شد با اشاره به جایگاه و شخصیت مرجع عالیقدر آیت الله سبحانی، اظهار کرد: آیندگان جایگاه مرجع بزرگوار(آیت الله سبحانی) را می فهمند، حوزه علمیه باید قدر این فضلا را بیشتر بداند، هر میدانی که دشمن برای ضربه زدن به اسلام باز کرد این مرد بزرگوار یکی از پرچمداران جدی دین بود.

وی افزود: آیت الله سبحانی سهم بزرگی در حفظ مکتب اصولی امام راحل دارد، کتاب تهذیب الاصول یک دوره کامل اصول در زمان امام خمینی(ره) به مدد ایشان نگاشته شد.

آیت الله نعیم آباد با بیان اینکه ما چه نیازی به علم کلام داریم، ادامه داد: در کل جهان ۴ هزار و ۵۰۰ اتاق فکر وجود دارد که ۲ هزارو۷۰۰ ویژه آمریکاست که فکری جزء از بین بردن فکر ما را ندارند، اما بخش مهم این اتاق های فکر فرافکنی است، شیطان ترین شیاطین را در بخش های مختلف بر علیه دین اسلام به کار گرفته اند.

نماینده ولی فقیه استان هرمزگان خطاب به طلاب و علما، تصریح کرد: کنار ما بهایت فعالیت می کند، دراویش یارگیری می کنند، وهابیت به شدت فعالیت می کنند، سیلی به صورت دین می زنند، ما با کم کاری علما سیلی به صورت خودمان می زنیم.

وی با اشاره به اینکه دنیای استکبار درصدد محو دین اسلام است، گفت: اگر انقلاب اسلامی نبود کاری به مانداشتند و شب و روز توطئه نمی کردند لذا باید این رشته (کلام) را داشته باشیم.

امام جمعه بندرعباس افزود: اگر اعتقادات سست باشد فقه نمی تواند انسان را از محارب نجات دهد، در این شرایط رشته کلام است که شما را پاک و اعتقادات را سالم می سازد.

وی با اشاره به اینکه رشته کلام برای رشد روانی مردم و جامعه لازم است، اضافه کرد: برای اینکه خودمان را بسازیم، دشمنان را بشناسیم و فریب آنها را نخوریم، نیاز به علم کلام داریم.

گفتنی است مرکز تخصصی علم کلام سطح ۲، تحت اشراف مرجع عالیقدر حضرت آیت الله سبحانی و با زحمات و پی گیری های حجت الاسلام عدالت در حوزه علمیه ولیعصر(عج) شهرستان رودان ایجاد شده است و در اولین دوره آن قریب به ۷۰ نفر طلبه در این رشته تحصیل می کنند.
img_5883

img_5887

img_5898

img_5900

img_5901

img_5902

img_5904

img_5905

img_5907

img_5915

img_5920

img_5927

img_5930

img_5934

img_5936

انتهای پیام/پ

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff