علم و ایمان دو بال برای سعادت فردی و اجتماعی است
+ پ -
علم و ایمان دو بال برای سعادت فردی و اجتماعی است

امام جمعه بندرچارک به مسئله وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت: علم وایمان دو بال برای سعادت فردی و اجتماعی است‘ علم بدون ایمان کامل نیست و ممکن است انسان ازاین علم برضد بشریت همانند حال حاضر بکار بگیرد ‘و از طرف دیگر ایمان بدون علم هم ناقص است‘این دوبال است که هم دنیا رامی سازد وهم آخرت را.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مروارید نیوز: حجت الاسلام والمسلمین عباس کثیر امام جمعه بندرچارک ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ضمن بیان حدیثی ازامام صادق( ع) که میفرمایند در عبادت و طاعت خود همواره بر این حال باشید که خداوند تبارک وتعالی را مشاهده می کنید و در برابر او به عبادت ایستاده اید و اگر آن را نمی بینی بدانی که خداوند بر تو شاهد و ناظر است و تو را میبیند.

 

وی ولادت با سعادت پیامبر رحمت و نور و مهربانی صلی الله علیه وآله وسلم و فرزند بزرگوارشان امام صادق ع تبریک وتهنیت عرض کرد و افزود: خداوند تبارک وتعالی به حق رسول و اهل بیت ایشان رحمت ونعمت خود را بر بندگانش نازل فرماید و شر، اشرار  و کفار را به خودشان بازگرداند وچشمان مسلمانان را به دیدن جمال امام زمان عج منورگرداند و درفرج ایشان تعجیل نماید.

 

امام جمعه بندرچارک وجود پیامبر (ص) را وجود رحمت‘وحدت وبرادری دانست و اضافه کرد: باید از این نعمت جهت وحدت و برادری استفاده کرد، همانگونه که قرآن می فرماید مسلمانان بین خود همواره مهربان و برادرند و نسبت به کفار و مشرکین أشداءو سختگیرهستند.

 

وی ادامه داد: امامتأسفانه این مورد بواسطه حیله ها و نیرنگ های غرب‘ و یهود تغییرکرده و مسلمانان ساده لوح و فریب خورده ودست نشانده را به جان هم انداخته و در تحقق اهداف آنها گام برمیدارند و اینان در برابر دیگر مسلمانان أشداء وسختگیر و دشمن شدند و دست به جنایت و قتل وغارت می زنند.

 

خطیب جمعه بندرچارک درادامه تصریح کرد: در حال حاضر عالمان جهان و دلسوز وظیفه بزرگی به عهده دارند تا امت پیامبرص را دوباره درکنار هم جمع کنند و بر علیه دشمن واحد‘متحد و هم صدا کنند و جلوی این انشقاق بزرگ رابگیرند.

 

امام جمعه شهربندر چارک در ادامه خطبه ها گفت: تمام گرفتاری اخلاقی و معاشرتی‘یا عبادی ما از این نگاه و اعتقاد سرچشمه می گیرد‘سعادت دنیوی و اخروی ما از اینجا نشأت می گیرد‘اگرانسان ناظر بودن خداوند را معتقد شد و از خداوند ترسید از خود  مواظبت خواهدکردکه کاری انجام ندهدکه مورد پسندخداوند تبارک وتعالی نباشد و گرفتارعذاب بشود‘چه این کارعبادی وحق الله باشد وچه این کار از لحاظ معاشرت وحق الناس باشد.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش به مسئله وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت: علم وایمان دو بال برای  سعادت فردی و اجتماعی است‘ علم بدون ایمان کامل نیست و ممکن است انسان ازاین علم برضد بشریت همانند حال حاضر بکار بگیرد ‘و از طرف دیگر ایمان بدون علم هم ناقص است‘این دوبال است که هم دنیا رامی سازد وهم آخرت را.

 

حجت الاسلام کثیر در پایان خاطر نشان کرد: درحال حاضرمسلمانان بایدآگاه ومتحد باشندو بدانندکه دشمن مشترکی دارند و باید در مقابل دشمن صف آرایی بکنند‘نه درمقابل هم ودشمن همدیگر بشوند و بزرگان و علمای کشورمان و در رأس آنها رهبرعزیزمان بارها بر و حدت امت اسلامی وکشورهای اسلامی تاکیدکرده اند‘ واهانت به مقدسات برادران اهل سنت راحرام دانسته اند.

 

انتها ی پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff