تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 489628
تاریخ انتشار:یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در پنجمین همایش بین المللی ولایت محور اتحاد عنوان شد؛

علمای تشیع و تسنن پرچمداران حافظت از مرزهای عقیدتی هستند/ غربی ها با توحید مسلمانان مشکل دارند

پنجمین همایش بین المللی ولایت محور اتحاد امت اسلامی با حضور مهمانان داخلی و خارجی، علمای اهل سنت و دبیر کل بنیاد غدیر در بندرعباس برگزار شد.

علمای تشیع و تسنن پرچمداران حافظت از مرزهای عقیدتی هستند/ غربی ها با توحید مسلمانان مشکل دارند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛پنجمین همایش بین المللی ولایت محور اتحاد امت اسلامی با حضور مهمانان داخلی و خارجی، علمای اهل سنت و دبیر کل بنیاد غدیر در بندرعباس برگزار شد.

وحدت رمز پیروری مسلمان در طول تاریخ است

خاکی نهاد، دبیر پنجمین همایش ولایت محور اتحاد امت اسلامی در بندرعباس با بیان اینکه به یمن وجود عالمان وارسته در استان هرمزگان و حضور نماینده ولی فقیه ایت الله نعیم ابادی استان برخود غره است، اظهار کرد: استان هرمزگان به واسطه وجود آیت الله نعیم ابادی بسیاری از اختلافات به رغم تعدد و تبلیغات دشمن وجود ندارد یا به اندازه انگشتان دست هم نباشد.

وی گفت:نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با پیاده سازی رهنمودهای مقام معظم رهبری در ۴۰ سال پیروزی انقلاب ضمن بالیدن به گذشته و همچنین تداوم این وجدت باشیم.

خاکی نهاد تصریح کرد:خدمات آیت الله نعیم آبادی محدود به رفق و مدارای شیعه و سنی نیست چرا که پرچمدار نهضت مسجد سازی در استان هرمزگان است .

وی با اشاره به اینکه وحدت و یکپارچگی رمز پیروری مسلمان در طول تاریخ بوده است، اظهار کرد: پیشبرد و تداوم وحدت و اتحاد در جامعه اسلامی جز به دستان ولی فقیه عالم وآگاه به امور زمان محقق نمی شود.

دبیر پنجمین همایش ولایت محور اتحاد امت اسلامیبا بیان اینکه غدیر و وجود امام عل(ع) متعلق به کلیه انسان هاست، خاطرنشان کرد: اتحاد همه جانبه ریشه در باورها و اعتقادات دینی دارد و جامعه و مردم را به سوی سعادت سوق می دهد.

جنگ تحمیلی مظهری از وحدت همه اقلیت ها بود

فریدون همتی، استاندار هرمزگان با اشاره به فعالیت های وسیع بنیاد بین المللی غدیر در کشور و در سطح بین المللی اظهار کرد: آموزه های دینی یکی از ضرورت های جامعه کنونی است که باید یا به صورت عمیق، وسیع و هوشمندانه به آن بپردازیم.

وی افزود:سطح آگاهی، علم و دانش و همجنن درک این ضرورت که هر چقدر بتوانیم امام علی(ع)، حادثه غدیر و هفته وحدت از عناصر ریشه های اعتقادی و دینی هستند، پشتوانه ای برای جامعه اسلامی و هدایت امت اسلامی است.

 استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه مسلمانان باید با وحدت از جامعه اسلامی در مقابل دشمنان دفاع کنند، گفت:امام خمینی(ره) برای اینکه منفذ و راه های ورود دشمنان را به مرزهای اعتقادی مسلمانان ببندند از ۱۲ تا ۱۲ ربیع الاول را به نام هفته وحدت نامگذاری کردتد.

همتی با اشاره به اینکه برگزاری مراسمات اعتقادی و دینی برای تمام اقشار جامعه تاثیر بیشتری بر افکار جامعه می گذارد، بیان کرد: همه مسلمانان باید در کنار یکدیگر و در برابر دشمنان با وحدت از اسلام و جامعه اسلامی دفاع کنند.

وی با اشاره به دوران هشت سال دفاع مقدس یادآور شد:الگوگیری از قیام عاشورا در دوران جنگ تحمیلی پشتوانه جوانان و شهیدان بودند در حقیقت رشادت ها، شهادت طلبی، ایثار و فداکاری های بی نظیر در طول تاریخ با تکیه بر نهضت عاشورا بود.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: جنگ تحمیلی مظهری از وحدت همه اقلیت ها مذاهب و قومیت ها بود که در کنار هم حرکت بزرگ هشت ساله را در یک جنگ نابرابر با پشتوانه دینی و فرهنگی و اعتقادی رقم زدند.

همتی با اشاره به تغییر دسیسه ها و توطئه های دشمن جامعه اسلامی گفت: همان دشمن دوران جنگ تحمیلی در دوران کنونی جنگ بزرگ اقتصادی را با کمک و تهدیدات سایر کشورها راه انداخته و فکر میکند اگر حلقه محاصره را تنگ کند میتواند ملت ما را از پای درآورده و به هدف شومش برسد.

وی  افزود: مردان،  زنان و نسل جوان ما میدانند که ما به پشتوانه اسلام، ارزش ها، غیرت دینی، لطف خداوند و حمایت و تدابیر هوشمندانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از این جنگ اقتصادی عبور خواهیم کرد.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: وحدت مسئولان  شرط لازمی است که به تنهایی کفایت نمیکند بلکه حضور وحمایت مردم به خصوص کارآفرینان، تجربه داران و فعالان عرصه اقتصادی شرظ کافی است.

همتی اظهار کرد: فعالان عرصه اقتصادی باید مثل بسیحیان دوره جنگ نقش آفرینی کنند و در این عرصه جهاد کنند تا ضمن تامین نیازهای اقتصادی، وابستگی به کشورهای بیگانه را کمتر کند.

وی با بیان اینکه عرضه کننده ها و فروشندگان باید با وجدان خود شرایط جنگ اقتصادی را درک کنند؛ خاطرنشان کرد: همه ما باید همان طور که در چهل سال انقلاب توطئه های دشمن را خنثی کردیم اکنون نیز با تکیه بر مردم فهیم خود دشمن را وادار به عقب نشینی کنیم.

علمای تشیع و تسنن پرچمداران محافظت از مرزهای عقیدتی هستند

سرهنگ اباذر سالاری، فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در پنجمین همایش ولایت، محور اتحاد امت اسلامی ضمن گرامی داشتن یاد و خاطره شهدا و امام شهدا اظهار کرد: امروز تفکر بسیجی و روحیه بسیجی به عنوان یک سمبل در همه مجموعه ها مورد توجه است.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان تصریح کرد: پنج آذر درخت بسیج به عنوان لشکر مخلص و بی بدیل الهی توسط امام راحل(ره) کاشته شد و امروز ما شاهد پویایی این لشکر الهی درجهان هستیم.

سالاری با بیان اینکه تفکر و روحیه بسیجی در همه مجموعه ها مورد توجه است، گفت: امروزه در اقصی نقاط دنیا از عراق، یمن و فلسطین گرفته تا سایر بلاد اسلامی بسیج به عنوان نماد وحدت و همدلی حضور دارد.

وی با تاکید بر اینکه محور حرکت بسیج ولایتمداری است، عنوان کرد: هستی و برکت بسیج ولایت است و ولایت محور وحدت امت اسلامی است.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان با اشاره به اینکه علمای تشیع و تسنن پرچمدار محافظت از مرزهای عقیدتی هستند، بیان کرد: ما نگران مرزهای جغرافیایی نیستیم چرا که در دفاع مقدس با دستان خالی دشمنان را نابود کردیم.

سالاری با بیان اینکه وظیفه همه ما پاسداری از مرزهای عقیدتی است، افزود: رسالت همه مسلمانان است که با کمک یکدیگر در جهت دفاع از ارزش های دینی و مرزهای عقیدتی با یکدیگر متحد و‌یک صدا شوند.

وی تصریح کرد: به لطف الهی و برکت ولایت فقیه مطلق و سبز پوشی سپاه اسلام و سنگر مخلص ارتش جمهوری اسلامی و مجموعه های نظامی نگران مرزهای جغرافیایی نیستیم.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان عنوان کرد: امروز نظام در عرصه بین المللی به توانمندی های بسیاری دست یافته که هیچ قدرتی توان نگاه چپ به نظام را ندارد.

سالاری خاطر نشان کرد: هرگز نگران توطئه نیروهای امریکا نیستیم چرا که به توانمندیهایی رسیده ایم که بنا به فرمایش رهبر انقلاب اگر یکی بزنند ده تا خواهد خورد همچنین نظام ما به توانمندی رسیده که بتواند رژیم اسرائیل را در طول هفت دقیقه با خاک یکسان کند.

آمریکا نطفه تمام دشمنی ها میان مسامانان است

شیخ محمودی نژاد،از علمای اهل سنت در همایش ولایت محور اتحاد با تاکید بر اینکه این جمع ها برای دلسوزی و آینده ملت برگزار می شود، اظهار کرد: هرجلسه و نشستی که برای رضای خدا نباشد بی نتیجه خواهند ماند.

وی با تاکید بر لزوم و نیاز بیش از پیش وحدت و همدلی بین مسلمانان در این برهه زمانی افزود: یکی از راهکارهای نزدیک شدن و پیوند خوردن عفو و گذشت است.
این عالم اهل تسنن با اشاره بر اینکه بعضی ها تصور می کنند که امروزه دشمنی غرب و یهود فقط با دولت ایران است تصریح کرد: آن ها سخت دراشتباه هستند چرا که این کشورها با همگان از در دوستی وارد شده و فقط تا زمانی که آن کشور برایشان منفعت دارد به دوستی ادامه می دهند.

وی با بیان اینکه نطفه تمام دشمنی ها در بین مسلمانان امریکا است، گفت: امروز غرب با شخص خاصی کار ندارند و در پی فرصتی هستند که در عقیده ما اختلاف ایجاد کنند.

محمودی نژاد با تاکید براینکه غربی ها با توحید مسلمانان مشکل دارند، افزود: آنان اسباب اختلاف و تشکیل گروه های تفرقه افکن را فراهم می کنند.

وی با بیان نقش پررنگ آمریکا در آتش افروزی بین مسلمانان خاطر نشان کرد: ان شاءالله که این همایش نشستی باخیر و برکت و دلسوزانه باشد وخداوند توفیقی بیش از پیش به ماعنایت فرماید.

 

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=489628
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل