علمای اهل سنت و تشیع با روشنگری وحدت امت اسلامی را تقویت کنند
+ پ -
علمای اهل سنت و تشیع با روشنگری وحدت امت اسلامی را تقویت کنند

رئیس مدرسه علوم دینی اهل سنت بندرخمیر اظهار کرد: وحدت و یکپارچگی از راهکارهای مثبت برای موفقیت جامعه بزرگی چون جامعه اسلامی است وعلمای اهل سنت و تشیع با روشنگری وحدت امت اسلامی را تقویت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از لوار؛ سید عبدالجلیل قتالی، رئیس مدرسه علوم دینی صدرالاسلام بندرخمیرگفت: بی تردید یکی از عوامل موفقیت هرجامعه و اجتماعی، وحدت و یکپارچگی مردم آن جامعه است و موضوع وحدت و یکپارچگی قطعا یکی از راهکارهای مثبت برای موفقیت جامعه بزرگی چون جامعه اسلامی است.

 

 

وی یکی از راهکارهای رسیدن به وحدت در بین جوامع اسلامی کنار گذاشتن اختلافات و مشکلاتی دانست و تصریح کرد: این روزها جوامع اسلامی را تهدید می کند و مانند اختلافات مذهبی، قومی، سرزمینی و از همه مهمتر پیدایش گروه های تکفیری است که مانند خوره جامعه اسلامی را از درون تخریب می کنند که اگر علمای اسلام با انجام سمینارها و اجلاس ها به فکر ترمیم این ضایعه اسف بار نباشند قطعا روز به روز جامعه اسلامی به سمت از هم گسستگی می رود.

 

 

رئیس مدرسه علوم دینی صدرالاسلام بندرخمیر با اشاره به نقش علما درانسجام و وحدت امت اسلام افزود: یکی از مهمترین راهکارهای فوری برای رسیدگی به وضع موجود تشکیل اجلاس واقعی کشورهای اسلامی است تا بتوانند نسبت به ضایعاتی که توسط نیروهای تکفیری مانند داعش و القاعده بر پیکر اسلام وارد شده است تصمیماتی اتخاذ کنند و جامعه اسلامی را بار دیگر نجات بدهند.

 

 

وی با اشاره به اختلاف افکنی دشمنان اسلام، اظهار کرد: بی تردید هدف دشمنان از ایجاد تفرقه سوء استفاده از منابع و منافع مسلمانان است تا کیان و هستی خود را در گرد اختلاف بین ملت ها خصوصا اختلاف بین ملت های مسلمان می دانند و با ایجاد افکار و اندیشه های اختلاف افکنانه و شبه انگیزی در پی شکاف بین مذاهب اسلامی هستند، بنابراین بیداری و حضور به موقع علما و اندیشمندان جامعه اسلامی برای خنثی کردن این دسیسه و توطئه ها ضروری به نظر می رسد.

 

قتالی با تاکید بر اهمیت وحدت بین امت اسلامی، عنوان کرد: علمای اهل سنت و تشیع باید با روشنگری افراد جامعه و دوری گزیدن از افراد نادان، جاهل و شرور که همواره آب به آسیاب دشمن می ریزند وحدت بین امت اسلامی را تقویت کنند.

 

 

وی افزود: علمای اسلام باید روز به روز به میزان نزدیکی و هم اندیشی با یکدیگر بیافزایند و اجازه ندهند که افراد فرصت طلب و آتش بیاران معرکه، جای آنان را پر کنند و بر فکر و اندیشه مردم مسلط شوند، لهذا وظیفه بسیار خطیر علمای اسلام اعم از شیعه و سنی در این است که با همکاری یکدیگر وحدت عملی را پایه ریزی کنند که این هم مورد تاکید باری تعالی،نبی اکرم(ص)، ائمه، روشنفکران و رهبران بزرگوارمان است.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff