علت گرانی آب در روستاهای قشم قطع یارانه پرداختی است
+ پ -
علت گرانی آب در روستاهای قشم قطع یارانه پرداختی است

عضو موظف هیات مدیره و معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم علت جهش ناگهانی قیمت آب را قطع یارانه پرداختی توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی و افزایش هزینه هر مترمکعب آب توسط شرکت آب و برق قشم اعلام کرد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ، احمد حبیبی،عضو موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم  با بیان اینکه افزایش ۷۰۰ درصدی قیمت هر مترمکعب آب از ۶۰۰۰ ریال به ۴۲ هزار ریال از ابتدای سال ۹۴ بسیاری از روستانشینان جزیره قشم را در شوک فرو برد، گفت: سازمان منطقه آزاد برای حل این مشکل در حد توان اعلام آمادگی کرده است و شرکت آب و فاضلاب روستایی به عنوان زیر مجموعه وزارت نیرو، متولی تأمین آب روستاها می باشد.

وی اظهار کرد: براساس قرارداد منعقده بین شرکت آب و فاضلاب روستایی و وزارت نیرو قیمت هر مترمکعب آب ۲۵ هزار ریال پیش بینی شده بود که ۶۰۰۰ ریال آن توسط مردم و ۱۹ هزار ریال هم از سوی وزارت نیرو پرداخت می شد.
عضو موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم افزود: با توجه به پایان این قرارداد در بهمن ماه سال ۹۳ و قطع یارانه پرداختی و همچنین افزایش بهای آب از طرف شرکت آب و فاضلاب روستایی، قیمت آب تحویلی در روستاهای قشم به ۴۲ هزار ریال رسید.
وی عنوان کرد: رییس محترم جمهوری در سفر به قشم دستور اکید برای تامین یارانه آب مردم قشم را صادر کرد و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز در حال رایزنی با وزارت نیرو برای تامین یارانه آب مردم این جزیره می باشد.
به گفته حبیبی هم اکنون قرارداد تامین آب با شرکت آب و فاضلاب روستایی شش ماه دیگر تمدید شده و براساس این قرار داد ۱۱ هزار ریال از قیمت آب توسط مردم، ۱۹ هزار ریال از سوی شرکت آب و فاضلاب و مابقی به وسیله سازمان منطقه آزاد قشم پرداخت خواهد شد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff