عقب‌نشینی وزیر راه از نگرش لیبرالیستی/ آخوندی: می‌خواهیم ایرانی باشیم
+ پ -
عقب‌نشینی وزیر راه از نگرش لیبرالیستی/ آخوندی: می‌خواهیم ایرانی باشیم

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساختار سوسیالیسم و لیبرالیسم با ساختار جامعه ما تلفیق نمی‌شود، گفت: دنبال این هستیم که ایرانی باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عباس آخوندی در حاشیه مراسم امضاء تفاهم‌نامه دو جانبه راه‌آهن با شرکت آلمانی در راستای مشارکت راهبردی در طرح تحول سازمانی راه‌آهن با تأکید بر اینکه به دنبال اندیشه ایران‌شهری هستیم، گفت: بحث‌هایی که ایسم دارد چه لیبرالیسم و چه سوسیالیسم مباحثی است که از بیرون وارد شده و به این راحتی با ساختار جامعه ما تلفیق نمی‌‌شود.

وی افزود: همواره نوعی زائده برای ساختار اجتماعی و اقتصادی ما است و هر کدام عوارض گسترده‌ای دارد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: آنچه من پیشتر درباره آن بحث دارم به آموزه ها و یافته‌های خود در ایران برگردم و اندیشه‌ من بیشتر دنبال ایران‌شهری و بازخوانی تمدن ایران‌شهری است.

آخوندی افزود: البته این بدان معنی نیست از یافته‌های بشری استفاده نکنیم. قطعاً نظام بازار در جهان موارد بسیاری برای آموختن در اختیار ما قرار می‌دهد؛ همچنان که نظام جامعه رفاه مطالبی زیادی را برای آموختن در اختیار ما قرار داده است.

وی تأکید کرد: اما اینکه اساسا بگویم یا لیبرال هستیم یا سوسیالیست، باید بگویم این دو مفهوم در کشور ما تلفیق نمی‌شود چنانکه در بقیه کشورها همین بحث را داشته‌ایم بنابراین ما به دنبال این هستیم که ایرانی باشیم.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff