عفت مداری از اصولی ترین پایه های امنیت اجتماعی/ پاس داشت ارزش های اخلاقی ،در گرو عفت پیشگی است
+ پ -
عفت مداری از اصولی ترین پایه های امنیت اجتماعی/ پاس داشت ارزش های اخلاقی ،در گرو عفت پیشگی است

یک کارشناس مسائل اجتماعی در خصوص فاجعه بی عفتی و فرهنگ برهنگی داخل کشور گفت: هم زمان با حکم فرمایی فن آوری بر مغز و اراده بشر ، گوهر ارزشمند عفت واخلاق کم رنگ شده است .

فاطمه اسپید کارشناس مسائل اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز در خصوص فاجعه بی عفتی و فرهنگ برهنگی در داخل جامعه گفت: امروز فاجعه بی عفتی و فرهنگ برهنگی در جامعه ارزش ها را کم رنگ کرده و یا نادیده گرفته است و سعادت خانواده ها و زنان و دختران را تحت الشعاع قرار داده است .

 

 

وی گفت: موضوع کلی عفاف در امور اجتماعی است که عفاف در لباس ، نگاه در لباس ، گفتار ، مقام ، مال ،خندیدن ، زینت ، وکار را در بر می گیرد و گاه در خانه و خانواده است  این  تفکر  بار ی جل.گیری  از  افراط  و تفریط بیان می شود.

 

این کارشناس مسائل اجتماعی خاطر نشان کرد: دایره عفت در زندگی بشر ، به وسعت دایره زندگی فردی ، اجتماعی وکلیه تعاملات فکری و رفتاری انسان است .

 

 

اسپید گفت: پس بجاست عفاف به عنوان یک پدیده ارزشی وملکه درونی سیرت ساز وصورت آفرین اخلاقی و اجتماعی وعنصر موثر در زندگی مورد تحلیل و ارزیابی قرار گیرد.

 

 

وی تصریح کرد: در احادیث عفت وپاکدامنی ، به معنای بالاترین شرافت ، نتیجه عقل ، برترین عبادت ، کمال نعمت خویشتن داری نسبت به شکم وشهوت وبازداشتن این دو از فزون خواهی حرام ، به کار می رود .

 

 

این کارشناس  مسائل اجتماعی خاطر نشان کرد: پاس داشت ارزش های اخلاقی ، در گرو عفت پیشگی است وقتی بنیان های عفاف فرو ریزد ارزش های اخلاقی نیز از زندگی بشر رخت بر می بندد .

 

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین اصول پایداری خانواده عفت است و ناپارسایی در پوشش و روابط اجتماعی امنیت اجتماعی فرد را درگیر چالش می کند .

 

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: عفت مداری از اصولی ترین پایه های امنیت اجتماعی است .قرآن کریم می فرماید : ای پیامبر ! به زنان و دخترانت و به زنان مومن بگو : پوشش های خود را بر خود فروتر گیرند این برای آن است که ( به عفت ) شناخته شوند ومورد آزار قرار نگیرند .

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff