عضو کنگره آمریکا: چرا به ما روادید ندادند انتخابات ایران را ببینیم؟
+ پ -
عضو کنگره آمریکا: چرا به ما روادید ندادند انتخابات ایران را ببینیم؟

«مایک پومپئو» یکی از ۳ عضو کنگره آمریکا که خواستار سفر به ایران و «مشاهده انتخابات» بود، از صادر نشدن روادید این سفر به شدت عصبانی شده و ادعاهای بی‌اساس مطرح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یکی از اعضای کنگره آمریکا که خواستار دریافت روادید سفر به تهران شده بود، عصبانیت و دلخوری خود را از عدم صدور روادید با ایراد اظهاراتی بی اساس درباره ایران نشان داد.

«واشنگتن فری بیکن» در گزارشی با عنوان «ایران برای قانونگذاران آمریکا روادید سفر صادر نکرد»، با یکی از سه عضو کنگره در این باره مصاحبه کرد.

در ابتدای این گزارش آمده است: «ایران به سه قانونگذار آمریکایی که درصدد مشاهده انتخابات روز جمعه در ایران بودند، اسناد سفر (روادید) نداد».

«مایک پمپئو» یکی از این سه نماینده جمهوری‌خواه آمریکایی که خیلی از عدم صدور روادید عصبانی شده، در این مصاحبه درباره ایران و انتخابات در آن ادعاهای بی اساسی مطرح کرده است.

او گفت: «ایران با درخواست‌های صادقانه و شفاف ما برای درخواست روادید، با تمسخر و تاخیر جواب داد که این موضوع خواست این رژیم برای پنهان کردن خود از افکار عمومی آمریکا را نشان می‌دهد».

قانونگذار آمریکایی که عضو کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان است، به برجام اشاره و تصریح کرد: «امیدوارم رئیس‌جمهور آینده آمریکا به دقت و با حساسیت استفاده رئیس‌جمهور اوباما از توافق هسته‌ای را بررسی کند و منافع آمریکا را بر میراث سیاسی مقدم بدارد».

پومپئو در ادامه اظهارات ضد ایرانی خود، انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان را «ریاکاری و ساختگی» خوانده و منتخبان این مجالس را «تندرو» و کسانی که «اسرائیلی‌ها را انسان نمی‌دانند»، خطاب کرد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff