طبق برنامه 1044 ماشین سانتریفیوژ نصب بود‌ / قلب راکتور اراک ‌برداشته شده / جلوی شیطنت آمریکایی‌ها را می‌گیریم
+ پ -
طبق برنامه ۱۰۴۴ ماشین سانتریفیوژ نصب بود‌ / قلب راکتور اراک ‌برداشته شده / جلوی شیطنت آمریکایی‌ها را می‌گیریم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی ‌مجلس از سایت فردو گفت: ‌طبق برنامه ۱۰۴۴ ماشین سانتریفیوژ نصب بود و ‌قلب راکتور اراک هم برداشته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روز گذشته اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از سایت فردو بازدیدی داشتند که طبق برنامه ۱۰۴۴ ماشین سانتریفیوژ نصب بود و  مابقی به انبار سایت منتقل و همچنین قلب راکتور اراک هم برداشته شده بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران نشان داد که متعهد بر اجرای برجام است و اراده جدی برای سو‌ءتفاهم‌های پیرامون هسته‌ای دارد در صورتی که مواضع ایران در مذاکرات هسته‌ای همواره شفاف بوده و در چارچوب تعهدات عمل کرده است.

سبحانی‌نیا خاطرنشان کرد: شرایط بین‌المللی و انتخابات در آمریکا ایجاب می‌کند که طرف غربی با ما همراه باشد، هر چند که ما  همیشه این نگرانی را داشتیم و داریم که طرف مقابل ما غیر اعتماد است و نمی‌شود به آنها اعتماد کرد و امکان دارد وسط کار بازی در بیاورند اما ما طبق مفاد برجام جلو رفتیم و اگر طرف‌های غربی در میانه راه شیطنتی از خود نشان دهند به شدت در برابر طرف مقابل می‌ایستیم.

وی ادامه داد: فردا ما در آستانه عملی اجرای برجام قرار گرفته‌ایم و قرار است تحریم‌های بین‌المللی لغو شود و امیدواریم بعد از لغو تحریم‌ها روابط تجاری ما با دنیا روان‌تر شود.

نماینده مردم نیشابور و فیرزوه در مجلس افزود: ما امروز شاهد بودیم خیلی از تجار و بازرگانان اروپایی برای  و سرمایه‌گذاری به ایران سفر داشتند اما ما عملا پروژه‌ای صنعتی و اقتصادی ندیدیم و دلیل آن هم این بود که ببینند این مقدمات برجام چگونه طی می‌شود سپس سرمایه‌گذاری کنند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff