عزای عمومی کشاورزان در بهشت جنوب همچنان ادامه دارد+تصاویر
+ پ -
عزای عمومی کشاورزان در بهشت جنوب همچنان ادامه دارد+تصاویر
رودان چشم انتظار توجه مسئولان پایتخت نشین؛

عزای عمومی کشاورزان در بهشت جنوب همچنان ادامه دارد+تصاویر

کشاورزان رودانی در چندمین روز متوالی است که محصولات کشاورزی خود را نمی توانند بفروشند و یا به زیر قیمت تمام شده به دلالان و افراد سودجو می فروشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ کشاورزان زحمت کش در بهشت جنوب ،رودان برای چندمین روز متوالی است که محصولات کشاورزی خود را به زیر قیمت تمام شده به دلالان و افراد سودجو می فروشند و ضرر و زیان های فراوانی را متحمل می شوند.واین در حالی است که دولت در جهت حمایت و کمک به این کشاورزان، ،هیچ اقدامی انجام نداده است.

کشاورزانی که برداشت محصولاتشان از قبیل بادمجان ،کدو،فلفل هیچ سودی برای آنان ندارد و همه محصولات خود را زمان برداشت جهت استفاده حیوانات در سر مزرعه رها می کنند که درصورت ادامه این بحران و عدم کمک مستقیم دولت به این کشاورزان باعث نابودی آنان می گردد.

غلام رنجبری اولین کشاورز که بادمجان های خود راهنگام برداشت در محل زمین خود رها می کرد تا حیوانات بخورند در گفت و گو با خبرنگار رودان نیوزاظهار کرد:چندین روز است که منتظر هستیم تا مسئولین به وضعیت نابسامان بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی سامانی دهند که متاسفانه بعد از گذشت چند روز هیچ اتفاقی در این خصوص صورت نگرفته است.

وی افزود: هر پلاستیک ۳۵ کیلوگرم بادمجان را در خود جای می دهد و طبق قیمتی که دلال بر این محصول گذاشته است هر پلاستیک یک تا دو هزار تومان است که نه جبران هزینه کارگر،کرایه ماشین،و حتی پول پلاستیک را می کند و ما کشاورزان مجبور هستیم به خاطر اینکه خود درخت نابود نشود محصول خود را برداشت و در زمین رها کنیم.

رنجبری در ادامه با چشمانی اشک آلود و با گریه گفت:دو فرزند که در دانشگاه درس می خواند را خرج می دهم و با این وضعیت بازار تنها امیدم این بود که با فروش محصولاتم هزینه تحصیل فرزندانم را پرداخت کنم که این امیدم هم ناامید شدو الان شرمنده همسر و فرزندانم هستم که چگونه مخارج زندگی را تامین بکنم زیرا با این قیمت حتی درصدی هم از هزینه کرد در کاشت محصوب هم جبران نخواهد شد.

موس رنجبری دیگر کشاورزی بود که از شدت ناراحتی با بغض سخن می گفت بیان داشت:در چند روز گذشته با اینکه وضعیت بدی در میدان خرید و فروش محصولات کشاورزی حکم فرما است اما متاسفانه شاهد ورود هیچ دستگاه نظارتی و یا صنف کشاورزی به این موضوع نبوده ایم و حتی ما تا به حال این اعضای هیئت مدیره صنف کشاورزی شهرستان رودان که وظیفه اصلی ساماندهی بازار محصولات کشاورزی را بر عهده دارد را ندیده ایم.

وی افزود:از ریاست جمهور که بارها شعار حمایت از تولید داخلی و کشاورزان را می دهد درخواست می کنیم ما محرومین در این گوشه از کشور را هم ببینید و همانطور که در استانهای دیگر برای رفع مشکلات کشاورزان و آشفتگی قیمت بازار، به آنان کمک می کنید به ما مردم رودان هم کمک کنید.

رنجبری دومین خواسته خود را کنار زدن اعضای صنف کشاورزی عنوان و در ادامه تصریح کرد:اگر کشاورزان سازماندهی شوند و برخرید و فروش محصولات کشاورزی نظارت های مستمر شود بسیاری از این مشکلات برطرف می گرددو این امر بدون تغییر اعضای فعلی هیئت مدیره صنف کشاورزی که تا به حال اقدام مثبتی در جهت رفع این مشکلات بر نداشته اند امکان پذیر نمی باشد.

به گزارش رودان نیوزتمام کشاورزان رودانی که روزانه با بی ثباتی و آشفتگی بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی دست و پنجه نرم می کنند،چند خواسته مشترک داشتند که اولین خواسته آنان حمایت و کمک ویژه دولت به آنان بود و دوم خواستار تغییر اعضای هیئت مدیره نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان رودان به دلیل عملکرد ضعیف و بی توجهی به مشکلات کشاورزان، بودند.

dsc_0033 dsc_0037 dsc_0038 dsc_0046 dsc_0047 dsc_0052 dsc_0053 dsc_0061 dsc_0063 dsc_0078 dsc_0079 dsc_0082 dsc_0085 dsc_0088 dsc_0095 dsc_0110 dsc_0154 dsc_0160 dsc_0166 img_1973

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff