عرضه قلیان در مکان های عمومی تخلف محسوب می شود
+ پ -
عرضه قلیان در مکان های عمومی تخلف محسوب می شود

رئیس دادگستری کیش گفت: عرضه قلیان و هر موردی که به بهداشت عمومی مردم آسیب وارد کند در مکان های عمومی تخلف محسوب می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمد شنبه زاده رئیس دادگستری کیش در گفتگو با خبرنگار کیش پرس، گفت: عرضه قلیان در مکان های عمومی تخلف است و با رعایت موازین بهداشتی منافات دارد.

 

وی با تذکر به مکان های عمومی عرضه قلیان تصریح کرد: عرضه هر مواد و خدماتی که با موازین بهداشت عمومی منافات داشته باشد و به مردم آسیب وارد کند تخلف محسوب شده و قانون و دستگاه قضایی قطعا با آن برخورد قاطع خواهد داشت.

 

شنبه زاده همچنین با اشاره به میزان پرونده های دعاوی خانوادگی به دادگاه کیش اظهار کرد: در رتبه بندی دهگانه پرونده های ورودی به شعبه های دادگاه خانوادگی کیش، دعاوی خانوادگی و با اولویت طلاق، جایگاه ۶ به این دعاوی اختصاص دارد که بیشترین معضل به اعتیاد و عدم تفاهم زوجین مربوط می شود.

 

وی تاکید کرد: در این راستا می طلبد تا خانواده ها و نهادهای مربوطه به خصوص مشاورین و راهنمایان خانواده همت مضاعفی در پیشگیری و کنترل این معضل داشته باشند.

 

این مقام مسئول در دستگاه قضایی کیش تصریح کرد: یکی از مهمترین بخش های فعال در این حوزه، بهزیستی است که انتظار می رود در این راستا با دستگاه قضایی همکاری و همراهی بیشتری داشته باشد و امید است کارشناسان و مددکاران اجتماعی در این بخش با فعالیت های سازمان یافته تر در حل این مشکل گام های اساسی بردارند.

 

وی خاطر نشان کرد: اعتیاد و نبود تفاهم اخلاقی میان زوجین از مسائلی است که منجر به طلاق می شود و این مسئله باید پیش از ازدواج توسط خانواده ها مورد توجه قرار گیرد و جوانان هم کفو بودن در گزینش همسر را رعایت کنند.

 

اول تا ۶ تیر ماه همزمان با شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش در حزب جمهوری اسلامی به عنوان هفته قوه قضائیه در تقویم جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff