عربستان نسبت به فاجعه منا مسئول است/ پیگیری سرنوشت رکن‌آبادی از طرق مختلف
+ پ -

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای روشن شدن سرنوشت رکن‌آبادی تصریح کرد:‌ عربستان نسبت به فاجعه منا مسئول است و پیگیری‌ها تا تعیین وضعیت آخرین مفقود فاجعه منا ادامه می‌یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص آخرین پیگیری‌ها درباره وضعیت غضنفر رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در بیروت اظهار داشت: در جریان مذاکرات اخیر رئیس سازمان حج و زیارت و سرکنسول کشورمان در جده با مقامات سعودی، بار دیگر موضوع تعیین سرنوشت آقای رکن‌آبادی به صورت ویژه پیگیری شده و همچنین این موضوع برای چندمین به کاردار سعودی در تهران منتقل شد.

وی همچنین عنوان کرد: در سطح بین‌المللی نیز علاوه بر طرح موضوع توسط وزیر خارجه کشورمان با مقامات سازمان ملل، این موضوع از طریق صلیب سرخ جهانی نیز پیگیری می‌شود.

معاون وزیر خارجه ایران با تأکید بر اینکه عربستان نسبت به فاجعه منا مسئول است و باید همه تبعات از جمله تبعات حقوقی آن را متحمل شود، اظهار داشت: پیگیری‌ها تا تعیین وضعیت آخرین مفقود فاجعه منا بدون اغماض و با جدیت ادامه خواهد یافت.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff