عربستان بهای سنگین حمله به یمن را پرداخت خواهد کرد/اهداف رژیم سعودی در جنگ با یمن محقق نشد/کشورهای اسلامی جنگ با یمن را خاتمه دهند
+ پ -
عربستان بهای سنگین حمله به یمن را پرداخت خواهد کرد/اهداف رژیم سعودی در جنگ با یمن محقق نشد/کشورهای اسلامی جنگ با یمن را خاتمه دهند

رسانه های عربستانی دقایقی پیش خبری فوری منتشر کردندکه مخاطبان را شگفت زده کرد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، رسانه های عربستانی دقایقی پیش خبری فوری منتشر کردندکه مخاطبان را شگفت زده کرد .

این خبر فوری مربوط به ولیعهد سابق عربستان “امیر مقرن بن عبدالعزیز آل سعود” است  که صبح امروز بیانیه ای در خصوص تحولات اخیر این کشور صادر کردکه حاکی از عمق اختلافات و درگیری ها در دربار آل سعود می باشد .

وی در ابتدای این بیانیه نوشته است : نظام سعودی به دلیل اجرای عملیات “طوفان قاطع” علیه یمن ، وارد یک برهه حساس و خطرناک در بعد سیاسی و اقتصادی شده است . بهای سنگین این دخالت نظامی را قطعا در آینده هم ما(نظام آل سعود) و هم مردم پرداخت خواهیم کرد .

“مقرن بن عبدالعزیز” با اشاره به عدم محقق شدن اهداف رژیم سعودی در جنگ علیه یمن نوشت : ما با اهداف قبل از جنگ اختلاف زیادی داریم و انتظار نداشتیم اوضاع جنگ اینگونه علیه ما باشد و من به دفعات به ملک سلمان و وزیر دفاع عربستان این نکته را گوشزد کردم اما کسی به حرفهایم اعتنا نکرد .

وی خاطرنشان کرد : متاسفانه با وجود اینکه تحلیل های خودم را به ملک سلمان و وزیر دفاع دادم ، اما نیروهای هوایی باز هم بر بمباران یمن اصرار داشت و از تصمیم خود عقب نشینی نکردند .

ولی عهد سابق عربستان با درخواست کمک از کشورهای همسایه بیان داشت : از همه کشورهایی که به نظام آل سعود ارادت دارند و از همه کشورهای همسایه و دوست و تمام کشورهای اسلامی چه کشورهای عربی و غیر عربی درخواست میکنم به کمک نظام آل سعود بیایند و به این غائله(جنگ) به صورت مسالمت آمیز خاتمه دهند .

وی با اشاره به اینکه جنگ با یمن ، جنگ با ملت یمن بود و نه جنگ با انصارالله ، افزود : در واقع این جنگ علیه سرزمین یمن و علیه ملت یمن بود که تمامیت ارضی یمن را هدف قرار داده بود ، و تاریخ شاهد است که ما با یمن دوست بودیم فلذا به ارتباط با ملت یمن نیاز داریم و باید جنگ خاتمه یابد .

ولی عهد سابق عربستان افزود : به دلیل جریانات پیش آمده در یمن و جنگ علیه آن ها روابط ما با کشورهای اسلامی عربی و غیر عربی دچار تنش شد که امیدوارم این روابط درست شود .

مقرن بن عبدالعزیز خاطر نشان کرد : از کشورهایی که در جنگ علیه یمن با ما همکاری کردند تقاضا می کنم که نیروهای خود را کنار بکشند و سعی کنند اوضاع منطقه بهتر شود .

لازم به ذکر است چندی پیش رهبر معظم انقلاب از اختلافات داخلی نظام آل سعود خبر داده و وعده این را دادند که بینی آل سعود به خاک مالیده می شود .

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff