عده ای وهابی صفت بدنبال خدشه دار کردن وحدت شیعه و سنی هستند
+ پ -
عده ای وهابی صفت بدنبال خدشه دار کردن وحدت شیعه و سنی هستند

امام جمعه شهرستان بستک گفت : عده ای وهابی صفت که از بیگانگان خط و پول می گیرند می خواهند با یک سری رفتار برنامه ریزی شده وحدت بین شیعه و سنی را خدشه دار کنند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  جهانگیریه ، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت : دو نوع عجل و مرگ وجود دارد ، یک مرگ قطعی که برای هر انسان و امتی وجود دارد و در زمان مقررش به پایان می رسد و نوع دوم عجل مبهم است که ممکن است عمر انسان را کم یا زیاد کند.

 

وی در ادامه گفت : برخی گناهان هستند که عمر انسان را کم می کند و برخی حسنات نیز عمر انسان را زیاد می کند.

 

ایشان تصریح کرد : امام صادق (ع) می فرماید : آنهایی که بر اثر گناه عمرشان کم می شود بیشتر از کسانی هست که به مرگ طبیعی می میرند و همچنین کسانی که بر اثر حسنات دیرتر می میرند تعدادشان از کسانی که به مرگ طبیعی می میرند بیشتر است .

 

وی عنوان کرد : برخی حسنات مانند ؛ صله رحم، حسن همجواری(همسایه داری) ، حسن خلق و صدقه از جمله اعمالی است که موجب زیادی عمر می شود .

 

امام جمعه بستک با اشاره به سالروز آزادسازی اسرا گفت : صبر و استقامت اسرا موجب آبروی اسلام و انقلاب اسلامی بود ، ان شاالله که خداوند کسانی را که به فکر ضربه به اسلام و کشور اسلامیمان هستند را بر سر جای خودشان خواهد نشاند .

 

ایشان با اشاره به مراسم استقبال ، تشییع و تدفین شهدای گمنام گفت : از تمام اقشار مردم بخاطر این حضور تشکر می نمایم و این نشان از قدر شناسی و بصیرت مردم شهرستان بستک بود ، مردم و بویژه بانوان بخوبی می دانستند مادران این شهدا هنوز در انتظار آنها هستند و این شهدا بخاطر حفظ اسلام ، کشور و ناموس این کشور از جان خود گذشتند و بانوان بستک با حضورشان جای خالی مادران و خواهران آنها را در مراسم استقبال پر نمودند.

 

وی از حضور ائمه جمعه اهل سنت و مسئولین امر که تلاش زیادی را برای این مراسم کشیده بودند تشکر نمود .

 

حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی در بخش دیگر از سخنان خود گفت : عده ای وهابی صفت که از بیگانگان خط می گیرند و پول می گیرند می خواهند با یک سری رفتار برنامه ریزی شده وحدت بین شیعه و سنی را خدشه دار کنند که حضور مردم در این مراسم توو دهنیی محکمی به آنها بود.

 

وی با اشاره به اینکه عده ای دانسته یا ندانسته با برگزاری عروسی خود در هنگام شهادت ائمه بخصوص اقدام چند روز پیش در هنگام شهادت امام صادق (ع) موجب خدشه دار شدن وحدت بین شیعه و سنی می شوند گفت : یک تذکر را به همه می دهم و آن هم حفظ حریم ها و خط قرمز هاست ، نظام اسلامی ، اهل بیت و شهدا از خط قرمز هاست که باید حریم آنها حفظ شود و احترام متقابل رعایت شود ، البته اکثریت اهل سنت و شیعیان به رعایت حقوق و خط قرمز های هم پایبند هستند اما عده ای مریض و باج بگیر بیگانگان برای پرشدن بیشتر جیب هایشان می خواهند این وحدت از بین برود که آنها یقین داشته باشند که به هدفشان نخوهند رسید زیرا ملت ما بیدار است ، مردم ما آگاهند و قطعا با افراد خاطی برخورد خواهد شد .

 

ایشان تاکید کردند ، برگزاری مراسم عروسی زمانی که هنوز دو شهید گمنام دفن نشده اند و شب شهادت امام صادق (ع) هیچ توجیهی برای برگزاری آن وجود ندارد و پذیرفته نیست و قطعا یک سری افراد برای از بین بردن وحدت این کار را انجام داده اند و گفت : باید دو تالار خصوصی که برای چندمین بار است قانون را زیر پا گذاشته و در هنگام شهادت ائمه هدا اقدام به برگزاری عروسی به همراه کنسرت ها کرده اند تعطیل شوند .

 

وی عنوان کرد : اشائه وحدت در جامعه بخاطر ترس نیست بلکه بخاطر دستورات حکیمانه رهبری معظم است ، ما بخوبی می دانیم و آگاهیم عده ای که سفرهای چند ماهه به برخی کشور های منطقه دارند می خواهند وحدت جامعه را خدشه دار کنند که بحمدالله هیچ موفقیتی را نخواهند داشت و با آنها برخورد خواهد شد .

 

وی در پایان گفت : اکثریت و عموم مردم اهل سنت دوستدار نظام و اهل بیت عصمت و طهارت هستند و قطعا بزرگترین اهرم بصیرت مردم است که نخواهد گذاشت عده ای باج بگیر به هدف های شوم خود در منطقه برسند .

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff