تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 449099
تاریخ انتشار:جمعه ۰۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
معاون دبیر سابق شورای امنیت ملی:

تفکرات غرب گرایان داخلی خطرآفرین است/ مباحث نظامی قابل مذاکره نیست

معاون دبیر سابق شورای امنیت ملی با بیان اینکه عده ای به دنبال ترویج مذاکره موشکی با آمریکا هستند، گفت: مباحث نظامی قابل مذاکره نیست و کسانی که چنین اندیشه ای دارند باید بدانند اگر مذاکره موشکی را ترویج وتئوریزه کنند، مزدوران عربستان هستند.

تفکرات غرب گرایان داخلی خطرآفرین است/ مباحث نظامی قابل مذاکره نیست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی باقری، معاون دبیر سابق شورای امنیت ملی وعضو سابق تیم مذاکره کننده  هسته ای در همایش آتش به اختیار در فضای دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس با اشاره به سالروز تشکیل بسیج دانشجویی و طلاب به فرمان امام خمینی (ره) اظهار کرد: بسیج  یکی از نمادها و نهال های مبارک انقلاب اسلامی است.

معاون دبیر سابق شورای امنیت ملی در ادامه تصریح کرد: بسیج یکی از پدیده هایی است که پس از جنگ تحمیلی متولد شد و توانست در عرصه دانشگاه و حوزه فضایی را برای نقش آفرینی ایجاد کند.

باقری با تاکید براینکه تفکر بسیجی، سستی و رخوت را ازبین می برد، افزود: بسیج شجره ی مبارکه و مانند موتورمحرکی  است که می تواند باعث تحرک جامعه شود وحرکت، نشاط و بالندگی را به حوزه، دانشگاه و جامعه عرضه می کند.

وی گفت: دشمنان روی بسیج متمرکزهستند و از راه های مختلف آن را مورد هجمه قرار می دهند زیرا می خواهند این موتور محرک که همان تفکر بسیجی مبتی بر تفکر دینی است از حرکت بایستد.

تفکر بسیجی در حال فراگیری در سایر کشورهاست

عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای بیان کرد: بسیج یکی از ذخایر پایان ناپذیر انقلاب اسلامی در ۳۸ سال گذشته است چرا که تفکر بسیجی که مختص ایران نیست فراگیر شد و توانست تحول آفرین باشد.

باقری در ادامه بیان کرد:  تفکر بسجی سال ها قبل در لبنان توانست شجره مبارکه حزب الله را به وجود آورد که برای نخستین بار در طول تاریخ رژیم صهیونیستی توانست طعم شکست را به این رژیم چشاند.

وی تصریح کرد: کشورهای عربی سالها درمقابل رژیم صهیونیستی ذلت وخواری را تحمل کردند اما جوانان حزب الله لبنان توانستند این کارنشدنی را انجام بدهند و این رژیم را از کشور خود بیرون کنند.

معاون دبیر سابق شورای امنیت ملی با اشاره به اینکه برجسته ترین و نقطه عطف حزب الله لبنان اخراج رژیم صهیونیستی ازجنوب لبنان در جنگ ۳۳ روز بود، ادامه داد: علت آغاز جنگ ۳۳ روز لبنان اسارت دو سرباز صهیونیستی به وسیله سربازان حزب الله لبنان بود و اسرائیل بدون مذاکره به لبنان حمله کرد.

باقری افزود: اسرائیل در ابتدا فکر می کرد بتواند لبنان را با بمباران به دست آورد اما زمانی که متوجه شد در حال شکست خوردن است از سوی شورای امنیت آتش بس اعلام شد و بعد از لبنان خواستند که مذاکره کنند.

وی با اشاره به اینکه تفکر بسیجی اکنون نیز معجزه آفرین است، گفت : امروز نیز ما شاهد تشکیل نیروهای مقاوم بسیج مردمی در سوریه با نام قوات الدفاع الوطنی در عراق حشد الشعبی و در یمن نیزبا نام انصارالله می بینیم که سرافرازانه از کشور خود دفاع می کنند.

بسیج نقطه جوشانی است که شهید حججی  و شهید سالاری را پرورش داد

عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای با تاکید براینکه بسیج می تواند نقش آفرین باشد، تصریح کرد: دشمن به این دلیل از بسیج می ترسد که تفکر بسیجی ازتفکر دینی و اسلامی نشات گرفته است که می تواند منبع قدرت در ایران باشد زیرا بسیج نقطه جوشانی است که می تواند شهید حججی ها و عبدالحمید سالاری ها را علی رغم سن و یا سواد کم با وصل شدن به تفکر بسیجی تربیت کند.

باقری گفت: درحال حاضر دشمن بر روی بسیج متمرکز شده است و می گوید ایران باید بین آرمان گرایی که همان انقلابی گری است  و واقع گرایی یکی را انتخاب کند که منظورش از انقلابی گری همان باید ها و نباید های دینی بود و واقع گرایی یعنی پذیرش الزامات نظام سلطه در دنیا است.

وی ادامه داد: اگر ما بخواهیم واقع گرا باشیم باید زیر سلطه آمریکا که قدرت اقتصادی و بمب اتم دارد، باشیم و کارهایی را انجام دهیم باید با نظر آنها باشد واگر خلاف آن عمل کنیم باید هزینه زیادی را پرداخت کنیم اما در انقلابی گردی خود ما هستیم که مشخص می کنیم حقمان چیست و از توانمندی های خود در چه زمینه ای استفاده کنیم.

معاون سابق دبیر شورای امنیت ملی اظهار کرد: رویکرد آرمان گرایی نیز باعث می شود که ما در کارهایی که قصد انجام آن را داریم محدود شویم و درواقع منابع قدرت را ازما می گیرد.

باقری یادآور شد: وزیرخارجه سابق انگلیس نیز در یکی ازصحبت های خود گفته بود ایران بایدروشن کنید انقلابی ویا حکومت انقلابی است و انقلاب یعنی یک تفکر جوشان که می تواند درعرصه های مختلف قدرت آفرینی کند و قیدوبندهای نظام سلطه را هیچ محدودیتی در اقدامات آنها ایجادنکند اما حکومت دولت ها که بازیگران اصلی هستند به واسطه چارچوب هایی که قدرت ها مشخص می کنند.

وی با تاکید بر اینکه واقع گرایی و حکومتی بودن یعنی گوش به فرمان آمریکا بودن است، افزود: اگر بخواهیم واقع گرا و یا حکومتی باشیم باید در عرصه های هسته ای به حرف های آمریکا عمل کنیم اما ما با انتخاب انقلابی گرایی در مسیری باید گام برداریم که بر اساس تشخیص منافع و حقوق ملت ایران باشد.

عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای بیان کرد: وزیر خارجه عربستان نیز چندین بارگفته است که ایران بایدمشخص کند دولت یا حکومت است در واقع دشمنان با یک نگاه به دنبال این هستند که ظرفیت قدرتی را ازما بگیرند و اگر ظرفیت قدرتی را از ما بگیرند دیگرشهید حججی ها به وجود نخواهند آمد چون شهید حججی براساس اتکا منافع دین نقش آفرینی کرد.

روحیه انقلابی گرایی منشا قدرت نظام جمهوری اسلامی

باقری ادامه داد: در ۳۸ سال گذشته نیز روحیه انقلابی گری توانست که توانست شهید فهمیده  را به جهانیان معرفی کند در سال ۵۹ زمانی که صدام با این تفکر که ایران که ایران چیزی سلاح برای دفاع ندارد به کشور حمله کرد اما این منشا ومنبع قدرت که همان روحیه انقلابی گری بود توانست ظرفیتی را ایجادکند بعد از اتمام هشت سال جنگ تحمیلی ما امروز با یک توانمندی بسیار بالا در عرصه های جهانی حضور پیدا می کنیم.

وی یادآور شد: در دوران جنگ تحمیلی همه دنیا با صدام همکاری داشتند و فرانسه هواپیماهایی را ساخت وبه عراق داد که حتی خلبان های عراقی قادر نبودند با آنها پرواز کنند و اروپایی ها که به خاطر عطسه گربه ندای حقوق بشر سر می دهند بمب های شیمیایی به عراق داد و آلمان واسپانیا نیز تجهیزات جنگی در اختیار صدام گذاشتند.

مشاور دبیر سابق شورای امنیت ملی با تاکید بر اینکه دشمن همچنان در خصومت شان با انقلاب اسلامی جدی وپایدار هستند، تصریح کرد: اعتقاد به منافع دینی چیزی است که توانست همه این دشمنی ها را عقب بزند و تهدید ها را به فرصت تبدیل کند.

باقری با اشاره به اینکه عده ای در داخل کشور می گویند تا کی باید انقلابی گری کرد،بیان کرد: بعضی از افراد می گویند ما با مذاکره ودیپلماسی همه مشکلات را حل می کنیم وبا شعار دادن و فریاد زدن مشکل حل نمی شود واین دیدگاه افراد روشن فکر نما است که در اصل پایبند به دین و کشور نیستند.

وی افزود: یکی از مسئولان  بلندپایه کشور درمقدمه یکی از کتابای خود علت اساسی که کشور ایران  بعد از انقلاب اسلامی پیشرفت نکرده را ا این طور نوشته که عمل به اسلام واجرای قانون اساسی وحفظ ماهیت  وآرمانهای جمهوری اسلامی مانع پیشرفت است.

بلند شدن صدای دشمن از قدرت موشکی ایران

عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای در ادامه گفت: منبع پیشرفت ایران پایبندی به منافع دین بوده است انرژی هسته ای راچه کسی توانست تا این حد کاربردی کند به طوری که اکنون ما که در ردیف کشورهای که عضوباشگاه هسته ای هستیم و قدرت موشکی را ما به حدی گسترش یافته که صدای دشمن بلند شده است.

باقری افزود: در جنگ تحمیلی ما نیازمند واردات سیم خاردار بودیم و تا نیمه های جنگ با چک تجهیزات خریداری می کردیم اما با وجود تنگ ها اکنون در عرصه موشکی به عنوان یکی از قدرت های برتر شناخته شدیم.

وی گفت: توانمندی هسته ای نیز به همت کسانی بود که تفکر انقلابی داشتند مانند شهید احمدی روشن،شهید شهریار و شهید رضایی که در دانشگاه های فنی داخلی تحصیل کرده بود توانستند قلب هسته ای ایران را به تپش بیاندازند اما کسانی که در دانشگاه ام آی تی درس خوانده بود درراکتورهای ما بتن ریختند.

معاون دبیر سابق شورای امنیت ملی افزود: اگرما توانمندی موشکی و انرژی هسته ای نداشته باشیم دشمن می گوید ما گفته بودیم که دین نمی تواند حکومت را به پیشرفت و کارایی برساند دشمن می خواهد این دستاوردها را ازما بگیرد و بگوید این انقلاب هیچ خاصیتی نداشت.

باقری : جبهه انقلابی وجود اما تفکرانقلابی برای پیشرفت جامعه آمده است و تاکنون اقدامات آن نیز به نتیجه رسیده است

وی بیان کرد: توانمندی موشکی یعنی بازدارندگی دشمن از اینکه فکر تهاجم به کشور ما را بکند واین یعنی حفظ تمامیت ارضی،تضمین امنیت ملی اما اکنون عده ای به این دلیل که ابرقدرت ها از ما خواستند در مورد موشک ها صحبت کنیم باز هم به دنبال مذاکره هستند.

انرژی هسته ای دستاورد جمهوری اسلامی

عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای اظهار کرد: انرژی هسته ای دستاورد انقلاب اسلامی است وعلی رغم تحریم ها نیروهای انقلابی باتلاش و مجاهدت توانستند کشور را توسعه ببخشند.

باقری  با اشاره به اینکه دانشجویان در گذشته باید ازاساتید خود برای موضوع تحقیق اجازه می گرفتند، گفت: در بخشنامه یکی از دانشگاهها آمده است که دانشجویانی که قصد دارند در عرصه هسته ای کار کنند باید از قبل هماهنگی کنند زیرا آژانس هسته ای  از ما اشکال می گیرد و این برای ما قطعا ننگ است.

وی افزود: نظام دینی  کشورمان گفت اگر آمریکا بخواهد تحریم بکند ما باز هم ایستاده ایم اما  عده ای گفتن چون آمریکا گفته است این مسیر را باید برویم ما نیز باید انجام دهیم رئیس جمهور اعلام کردند هرمشکلی با برجام قابل حل است اما باید به یاد داشته باشیم مذاکره تنها یکی از ابزار های دیپلماسی است.

عضوسابق تیم مذاکره کننده هسته ای با اشاره به اینکه جان کری وزیر امور خارجه آمریکاگفت ما توانستیم ظرفیت ساخت ۱۲بمب هسته ای را ازایران بگیریم، بیان کرد: وزیرامور خارجه ما اکنون می گوید برای افتتاح حساب در بانک های انگلیس مشکل داریم و این  یکی از دستاوردهای ننگین برجام بود.

برجام رویای پریشانی که به واقعیت مبدل نشد

باقری درادامه یادآورشد: یکی از مسئولان هسته ای می گوید مطلوب ما در برجام حاصل نشد و ما از یک سری موارد گذشتیم تا به توافق برسیم اما سوال اینجاست چه کسی گفته ما باید به توافق برسیم.

وی با اشاره به اینکه اکنون نیز افرادی به دنبال ترویج مذاکره موشکی با آمریکا هستند،تصریح کرد: قطعا برای ما افتخار آمیزنیست که بگوییم برجام حلال مشکلات است و به دنبال مذاکره درباره توانمندی موشکی باشیم در صورتی که موضوع نظامی قابل مذاکره نیست و کسانی که به دنبال این هستند که مذاکره موشکی را ترویج  وتئوریزه کنند ایرانی نیستند بلکه مزدورعربستان هستند.

عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای با تاکید بر اینکه تجربه برجام ثابت کرد رویایی افرادی که فکر می کردن با برجام سرمایه ها و امکانات روانه کشور می شود بیهوده بود، خاطرنشان کرد: پایبندی به دین عرصه مبنایی و منشا قدرت ایران است که موجب نگرانی دشمن است و آن چیزی که خطر را برای ما تشدید می کند همنوایی غرب گرایان داخلی است.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=449099
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,496 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی