عدم وجود برق یکی از مشکلات اساسی تنها قدمگاه این شهرستان است
+ پ -
عدم وجود برق یکی از مشکلات اساسی تنها قدمگاه این شهرستان است

شورای اسلامی روستای پالور بخش بمانی شهرستان سیریک گفت: تنها قدمگاه شهرستان سیریک و بخش بمانی بعلت عدم توسعه شبکه برق و انشعاب برق برای روشنایی این مکان مقدس از ۳۰ سال پیش تا کنون با مشکلات زیادی روبرو می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز احمد زارعی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آذینی افزود: متاسفانه علی رغم همه پیگیری ها برای برطرف کردن مشکل برق این قدمگاه از هنگام برق رسانی به شهرستان سیریک تاکنون هنوز نتیجه ای در بر نداشته و همچنان ارائه خدمات به زوار و مردم با مشکلات اساسی مواجع هستیم.
مرید و عضور شورای اسلامی روستای پالور تصریح نمود: قدمگاه شامحمد که یکی از قدیمی ترین مکان های مذهبی و توریستی شهرستان سیریک می باشد که این مکان مقدس علاوه بر اینکه یک مکان مذهبی مورد استقبال عامه مردم است بواسطه برخورداری از درختان لور ( درخت معابد) بسیار کهنسال از جذابیت ها و استقبال بی نظیر مردم شهرستان های استان و استان های همجوار برخوردار است.
این مسئول بیان کرد: قدمت این قدمگاه که متعلق به حضرت امام محمد تقی (ع) و در اصطلاح محلی شاه محمد است که زائران و گردشگران زیادی از شهرها و استان های همجوار از آن سرکشی و دیدن می کنند که همیشه یکی از دغدغه های اساسی مسافران و زائران عدم برخورداری از روشنایی این مکان مقدس و توریستی بوده است.
زارعی یادآور شد: از بدو انقلاب و نظام مقدس همواره به دنبال ایجاد زیرساخت های اساسی و درخور شان و منزلت برای زوار و گردشگران عزیز بوده ایم که این مکان ارزشمندکه همه جنبه فرهنگی ، مذهبی ، تفریحی ، توریستی و گردشگری شهرستان است بتوانیم با کمک مسئولین شهرستانی و استانی در راستای ارائه خدمات مطلوب به مردم مرتفع سازیم.
عضو شورای اسلامی روستای پالور از توابع بخش بمانی شهرستان سیریک اضافه کرد: برای رفع این مشکل که عام المنفع آحاد مردم می باشد و نوعی پروژه همگانی و مردمی محسوب می شود و فقط ۴ فاصله با آخرین محل توسعه انشعاب برق با منازل مسکونی قرار دارد که با اندک هزینه ای معادل ۲۰۰ میلیون ریال این مشکل برطرف خواهد شد.
زارعی خاطرنشان کرد: با مشارکت مردم روستا و برخی خیرین منطقه الحمدالله مشکل آب شرب این مکان ، سرویس های بهداشتی ، سایبان مرتفع شده که امیدواریم با درایت مدیران و متولیان دولت تدبیر و امید و مسئولین نهادهای فرهنگی مانند سازما ن اوقاف و امور خیریه و میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری این مشکل و معضل برای خدمات رسانی به مردم حل شود.
وی بیان کرد: قدمگاه شاه محمد در امتدادی جاده اصلی سیریک میناب و در حد فاصل ۳۰ کیلومتری دو شهرستان سیریک و میناب و ۳ کیلومتری شهر بندر کوهستک و ابتدای ورودی روستای پالور قرار دارد.
روستای پالور دارای ۱۲۰ خانوار و جمعیتی بالای ۷۰۰ نفر در۳۰ کیلومتری شمال شهر بندر سیریک قرار دارد.
انتهای پیام/ق

1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff