عدم نظارت های کافی در بازار پاکنار میناب
+ پ -
عدم نظارت های کافی در بازار پاکنار میناب

بازار فروش دام در میناب در گویش محلی ” پا کنار ” از قدمت و رونق خاصی در فروش دام ” حیوانات اهلی گاو ،گوسفند ،گوساله ،بز تالی و… در این شهرستان برخوردار است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری میناب جنوب ،بازار فروش دام در میناب در گویش محلی “پا کنار ” از قدیم الایام بعد از پنجشنبه بازار که یکی از کهن ترین مکان عرضه فروش و مبادلات کالا به شمار می رود از قدمت و رونق خاصی در فروش دام ” حیوانات اهلی گاو ،گوسفند ،بز تالی و… در این شهرستان برخوردار است.

که از سایر استان ها حتی از شهرستانهای جیرفت ،بم ،سیرجان ،کهنوج ،چابهار ،سیستان و بلوچستان ،کرمان برای خرید و فورش دام  در روزهای پنجشنبه به شهرستان میناب سفر می کنند.

IMG_4341

گفتنی است افرادی که در زمینه خرید و فروش دام فعالیت دارند برای گرفتن مکان و خرید و فروش دام خود با قیمت مناسب چهار شنبه شب های هر هفته از ساعات ۲۳ شب وارد شهرستان میناب می شوند.

واردات دام از سایر شهرها و حتی از استان های دیگر و تجمع در یک مکان ” پا کنار “در این شهرستان  بدون توجه به شیوع بیماری های واگیردار مشترک بین دام و انسان خرید و فروش می شود.


IMG_4364

عدم مدیریت و نظارت بر بازار فروش دام  و نبود قرنطینه در شهرستان میناب  بازار فروش در یک شکل خاص بدون رعایت اصول بهداشتی رها شده با این همه شهرداری این شهرستان از فروشندگان عوارض دربافت می کند.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff