عدم لایروبی اصولی مشکل لنج داران بندر تیاب
+ پ -
عدم لایروبی اصولی مشکل لنج داران بندر تیاب

بندرتیاب شهرستان میناب از بزرگترین بنادر حوزه شرق استان هرمزگان که بعلت عدم لایروبی اصولی و سنگ چینی در اطراف دهانه ورودی خور، لنج داران این بندر را دچار مشکلات عدیده ای کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز  ،  قنبرهرمزی مدیر تعاونی و شورای لنج داران بندر تیاب در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب در خصوص مشکلات لنج داران این بندر گفت: حدود ۳۰ سال است که در این بندر شاهد فعالیت های مختلف صادراتی و وارداتی هستیم.

 

 

وی در ادامه بیان داشت : بندر تیاب با داشتن ۱۲۰ موتور لنج یکی از بزرگترین بنادر در حوزه شرق استان هرمزگان بشمار می رود که تنها ۸۶ موتورلنج در این بندر فعالیت دارند و کالاهای متنوعی از این بندر به نقاط مختلف حوزه خلیج فارس صادر می گردد.

 

 

وی یکی از مهمترین مشکلات لنج داران بندر تیاب را لایروبی دهانه خور تیاب عنوان کرد و افزود: یکی از مهمترین مشکلاتی که ما هرساله با آن مواجه هستیم عدم لایروبی اصولی دهانه ورودی خور تیاب است که مشکلات فراوانی را برای لنج داران بوجود آورده است.

 

 

وی اظهار داشت: اداره بنادر و کشتی رانی با وجود اینکه دوبار حوضچه اسکله را لایروبی کرده ولی باز گل و لای بر اثر بارندگی و طوفان در آن جمع شده است در واقع مشکل اصلی ما لایروبی دهانه ورودی خور تیاب است و بعد لایروبی داخل اسکله بندر، تا به صورت اصولی لایروبی این مکان ها صورت نگیرد و سنگریزی بعد از آن در دهانه ورودی خور برای جلوگیری از ورود گل و لای به داخل انجام نگیرد این کارها بی نتیجه است.

 

 

در ادامه ایوب موحدی یکی از لنج داران این بندر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تا دهانه خور تیاب لایروبی اصولی صورت نگیرد و موانعی برای عدم ورود گل و لای نباشد ما هر ساله باید دو یا سه موتور لنج خود را از دست بدهیم و شاهد خسارت بسیار زیادی باشیم که هیچکس نیز در این خصوص جوابگوی ما نیست.

 

 

وی عنوان کرد: اخیرا هم یکی از لنج های این بندر بدلیل همین امر دچار حادثه شد و خسارت بسیار زیادی را دید.

 

 

در ادامه غلام عبدی یکی دیگر از لنج داران این بندر که سال های سال ناخدای لنچ بوده در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب افزود: متاسفانه از زمان قدیم تا حال در این بندر کاره چندان اصولی صورت نگرفته و دوبار لایروبی صورت گرفته دردی از این اسکله را دوا نکرده است.

 

 

وی بیان داشت: موتور لنج ها بر اثر کمبود آب در دهانه خور دچار مشکل هستند، در حال حاضر همین طور که می بینید بسیاری از لنچ ها در این اسکله به گل نشسته اند و تنها با بالا آمدن جزر و مد دریا آن هم در طول ماه دو بار می توانند با سختی حرکت کنند و خودشان را به خارج از خور برسانند.

 

 

وی خاطر نشان کرد: ما از مسئولین می خواهیم کاری را که انجام می دهند یکبار برای همیشه انجام دهند تا هم لنج داران از وضعیت خود راضی باشند و هم خودشان هزینه های اضاف و بیشتری برای هر سال لایروبی و تعمیرات و غیره انجام ندهند.

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff