عدم رویارویی در برابر حریفان اسرائیلی؛ مدالی در کلکسیون افتخارات ورزشکاران ایرانی/ رژیم ترور را به رسمیت نمی‌شناسیم

ورزشکارانی که سال‌هاست اسرائیل را به رسمیت نشناخته‌اند‌، این‌روزها به بهانه ترور دانشمند ایرانی، شهید محسن فخری‌زاده به دست عوامل موساد، از افتخار عدم رویارویی‌شان با حریفان صهیونیستی می‌گویند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عصر جمعه هفتم آذرماه جاری، دانشمند متعهد و متخصص ایرانِ اسلامی؛ دکتر محسن فخری‌زاده در یک حادثه تروریستی توسط عوامل رژیم صهیونیستی در شهر دماوند به شهادت رسید. دانشمندی که موفقیت‌های وی در حوزه‌های هسته‌ای، موشکی و داروئی … شاخص هستند.

در دهه اخیر ترور مسئولین دولتی توسط دشمنان در سال‌های پیشتر جای خود را به حذف فیزیکی دانشمندان هسته‌ای داده است. متخصصانی که در پیشرفت‌های علم هسته‌ای ایران نقش شاخصی را ایفا کرده‌اند.

ترس بی حد دشمنان کشور ایران از پیشرفت‌های علمی روز دنیا از سوی دانشمندان ایرانی آنها را واداشته است که مصلحت‌اندیشی‌ها و چهره دروغین خود را کنار زده و با ترور دانشمندان در مسیر اعتلای علمی ایران اختلال ایجاد کنند.

آنچه که مشخص است به رسمیت نشناختن این رژیم جعلی توسط ایران در عرصه‌های متعدد آنها را بیش از پیش به خشم آورده است و در این مسیر سال‌هاست که ورزشکاران ایرانی در میادین مختلف ورزشی حاضر به رقابت با حریفان اسرائیلی نمی‌شوند.

آنچه در ادامه می‌خوانید گوشه‌ای از صلابت ورزشکاران ایرانی در مبارزه با رژیم صهیونیستی و اسرائیل غاصب است که به بهانه ترور جانکاه شهید محسن فخری‌زاده از افتخار عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی خود می‌گویند.

سعید خسروی نژاد، قهرمان کوراش جهان:

رژیم ترور را به رسمیت نمی‌شناسم/ افتخار می‌کنم در رقابت جهانی مقابل اسرائیل حاضر نشدم

“سعید خسروی نژاد”، قهرمان کوراش جهان در گفتگو با خبرنگار ایلام بیدار با محکوم کردن ترور بزدلانه شهید فخری زاده، دانشمند ارزشمند هسته ای کشورمان گفت: رژیم صهیونیستی و هم پیمانان این رژیم همیشه به دنبال ضربه زدن به ملت ایران بوده و برای این کار از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

وی اظهار کرد: در تازه ترین جنایات این رژیم، متاسفانه ما یکی از دانشمندان برجسته خود را در در حوزه صنعت هسته ای از دست دادیم و این نشان از عجز و ناتوانی دشمنان در مقابل ملت ایران است.
قهرمان کوراش جهان افزود: اسرائیل با این اقدام بزدلانه خود نفرت ها را از خود بیشتر کرد و نه فقط ملت ایران بلکه تمام ملت های آزاده هم چنین اقداماتی را محکوم کرده اند.
خسروی نژاد ادامه داد: بنده افتخار می کنم که در مسابقات جهانی کوراش و در فینال این مسابقات از رویارویی با حریف اسرائیلی خود صرف نظر کردم و حالا که این اقدامات رژیم جنایتکار بیشتر نمود پیدا کرده است به تصمیم خودم افتخار می کنم.
وی بیان کرد: پایه های این رژیم غاصب هر روز سست تر و لرزان تر می شود و برای همین عجولانه و شتاب زده تصمیماتی می گیرند که نه تنها آنها را از این شرایط نجات نمی دهد بلکه تبعات ناشی از آن برایشان سخت تر و سنگین تر خواهد شد.
قهرمان کوراش جهان گفت: در واقع بعد از دست دادن بزرگانی همچون سردار سلیمانی و فخری زاده، هستند جوانانی که مسیر و راه این عزیزان را ادامه دهند و این پرچم را به دست صاحب اصلی اش برسانند.

محمد رفیقی؛ جوان موتای کار ایران:

حتی دوست ندارم اسم این رژیم را ببرم

محمد رفیقی جوان موتای کار ایران و قهرمان ۸ دوره مسابقات کشوری و بازیهای اوراسیا در بازی های جهانی این رشته که سال گذشته برگزار شد در حالی که بخت نخست قهرمانی بود، از مبارزه با حریف رژیم صهیونیستی خودداری کرد.

رفیقی در این باره می گوید: دوسال تمرین کرده بودم، هیچ باختی در هیچ مسابقاتی نداشتم. شب قبل اعزام از فدراسیون تماس گرفتند و گفتند جدول ها ریخته شده اولین بازی با اسراییل برخورد کردم و چه تصمیم می خواهم بگیرم همان جا به نماینده فدراسیون اعلام کردم به خاطر فلسطین وارد رینگ نمی شوم. تصمیم خودم بود و هیچ کس هم کوچکترین توصیه یا اجباری نسبت به من نداشت. وقتی به کودکان ظلم می شود حتی دوست ندارم اسم این رژیم را ببرم چه برسد به اینکه روی رینگ با نماینده رژیم کودک کش مبارزه کنم. زمانی که این تصمیم را به خانواده ام اعلام کردم، بسیار خوشحال شدند و به این موضوع افتخار کردند.

امیررضا کنعانی، عضو تیم ملی بزرگسالان شمشیربازی:

رژیم صهیونیستی مستبدترین و بی‌وجدان‌ترین رژیم جهان است/ شهید فخری‌زاده الگوی تمام عیار جوانان کشور است

امیررضا  کنعانی رکوردار انصراف از مسابقه با حریفان اسرائیلی و عضو تیم ملی بزرگسالان شمشیربازی کشور در گفتگو با سبلان ما، با بیان اینکه رژیم منفور اسرائیل خویی از انسانیت به ارث نبرده است، گفت: کار این رژیم سفاک، قتل، غارت و کشتار انسان های بی دفاع است.

وی با بیان اینکه شهید فخری زاده دانشمندی به نام و یکی از نوادر روزگار بود که اگر به هر کشور دیگری می رفت می توانست به قله های رفیع دست پیدا کند و جوایز بی شمار علمی را از آن خود کند، گفت: اما فداکاری و از خود گذشتگی این دانشمند ایرانی که بر گرفته از مکتب عاشورا است وی را بر آن داشت تا با ماندن در خاک وطن و خدمت عاشقانه به مردم خود، در گمنامی تمام و به دور از زرق و برق های دنیوی زندگی کند.

این قهرمان ارزنده کشورمان که رکوردار عدم مقابله با حریفان اسرائیلی در مسابقات جهانی نیز به شمار می رود، گفت: شهید فخری زاده دانشمندی بود که با این کار رژیم منفور صهیونیستی به تاریخ پیوست و نام خود را اینگونه در برگه های تاریخ با افتخار تمام جاودانه کرد.

وی با بیان اینکه ترور و ناجوانمردی در خون استکبار به ویژه آمریکا و اسرائیل است، گفت: امروز شهید فخری زاده به الگوی تمام عیار جوانان، دانشجویان و نخبگان کشور تبدیل شده است، چراکه این دانشمند به نام کشورمان با تمام وجود آنچه در توان داشت پای عزت و اقتدار کشور گذاشت و با شهادت خود نیز درس جاودانگی و سرافرازی به جوانان داد.

کنعانی با بیان اینکه تا کنون ۴ بار از رویارویی با حریفان اسرائیلی خودداری کرده و از مسابقات نیز انصراف داده است گفت: اسرائیل رژیمی مستبد، خونخوار، نامرد و بی وجدان است که با اقدامات پلید خود همواره با خواری و ذلت در جهان به حیات ننگین خود ادامه داده است.

وی علت عدم رویارویی خود با حریفان اسرائیلی را همبستگی با ملت مظلوم فلسطین عنوان کرد و گفت: زمانی که بحث اسلام پیش می‌آید، کشور و مردم ما پشتیبان مردم مظلوم فلسطین هستند. ما اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم، زیرا ملتی غاصب است و کشور مردم مظلوم فلسطین را غصب کرده است و من با این کار خود از مردم فلسطین حمایت می‌کنم.

این قهرمان نام آشنای جهان اسلام در پایان سخنان خود زندگی مشقت بار مردم فلسطین در سرزمین های اشغالی را یادآور شد و گفت: مردم فلسطین در شرایط نامناسبی زندگی می‌کنند و این کاری که من و سایر ورزشکاران در انصراف با حریفان اسرائیلی انجام می‌دهیم، شاید روحیه‌ای برای آنان باشد که در این دنیای بزرگ کسانی هستند که از آن‌ها حمایت می‌کنند.

وی تصریح کرد: لبیک گفتن به فرامین رهبر معظم انقلاب وظیفه شرعی و عرفی من است و اگر صد بار دیگر هم با حریفان اسرائیلی رو در رو شوم از مسابقه با آنها  انصراف خواهم داد زیرا آنها را به رسمت نمی شناسم.

امیر رضا کنعانی قهرمان شمشیربازی کشورمان است که تاکنون ۴ بار در مسابقات جهانی۲۰۱۲ مسکو، ۲۰۱۳ کروواسی و ۲۰۱۷ چین از مقابله با حریف اسرائیلی انصراف داده و مورد تجلیل سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان نیز قرار گرفته است.

آرین غلامی؛ شطرنج‌باز تیم ملی ایران و قهرمان آسیا و جوانان جهان:

تا آخرین لحظه پای آن اعتقادات می‌مانیم

آرین غلامی شطرنج‌باز تیم ملی ایران و قهرمان آسیا و جوانان جهان در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان در حالیکه در صدر جدول مسابقات قرار داشت، حاضر به رویارویی برابر ورزشکار رژیم صهیونستی نشد و از همین رو از جدول رقابتها کنار گذاشته شد.

غلامی در این باره گفت: من در مسابقات قهرمانی جوانان جهان در هند در حمایت از مردم مظلوم فلسطین حاضر به رویارویی با نماینده رژیم اشغالگر قدس نشدم. در آن لحظه برگزار کننده مسابقه و سرداور مسابقات خیلی ناراحت شدند؛ حتی رئیس فیده تماس گرفت و در مورد اتفاقی که رخ داده توضیح خواست.

غلامی با بیان اینکه شطرنج‌بازان پرچمدار حمایت از مردم مظلوم فلسطین شده اند، گفت: در چند وقت اخیر ۴ شطرنج‌باز ایرانی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین حاضر به رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی نشدند. به هر حال ما اعتقاداتی داریم و تا آخرین لحظه پای آن اعتقادات می‌مانیم.

فرخنده سلیمانی؛ داور بین‌المللی تنیس روی‌میز

رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسم، حتی اگر محروم شوم

فرخنده سلیمانی داور بین‌المللی تنیس روی‌میز که مدرک داوری «بلوبج»، بالاترین مدرک داوری تنیس روی‌میز جهان را در کارنامه خود دارد، در مسابقات تنیس روی‌میز قهرمانی جهان از قضاوت مسابقه تیم جعلی رژیم صهیونیستی و بلغارستان سرباز زد و این اقدام شایسته و ارزشمند فرخنده سلیمانی موجب شد او تا مرز محرومیت از مسابقات پیش‌رود.

سلیمانی در این باره گفت: امتناع من از قضاوت تیم کشور جعلی رژیم صهیونیستی و  بلغارستان موجب شد تا کمیته مسابقات تصمیم بگیرند مدرک بلوبج مرا لغو کنند. بنابراین اگر صدبار دیگر هم قضاوت مسابقات نماینده رژیم‌صهیونیستی به من سپرده شود از آن خودداری می‌کنم، حتی اگر این اقدام منجر به محرومیت دائمی من شود.

الهه قهرمانی؛ دارنده نخستین مدال آسیایی بانوان پس از انقلاب:

قرار نگرفتن برابر رژیم‌اشغالگر کمتر از قهرمانی نیست

الهه قهرمانی دارنده نخستین مدال آسیایی بانوان پس از انقلاب در اسلحه فلوره و کسی که چندین مقام انفرادی دیگر در سطح آسیایی و رده‌سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در کارنامه دارد، از دیگر ورزشکارانی است که در رقابتهای جهانی از رویارویی با شمشیرباز رژیم صهیونیستی سرباز زد در حالیکنه از او به عنوان یکی از شانس‌های قهرمانی در این مسابقات یاد می‌شد.

قهرمانی در این باره می گوید: به صراحت می گویم از تصمیم خود برای عدم مبارزه با ورزشکار رژیم صهیونیستی هرگز پشیمان نیستم و اگر بار دیگر در این موقعیت قرار بگیرم، باز هم همین تصمیم خواهم گرفت. احترام به ارزش‌های انقلاب‌ و حمایت از مردم مظلوم فلسطین برای ما یک آرمان است و افتخار قرار نگرفتن در برابر نماینده رژیم‌اشغالگر قدس کم‌تر از کسب عنوان قهرمانی نیست.

میراسماعیلی؛ رئیس فدراسیون جودو:

عدم رویارویی با رژیم صهیونیستی در کلکسیون افتخاراتم می درخشد

آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو یکی از پرچمداران مبارزه با رژیم صهیونیستی است. قهرمان سابق جهان و آسیا در بزرگترین تورنمنت ورزشی دنیا از مدال باارزش المپیک چشم پوشید و حاضر نشد با رقیب این کشور جعلی روبرو شود. میراسماعیلی در ابتدا با تسلیت بابت شهادت دکتر فخری زاده گفت: خبر شهادت مجاهد عرصه جهاد علمی و خودکفایی، دکتر محسن فخری‌زاده رضوان الله علیه، سخت و جانکاه بود و بار دیگر یکی از همراهان صدیق و دانشمندان بسیار بزرگ صنعت هسته ای کشور به یاران شهید خود پیوست. به نوبه خودم شهادت سردار سرافراز فخری‌زاده را تسلیت عرض کرده و برای این شهید بزرگوار، اجری عظیم در درگاه الهی و همنشینی با اولیا و اوصیا خواستارم.

دارنده دو مدال طلا و دو مدال برنز جهانی درباره عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی تاکید کرد: این در کلکسیون افتخارات من همیشه خواهد درخشید که برابر صهیونیست‏ها به میدان نرفته‏ ام. من همیشه پرچمدار مبارزه با اسرائیل بودم و این، احترام به آرمان‏ها و ارزش‏های انقلاب کشورم است.

حمیدرضا افشاری، تکواندوکار زنجانی:

به عدم رویارویی با ورزشکار رژیم جنایتکار صهیونیستی افتخار می‌کنم

حمیدرضا افشاری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا؛ اظهار داشت: بیش از ۱۲ سال در رشته ورزشی تکواندو فعالیت کرده‌ام اما اکنون به دلیل مشغله‌های زیاد به صورت حرفه‌ای، ورزش نمی‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: مسابقات بین‌المللی تکواندو سال ۲۰۱۲ که در حد و اندازه‌های مسابقات جهانی بود که در کشور اتریش برگزار شد.

افشاری افزود: ۱۶۰ کشور با بیش از ۷۰۰ تیم در این مسابقات شرکت کرده بودند که اکثر آن‌ها در قالب تیم ملی بودند.

این ورزشکار زنجانی با بیان اینکه من در قالب تیم منتخب ایران در این مسابقات حضور داشتم، گفت: من در وزن اول بزرگسالان (منفی ۵۴ کیلوگرم) مسابقه می‌دادم که بازی اول را در مقابل تیم آلمان برنده شدم، بازی دوم دقیقاً خاطرم نیست اما فکر می‌کنم در مقابل ورزشکار ایتالیا بودم که برنده شدم و در بازی سوم نیز مقابل تیم برزیل مسابقه دادم.

وی با اشاره به قرعه خود در مرحله نیمه‌نهایی در برابر حریف اسرائیلی، اظهار داشت: ورزشکار اسرائیلی از آن طرف جدول، تمام حریف‌هایش را شکست داده و بالا آمده بود.

افشاری تصریح کرد: من بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری و در راستای حمایت از مردم مظلوم فلسطین در مقابل ورزشکار رژیم غاصب اسرائیل حاضر نشده و از مسابقه امتناع کردم.

وی با بیان اینکه عدم حضورم سبب شد آن مسابقه را باخته و نتوانم راهی فینال شوم، بیان کرد: با وجود اینکه می‌دانستم مرا بازنده اعلام می‌کنند باز هم در این مسابقه حضور پیدا نکردم.

افشاری گفت: تمام ورزشکاران ایرانی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در برابر ورزشکاران اسرائیلی، حاضر به مسابقه نمی‌شوند.

این تکواندوکار زنجانی اظهار داشت: آن زمان، جریمه‌هایی از فدراسیون جهانی برای عدم حضور در مسابقه وجود نداشت اما اخیراً شنیده‌ام قوانینی اعمال می‌کنند البته مطمئن نیستم.

وی در پاسخ به اینکه در صورت تکرار چنین مسابقاتی و قرعه مجدد در برابر حریف اسرائیلی چه واکنشی نشان می‌دهید، تاکید کرد: صد درصد باز هم از حضور در مسابقه، امتناع می‌کنم.

افشاری خاطرنشان کرد: اسرائیل، رژیمی است که نه خدا، نه دین اسلام و نه هیچ دین دیگری را نمی‌شناسد و جدا از حد و اندازه هر دینی در حق مردم فلسطین، جنایت می‌کند.

وی با بیان اینکه مردم فلسطین هم جرئی از مردم ما بوده و مسلمان هستند، گفت: آن‌ها مظلوم و ستمدیده هستند و متاسفانه مورد حمایت قرار نمی‌گیرند؛ عدم حضور در برابر ورزشکاران اسرائیلی، تنها کاری است که ما توانسته‌ایم در حق آن‌ها انجام دهیم زیرا کمک دیگری از دستمان برنمی‌آید.

محمد رهبری؛ عضو تیم ‌ملی شمشیربازی کشور:

عدم رویارویی با رژیم صهیونیستی از طلای المپیک بیشتر اهمیت دارد

محمد رهبری عضو تیم‌ملی شمشیربازی کشورمان که چندین مدال قهرمانی آسیایی و بین‌المللی از جمله برنز و نقره جام‌جهانی شمشیربازی را در کارنامه خود دارد، پرچمدار مبارزه با رژیم صهیونیستی است و تاکنون چندین بار و در جریان برگزاری مسابقات جهانی مسکو، مجارستان و ایتالیا از رویارویی با نمایندگان رژیم جعلی سرباز زده. عدم مبارزه محمد رهبری با نماینده رژیم‌صهیونیستی در مسابقات جهانی ایتالیا باعث شد تا او شانس حضور در المپیک ۲۰۱۶ برزیل را از دست دهد اما باز هم پای آرمان ها ایستاد.

رهبری در این باره گفت: لذت عدم رویارویی با رژیم صهیونیستی کمتر از کسب مدال نیست. طبق فرموده امام خمینی(ره)، اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم و اسلام و مردم فلسطین برای من از مدال طلای المپیک بیش‌تر اهمیت دارند.

امیر قاسمی نژاد؛ جودوکار سابق و مربی فعلی تیم ملی:

مثل یک سرباز پای منویات می مانیم

امیر قاسمی‌نژاد جودوکار سابق و مربی فعلی تیم ملی یکی از نفراتی است که پای اعتقاداتش ایستاده و حاضر به رویارویی مقابل ورزشکاران رژیم غاصب نشده است. قاسمی نژاد در این باره گفت:  ما هیچوقت رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسیم و موجودیت آن‌ها را قبول نداریم. کسی که وارد رشته‌های ورزشی می‌شود و سرباز تیم ملی ایران لقب می‌گیرد، باید همانند یک سرباز باید مطابق با منویات کشور قدم بردارد. سخت است اگر مدال‌ها را پس بزنیم اما هرگز این رژیم جعلی را نمی‌توان به رسمیت شناخت.

وی افزود: در این بین افرادی هم پیدا می‌شوند که نمک کشورمان را می‌خورند و نمک‌دان را می‌شکنند. امثال سعید مولایی ۲۰ بار در مسابقات با هزینه فدراسیون جودوی ایران شرکت کردند و هربار مفتضحانه شکست خوردند اما تا به موفقیت رسیدند، به ایران و کشورشان پشت کردند تا رویای هزاران نوجوان و جوان ایرانی با حرکت این فرد نابود شود. به رسمیت شناختن چنین کشوری خیانت به ایران است.

بهزاد وحدانی، قهرمان جودوی خراسان شمالی:

نخبگان ایران، هراس بر دل دشمنان انداخته‌اند/سرباز وطن از آرمان‌های کشور خود تبعیت می‌کند

بهزاد وحدانی، قهرمان جودوی استان خراسان شمالی که در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ در دو مسابقه سهمیه انتخابی المپیک در کشورهای گرجستان و روسیه از رقابت با دو حریف اسرائیلی انصراف داد، در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک درباره اقدام ناجوانمردانه ترور شهید محسن فخری زاده توسط دشمنان کشور ایران اظهار کرد: بنده در دو مسابقه سهمیه انتخابیه المپیک که از رقابت با دو حریف اسرائیلی انصراف دادم همانند سربازی عمل کردم که از آرمان های کشور خود حمایت و تبعیت می کند.

وحدانی تصریح کرد: پیام این انصراف به رسمیت نشناختن اسرائیل بود که همواره جنایت ترور نخبگان ایران را رقم زده است.

وی در ادامه با تاکید بر این نکته که تمامی مسئولان کشور باید برای حفظ و حراست از نخبگان کشور که هر کدام یک گوهر نایاب هستند، اهتمام بیشتری را به کار بگیرند تا بار دیگر دشمنان کشور امکان اقدام به انجام چنین جنایت هایی را نداشته باشند، عنوان کرد: با این وجود، جنایت ترور شهید فخری زاده توسط دشمنان گویای آن بود که ایران نخبگانی را پرورش داده است که وجود آنان هراس در وجود دشمنان این کشور انداخته است.

این قهرمان جودوی استان خراسان شمالی گفت: هر یک از این نخبگان ستون های پیشرفت کشور ایران هستند.

وازگن آندریاسیان، مدیرعامل ارمنی باشگاه سوان:

رژیم کودک‌کش صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناختیم، که در مقابلش بازی کنیم/ هنوز هم به کار خود افتخار می کنم

وازگن آندریاسیان در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: باشگاه سوان، یکی از باشگاه های قدیمی اصفهان است و در گذشته همیشه جزء سه باشگاه برتر استان بوده و در جام حذفی نیز دوبار به فینال مسابقات راه پیدا کرده است.

مدیرعامل باشگاه سوان با اشاره به مقام های مختلفی که این تیم قدیمی اصفهان در مسابقات مختلف به دست آورده است، تصریح کرد: این باشگاه بازیکنان زیادی را به فوتبال کشورمان و حتی در سطح ملی معرفی کرده است و در سال های ۸۰ تا ۹۰ از این باشگاه ۱۰ تا ۱۵ بازیکن به تیم ملی رفتند.

وی افزود: المپیک تیم های ارامنه هر ۴ سال یکبار در کشور ارامنستان برگزار می شود و از کل دنیا تیم های ارامنه در این مسابقات شرکت می کنند، چند دوره مجوز حضور را نتوانستیم کسب کنیم و بنا بر مشکلاتی که بود در این مسابقات شرکت نکردیم، اما با هزینه شخصی، تیم را در سال ۹۰-۹۱ به این مسابقات بردیم.

آندریاسیان با بیان اینکه درست است که ارمنی هستم، اما کشور و هویتم ایرانی است، گفت: در این سال با ۴۵ ورزشکار و به نام شاهین شهر در مسابقات المپیک ارامنه شرکت کردیم.

مدیرعامل باشگاه سوان با بیان اینکه برای افتتاحیه بازی ها پرچم ایران و عکس مقام معظم رهبری را با خود برده بودم، عنوان کرد: روز بعد از مراسم افتتاحیه، برنامه بازی ها مشخص شد و ما  باید با تیم ارامنه رژیم صهیونیستی بازی می کردیم.

آندریاسیان خاطرنشان کرد: به همراه اعضای تیم جلسه ای گذاشته و تصمیم گرفتیم با این تیم بازی نکنیم چرا که در هیچ مسابقه ای چه انفرادی و چه گروهی تیم های کشورمان در مقابل اسرائیل بازی نکرده بودند و ما این کشور را اصلاً به رسمیت نمیشناختیم.

مدیرعامل باشگاه سوان عنوان کرد: در این مسابقات تیم سوان خوب بازی کرد اما به دلیل اینکه در بازی مقابل رژیم صهیونیستی به میدان نرفتیم، اوت شدیم اما اصلاً ناراحت نبودیم چرا که آنچه را که انجام دادیم، باور داشتیم.

این مربی فوتبال گفت: اگر امروز هم این اتفاق بیفتد، حاضر نیستم در مقابل تیم رژِیم کودک کش و تروریست به میدان بروم و هنوز هم به این کار خود افتخار می کنیم و اگر به گذشته برگردیم نیز دوباره به میدان نخواهیم رفت.

وی افزود: امروز هم می بینیم رژیم صهیونیستی در حال ترور دانشمندان و نخبگان کشور است؛ البته باید بداند که نمی تواند مانع پیشرفت کشور شود.

آندریاسیان بیان کرد: امروز چهره واقعی این رژیم غاصب نمایان است و البته نابودی آن نزدیک خواهد بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ باشگاه سوان در سال ۱۹۷۲ میلادی و حدود ۴۷ سال پیش تاسیس شده و یکی از باشگاه های با قدمت در اصفهان است؛ این باشگاه یکی از قدرت های استان اصفهان در رشته فوتبال به حساب می آید و در کنار سپاهان و ذوب آهن مطرح بوده است؛ تعداد قابل توجهی از بازیکنان فوتبال ارامنه که در لیگ درخشیدند، محصول این باشگاه هستند و حتی برخی از بازیکنان این تیم سابقه بازی در تیم ملی را نیز دارند.

سوان در دو فینال جام حذفی حاضر بوده است؛ ابن باشگاه هر چند که در حال حاضر پویایی گذشته را ندارد اما همچنان نیز فعال است.

علی‌رضا بهرمن، داور مسابقات جهانی ووشو:

خون شهدا باعث رشد و بالندگی کشور می‌شود/ شیرینی انصرافم از داوری مسابقه جهانی اسرائیل را همچنان در وجودم احساس می‌کنم

علی‌رضا بهرمن، سرمربی تیم ملی جوانان ووشو کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هرمز ضمن محکوم کردن حادثه ترور شهید محسن فخری زاده اظهار کرد: رژیم غاصب صهیونیست اولین بار و قطعا آخرین بارش نیست که دست به ترور و اقدامات ناهنجار می زند و بنده به عنوان فردی که قلبش برای ایران اسلامی می تپد این جنایت آنها را به شدت محکوم می کنم.

رییس هیئت ووشو هرمزگان تصریح کرد: قطعا وجود امثال فخری زاده ها که جانشان را در راه پیشرفت و بالندگی کشور فدا می کنند باعث شده که ریشه های انقلاب اسلامی در مجامع بین المللی هر روز تنومندتر باشد.
بهرمن تصریح کرد: رژیم غاصب صهیونیست در خیالشان با از بین بردن دانشمندان هسته ای کشور جلوی رشد و توسعه جمهوری اسلامی را می گیرند؛ اما این خیالی باطل است زیرا دانشمندان ما با صلابت تر از گذشته راه شهید فخری زاده ها را ادامه خواهند داد.
وی عنوان کرد: دشمنان این مرز و بوم از ایران هسته ای و قدرتمند می ترسند و این بزدلان و ترسوها دست به ترور دانشمندان ما می زنند؛ اما با فضل الهی به واسطه خون شهدا کشور ما هر روز قدرتمندتر می شود.

سرمربی تیم ملی جوانان ووشو کشور با تاکید بر اینکه بهترین روز ورزش حرفه‌ای‌ام همان روزی بود که به خاطر اعتقادات و دفاع از مردم مظلوم فلسطین توانستم تصمیم به‌موقع بگیرم و از داوری ورزشکار رژیم صهیونیستی امتناع کنم، عنوان کرد: در سال ۱۳۹۲ با قاطعیت اعلام کردم همان گونه که کشورم این رژیم صهیونیست را قبول ندارد من نیز این رژیم را قبول ندارم و از داوری مسابقه جهانی که رژیم صهیونیست داشت امتناع کردم.

بهرمن افزود: با داوری نکردن مسابقه رژیم صهیونیستی، از میدان آن دور مسابقه اخراج شدم و به مدت سه سال حق حضور در داوری مسابقات بین المللی را نداشتم؛ اما برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین با افتخار آن را با جان و دل پذیرفتم و حلاوت شیرینی لحظه انصرافم را همچنان در وجودم احساس می کنم.

وی خاطرنشان کرد: با اقدامات نابخردانه این رژیم و ترور دانشمندان بی گناه خوی تروریستی اسرائیلی ها روز به روز در جهان هویداتر می شود.

مسعود نخعی، رئیس هیئت ورزشی کارگران استان کرمان:

هرگز در برابر تیم رژیم صهیونیستی به میدان نمی‌‎رویم/ در سنگر ورزش برای نابودی این رژیم منحوس تلاش می‌کنیم

مسعود نخعی در گفتگو با راه آرمان؛ ضمن عرض تسلیت شهادت شهید محسن فخری زاده دانشمند برجسته هسته ای ایران اسلامی گفت: ترور مظلومانه این شهید گرانقدر را محکوم می کنیم و خواهان این مهم هستیم که دولتمردان و نیروهای امنیتی کشورمان هر چه سریعتر این ترور ناجوانمردانه را پاسخ دهند.

رئیس هیئت ورزشی کارگران استان کرمان ادامه داد: در سال ۱۳۹۷ برای مسابقات جهانی کارگران در اسپانیا حضور داشتیم و بر اساس قرعه کشی انجام شده با تیم فوتسال مس شهید باهنر کرمان به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات کارگری جهانی شرکت کردیم.

سرپرست تیم فوتسال مس شهید باهنر کرمان افزود: روز اول مسابقات با بلژیک بازی داشتیم که توانستیم این تیم را قدرتمندانه شکست دهیم و روز بعد تیم مقابل ما رژیم غاصب صهیونیستی بود که به هیچ عنوان حاضر نشدیم مقابل این تیم قرار بگیریم.

نخعی با اشاره به اینکه رژیم غاصب صهیونیستی و استکبار جهانی اقدام به ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید فخری زاده کردند، اظهار کرد: این شهیدان و دیگر فخری زاده ها هر روز موجب پیشرفت ایران اسلامی هستند.

رئیس هیئت ورزشی کارگران استان کرمان در پایان خاطر نشان کرد: آحاد ملت ایران در سنگرهای خود با رژیم منحوس صهیونیستی مبارزه می کنند و همگان دست به دست هم خواهیم داد تا این رژیم را از جهان محو کنیم.

محمدبریمانلو، عضو تیم ملی جودو:

اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسم/شادمانی مسابقه‌ندادن با حریف اسرائیلی کم از دریافت مدال نیست

محمدبریمانلو، عضو تیم ملی جودو در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار کرد: جودوکاران ایران در چند سال اخیر از مسابقه دادن در مقابل جودوکاران اسرائیلی منع شده اند و این حرکت باعث شد تا کشور ایران توسط فدراسیون جهانی جودو تعلیق شود.

بریمانلو اضافه کرد: در سال ۲۰۱۷ در مسابقات جهانی آلمان به دلیل حضور رقیب اسرائیلی مسابقه را واگذار کردم و بعد از آن پستی را در اینستاگرام منتشر کردم که اگر ۱۰۰ بار هم این اتفاق برای من بیفتد مسابقه نمی دهم.

وی ادامه داد: سال گذشته نیزبا توجه به پیش بینی اینکه در این مسابقات رقیب مقابل من یک ورزشکار اسرائیلی باشد، اعزامم کنسل شد.

بریمانلو با اشاره به اینکه قوانین جمهوری اسلامی ایران قابل احترام است و این موضوع را به خوبی پذیرفته ایم، خاطر نشان کرد: اسرائیل را به عنوان یک کشور به رسمیت نمی شناسیم و قطعا حسی که از اعزام نشدن یا مسابقه ندادن با رقیب اسرائیلی در مسابقات جهانی برای یک ورزشکار ایرانی وجود دارد، کمتر از حس شادمانی و دریافت مدال قهرمانی نیست.

وی خاطرنشان کرد: بعد از مسابقات جهانی از سه کشور دعوت به همکاری شدم اما پاسخ رد دادم زیرا قلبم برای ایران می تپد و تا روزی که بخواهم در عرصه های ورزشی حضور پیدا کنم برای کشورم مسابقه خواهم داد.

تهمینه سلاحورزی، داور بین‌المللی کشتی:

هرگز اسرائیل را به رسمیت نمی شناسیم/نپذیرفتن داوری مسابقات حریف صهیونیستی

تهمینه سلاحورزی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: طبق فرموده مقام معظم رهبری هرگز اسرائیل را به رسمیت نمی شناسیم و همه ما سربازان رهبر هستیم و وظیفه هر ایرانی است که به خون شهدا پایبند باشد.

وی افزود: در سال ۹۶ به عنوان داور در مسابقات جهانی کشتی سنتی در بلاروس حضور داشتم که در یکی از بازی ها متوجه شدم یکی از حریفان، نماینده اسرائیل است، پس از اینکه متوجه شدم  در این بازی نماینده اسرائیل حضور دارد اعلام کردم که من داوری این مسابقه را انجام نمی دهم. علت را جویا شدند گفتم رهبرم فرموده که ما اسرائیل را به رسمیت نمی شناسیم.

داور بین المللی مسابقات کشتی عنوان کرد: نه تنها در آن دوره از مسابقات، بلکه هر زمان در بازی که نماینده ای از اسرائیل باشد داوری آن را بر عهده نخواهم گرفت و همه موظف هستیم به آرمان های شهدا پایبند باشیم.

وی بیان کرد: جوانان زیادی از این کشور برای ایستادگی در برابر دشمن جان خود را فدا کردند و امروز ما وظیفه داریم به آرمان های شهدا پایبند باشیم و اسرائیل را به رسمیت نمی شناسیم.

این داور و ورزشکار لرستانی با اشاره به شهادت شهید فخری زاده خاطر نشان کرد: آمریکا و اسرائیل تاب دیدن موفقیت ها و پیشرفت های ایران را ندارند که اینگونه دست به ترور می زنند، اسرائیل رژیمی غاصب است که جنایت های زیادی انجام داده اما ملت ایران هر روز برای سربلندی ایران، پیشرفت و موفقیت قوی تر و محکم تر در این مسیر حرکت می کنند.

عباس شیبک، قهرمان کیک بوکسینگ جهان:

عدم رویارویی در برابر حریف اسرائیلی، کلکسیون افتخاراتم را کامل کرد/ همدلی مسلمانان؛ خط پایان رژیم جعلی صهیونیستی

عباس شیبک، قهرمان کیک بوکسینگ جهان که در مسابقات جام ستارگان روسیه از رقابت با حریف اسرائیلی اش انصراف داد، در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: اسرائیل همانند اختاپوس، به فلسطین اکتفا نمی کند و دنبال این است تا با جنگ افروزی کشورهای زیادی را به عنوان برده در اختیار داشته باشد.

وی ادامه داد: برای قطع بازوهای این اختاپوس جهانی و از بین بردن رژیم جعلی صهیونست ها همت، یکپارچگی و همدلی نیاز است و اگر این نهضت جهانی و مهم تا به امروز آنگونه که شایسته است محقق نشده بخاطر این است که مسلمانان جزیره ای عمل کرده اند.

این قهرمان فراملی اضافه کرد: تازه ترین جنایات این رژیم، برای ما این بود که متاسفانه یکی از دانشمندان برجسته  کشور خود را  از دست دادیم و این نشان از عجز و ناتوانی دشمنان در مقابل ملت ایران است.

به گفته وی، اسرائیل با این اقدام بزدلانه نفرت ها را از خود بیشتر کرد و نه تنها ملت ایران بلکه تمام ملت های آزاده هم، چنین اقدامی را محکوم کردند.

شیبک اذعان کرد: افتخار می کنم که در مسابقات بین المللی ووشو  ستارگان  روسیه در سال ۲۰۱۵  در شهر مسکو در مرحله یک چهارم‌ نهایی از رویارویی با حریف اسرائیلی خود صرف نظر کردم.

هدف؛ به رسمیت نشناختن رژیم کودک‌کش

وی افزود: شاید باورش برای خیلی ها سخت باشد، اما اینکه من هم توانسته ام یک کار مثبت در راستای به رسمیت نشناختن این رژیم کودک کش انجام دهم خوشحالم می کرد.

مربی تیم ملی ووشو جوانان ادامه داد: مقام های زیادی در سطح آسیا و جهان به دست آورده ام، ولی می توانم بگویم کلکسیون افتخاراتم با این مسابقات تکمیل شد و همیشه خاطره خوب این رقابت ها که توانسته ام با کارم دل یک ملت مظلوم را شاد کنم هر چند که آن ها هم مطلع نشوند، به عنوان یک نقطه مثبت در ذهنم برای همیشه باقیست.

وی گفت: همه باید بدانند پایه های این رژیم غاصب هر روز سست تر و لرزان تر می شود، برای همین عجولانه و شتاب زده تصمیماتی می گیرند که نه تنها آنها را از این شرایط نجات نمی دهد بلکه تبعات ناشی از آن برایشان سخت تر و سنگین تر خواهد شد.

شیبک تصریح کرد: درست است که عزیزانی همچون سردار شهید سلیمانی و فخری زاده را از دست داده ایم، اما هستند جوانانی که مسیر و راه این عزیزان را ادامه دهند، مصمم تر از گذشته می شوند تا ریشه این دولت غاصب و لگه ننگ بشریت را از روی زمین بردارند.

الهه قهرمانی، دارنده نخستین مدال آسیایی بانوان:

عدم رویارویی با رژیم غاصب صهیونیستی کمتر از قهرمانی نیست

الهه قهرمانی در گفت و گو با خبرنگار اروم‌نیوز، اظهار داشت: رده بندی شمشیربازان رژیم غاصب صهیونیستی از من پایین تر است و چنان صاحب مقام خاصی نیستند.

وی افزود: از تصمیم خود برای عدم مبارزه با ورزشکار رژیم صهیونیستی هرگز پشیمان نیستم و اگر بار دیگر در این موقعیت قرار بگیرم، باز هم همین تصمیم را خواهم گرفت.

عضو تیم ملی شمشیربازی جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: احترام به ارزش‌های انقلاب‌ و حمایت از مردم مظلوم فلسطین برای ما یک آرمان است و افتخار قرار نگرفتن در برابر نماینده رژیم‌اشغالگر قدس کم‌تر از کسب عنوان قهرمانی نیست.

وی در خصوص شهادت دانشمند هسته‌ای کشورمان، گفت: این خبر بسیار ناراحت کننده و شوک آور بود؛ ترور یک واژه منفور است.

«الهه قهرمانی» دارنده نخستین مدال آسیایی بانوان، پس از انقلاب در اسلحه فلوره و کسی که چندین مقام انفرادی دیگر در سطح آسیایی و رده‌سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در کارنامه دارد، از دیگر ورزشکارانی است که در رقابت‌های جهانی از رویارویی با شمشیرباز رژیم صهیونیستی سرباز زد در حالی که از او به عنوان یکی از شانس‌های قهرمانی در این مسابقات یاد می‌شد.

سید هادی حسینی؛ تکواندوکار بهاری:

به خود می بالم که از بازی مقابل بازیکن رژیم صهیونیستی انصراف دادم

به گزارش عصر همدان، سید هادی حسینی یکی از تکواندوکاران جوان بهاری است که با محکوم کردن ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته ای کشورمان، محسن فخری زاده گفت: دشمنان میهن اسلامی ما به هر طریقی در فکر متوقف کردن مردم این مرز و بوم در همه عرصه ها هستند، اما این حرکات نه تنها ما را ناامید نمی کند بلکه مردم ما در راهی که در پیش گرفته اند مصمم تر می کند.

حسینی به تورنومنت صوفیه بلغارستان در سال ۲۰۱۷ و انصرافش از بازی مقابل بازیکن رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: با اینکه سه سال از آن واقعه می گذرد اما در ترور شهید فخری زاده آن اتفاق برایم تازه شد و هم اکنون به خود می بالم که از بازی مقابل بازیکن صهیونیستی انصراف دادم و این تنها کاری بود که در آن زمان در نادیده گرفتن این رژیم از دست من برمی آمد و اگر باز هم چنین اتفاقی بیفتد بار دیگر از بازی با بازیکن اسرائیلی انصراف خواهم داد.

حسینی سابقه کسب مقام سومی در تورنمنت مالزی و همچنین شرکت مسابقات کشوری را در کارنامه خود دارد و در مسابقات ۲۰۱۷ بلغارستان در همان دور اول به بازیکن اسرائیلی بر می خورد که با توجه به عقایدش از بازی مقابل بازیکن اسراییلی انصراف می دهد تا این حرکت را برای همیشه به عنوان برگ زرینی در زندگی ورزشی خود ثبت نماید.

علی ذوالفقاری؛ بازیکن اسبق تیم ملی والیبال دانشجویان ایران:

قرار نگرفتن مقابل رژیم ‌صهیونیستی کمتر از قهرمانی نیست

علی ذوالفقاری بازیکن اسبق تیم ملی والیبال دانشجویان ایران در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: مسابقات یونورسیاد پس از المپیک بزرگ‌ترین گردهمایی ورزشکاران جهان به حساب می‌آید که در سال ۲۰۱۱ تیم ملی والیبال دانشجویان ایران که من جزئی از این تیم بودم در این مسابقات شرکت کردیم.

وی افزود: این مسابقات در شهر شنژن چین برگزار شد که به قرعه سختی خوردیم و روسیه و اوکراین که در آن سال قهرمان و نایب قهرمان مسابقات شدند در گروه ما حضور داشتند با این وجود پس از برد ژاپن، مکزیک، عمان و چند تیم دیگر قرعه به‌گونه‌ای افتاد که باید در مقابل تیم رژیم صهیونیستی بازی می‌کردیم.

ذوالفقاری ضمن بازی نکردن مقابل رژیم‌ صهیونیستی کمتر از قهرمانی نیست خاطر نشان کرد: از آن جایی که ما رژیم صهیونیستی را به عنوان یک کشور قبول نداریم و آن‌ها را به عنوان یک اشغالگر قبول داریم و به رسمیت نمی‌شناسیم لذا از بازی مقابل این تیم انصراف دادیم و از گردونه مسابقات خارج شدیم.

این بازیکن مشهدی ادامه داد: ورزش به‌گونه‌ای است که شما باید ابتدا یک کشور را قبول داشته باشید تا در مقابل آن بازی کنید و اگر قبول نداشته باشید و مقابل آن بازی کنید به صورت ضمنی آن اشغالگر را به عنوان یک کشور پذیرفته‌اید از این رو ما حاضر به بازی در مقابل این تیم نشدیم که این تصمیم ما بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان پیدا کرد و صدای ما به گوش بسیاری از مردم جهان رسید.

وی با اشاره به اینکه این تصمیم ما تبعاتی را نیز به همراه داشت که یکی از این تبعات جریمه نقدی کشورمان بود، تصریح کرد: اگر بازهم در مقابل تیم رژیم صهیونیستی قرار بگیرم، بازی نمی‌کنم حتی اگر این تصمیم تبعات و محرومیت‌های سنگینی به دنبال داشته باشد زیرا با گوشت و استخوانم این اعتقاد را دارم که نباید در مقابل چنین رژیم ظالمی بازی کنم.

ذوالفقاری یادآور شد: بازی نکردن در مقابل تیم‌ها و بازیکنان رژیم صهیونیستی مانند برپایی راهپیمایی روز قدس است و در واقع ما با این کار می‌خواهیم صدایمان را به گوش جهانیان برسانیم و بگوییم ماهیت این رژیم چیست و برای جهانیان ظلم‌ها و جنایاتی که رژیم صهیونیستی انجام داده‌اند فراموش نشود.

این بازیکن اسبق تیم ملی والیبال دانشجویان ایران گفت: هنگامی که خبر شهادت شهید فخری زاده را شنیدم بسیار متأثر و ناراحت شدم اما اطمینان دارم که راه این شهدا ادامه دارد.

رضا عبدلی، قهرمان کشتی در استان مرکزی:

ترور دانشمندان نشانه ضعف و ناتوانی دشمنان است/ ماهیت پلید رژیم صهیونیستی نزد جامعه ورزشی کشور کاملاً روشن است

رضا عبدلی قهرمان کشتی استان مرکزی و ورزشکاری که در برابر حریف اسرائیلی خود حاضر به مسابقه نشد، در گفتگو با دیار آفتاب؛ ضمن محکوم کردن ترور شهید محسن فخری زاده، دانشمند ارزشمند هسته‌ای کشورمان گفت: بنده به عنوان یک ورزشکار و کشتی گیر رژیم منحوس صهیونیستی را به هیچ عنوان به رسمیت نمی شناسم چراکه ظلم و زورگویی این رژیم در برابر جوامع بشریت به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نیست.

وی افزود: رژیم کودک کش صهیونیستی در کارنامه سیاه خود جنایت‌های زیادی علیه ملت ایران و سایر ملت‌های منطقه انجام داده و ماهیت پلید این رژیم در نزد ملت ایران و خصوصاً جامعه ورزشی کشور کاملاً روشن‌شده است.

عبدلی با اشاره به اینکه ترور دانشمندان کشور و به شهادت رساندن آنها مانع پیشرفت و حرکت روبه جلو ملت و جامعه نخواهد شد، گفت: ملت ایران و جامعه ورزشی کشور برای رسیدن به آرمان های بلند خود لحظه ای متوقف نخواهند شد و اینگونه اقدامات خائنانه و بزدلانه قطعاً نمی‌تواند مانعی ایجاد کند.

وی با اشاره به جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین بیان کرد: یکی از مهمترین دلایلی که بنده در مقابل حریف اسرائیلی خود در مسابقات کشتی حاضر نشدن حمایت از مردم مظلوم فلسطین بود.

قهرمان کشتی استان مرکزی افزود: امروز همه ملت ایران به خاطر اقدام تروریستی علیه دانشمند شهید محسن فخری زاده ناراحت هستند و بنده به عنوان یک ورزشکار این اقدام را محکوم می کنم.

وی خاطر نشان کرد: ترور و اینگونه اقدامات بزدلانه نشانه ضعف دنیای استکبار و حامیان صهیونیستی آنها در برابر ملت ایران و قدرت و توانایی روز افزون جوانان این سرزمین در همه عرصه ها است و قطعاً اینگونه اقدامات بر نابودی زودتر این دولت های تروریستی کمک خواهد کرد.

فرجام شفیعی‌سروستانی، داور بین‌المللی مسابقات جهانی ورزش‌های رزمی:

اهدای مدال طلای جهانی به شهدای مدافع حرم/ هیچ‌وقت داوری کشورهای آمریکا و اسرائیل را قبول نکردم

به گزارش سرویس ورزشی شیرازه، فرجام شفیعی‌سروستانی داور بین‌المللی مسابقات جهانی ورزش‌های رزمی در گفتگوی اختصاصی با این رسانه و تسلیت به جامعه علمی کشور در پی شهادت ناجوانمردانه شهید هسته‌ای محسن فخری‌زاده گفت: جوانان ایرانی در مسابقات بسیار خوب می درخشند و با قدرت مبارزه می‌کنند.

وی به حضورش در مسابقات اشاره کرد و افزود: در مسابقات جهانی که شرکت می کردم قبل از ورود به رینگ مسابقات توجه داشتم که حریف از کشور صهیونیستی اسرائیل، آمریکا و حتی وهابیت نباشد و قبل از ورود به رینگ مسابقات به سرداور مسابقات تذکر می دادم که ایرانی‌ها هیچ وقت رژیم صهیونیستی اسرائیل و آمریکا را به رسمیت نمی شناسد لذا از این رو با آنها وارد رینگ مسابقات نمی‌شوم.

وی به حضور در مسابقات کشورهای مختلف اشاره کرد و افزود: سال ۸۶ مسابقات آسیایی کونگ فو در لبنان مقام سوم مشترک را کسب کردم و در سال‌های ۹۲ و ۹۳ در مسابقات آزاد رینگی جهانی اوکراین و ارمنستان، سال ۹۵ مسابقات کیک بوکسینگ گرجستان و سال ۹۶ مسابقات قفس و رینگی آزاد ترکیه و باکو شرکت کردم که به مدد الهی در همه مسابقات مقام‌های اول تا سوم را برای میهن عزیزم کسب نمودم.

داور بین‌المللی مسابقات جهانی ورزش‌های رزمی به تقدیم کمربند طلا به شهدای مدافع حرم اشاره داشت و اذعان کرد: مسابقات جهانی رینگی باکو در سال ۹۶ کشور آذربایجان حضور یافتم و با پشت سر گذاشتن حریف‌های از کشور های مختلف موفق به کسب مدال طلا و کمربند قهرمانی شدم که همانجا با رونمایی از پیراهن سردار سلیمانی که اقتدار منطقه را به رخ‌جهانیان کشیده بود آن را به شهدای مدافع حرم تقدیم کردم.

شفیعی سروستانی ادامه داد: در مسابقات جهانی حریف‌های اسرائیلی در وزن های مختلف حضور داشتند که ما نماینده‌های ایران اعلام کرده بودیم اگر در رینگ مسابقات حریف‌های ما اسرائیل یا آمریکا باشند حاضر نمی شویم و مسابقه نمی‌دهیم.

این قهرمان کشور به داوری بین المللی در مسابقات مختلف اشاره داشت و افزود: چندین مرحله مسابقات بین المللی داوری کردم و قبل از حضور در مسابقات اعلام کرده بودم که اگر در رینگ مسابقات شرکت کننده‌ای از کشور رژیم صهیونیستی اسرائیل باشند، آن مسابقه را داوری نمی‌کنم زیرا به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی این کشور را به رسمیت نمی شناسیم.

شفیعی به داوری در مسابقات جهانی نیز اشاره کرد و افزود: داوری مسابقات رینگی شهر ایدگرد ترکیه، مسابقات رینگی تفلیس گرجستان، مسابقات کارگری رینگی اسپانیا، مسابقات رینگی فرانسه و مسابقات کاراته ژاپن داور بودم که از کشورهای اسرائیل و آمریکا در مسابقات جهانی حضور داشتند اما به علت اینکه ما ایرانی‌ها این کشورها را به رسمیت نمی شناسیم هیچ وقت داوری این کشورها را قبول نکردم و همین باعث شد که به ایرانی بودن خودم افتخار کنم.

به گزارش شیرازه، فرجام شفیعی سروستانی از سن ۹ سالگی فعالیت ورزشی حرفه ای خود را آغاز کرد و در حال حاضر که بیش از سی سال سن دارد، دارای دان شش کونگ فو توآ، دان ۴ کونگ فوتوتایما، دان شش کیک بوکسینگ، دان چهار تکواندو، دان شش شینوبی، دان پنج کاراته کیوکشین، دان شش سبک توان، مسئول کمیته فنی سبک توان کیک بوکسینگ کشور، سیزده سال رئیس هیئت تکواندو شهرستان سروستان و عضو مجمع تکواندو استان فارس، دارای مدرک داوری بین المللی و مربی درجه یک، مربی هاکی روی چمن، مربی پرورش اندام و بدنسازی، مربی کونگ فو، موی‌تای، کاراته، تکواندو، نفر سوم مسابقات تیراندازی با کمان استان است که در تمامی این رشته ها مدرک مربی گری آن را نیز دریافت کرده است همچنین دارای ۴ کمربند مدال طلا، مدال های نیروی دریایی، مقام های مسابقات کارگری، منتخب مسابقات کارگری اسپانیا، منتخب مسابقات جهانی کاراته ژاپن، چندین مقام کشوری کاراته، مسابقات کونگ فو، کیک بوکس شرکت کردم و به لطف خدا در سال ۸۶ به عنوان قدرتمند ترین فرد در قسمت مبارزه معرفی شده است.

 

انتهای پیام/