عدم حمایت مسولان صدای هنرمندان قشم را درآورد
+ پ -
عدم حمایت مسولان صدای هنرمندان قشم را درآورد
حاشیه نگاری از جشنواره تئاتر؛

عدم حمایت مسولان صدای هنرمندان قشم را درآورد

روزهای سخت تئاتر در جزیره قشم به اوج خود رسیده است و هنرمندان این جزیره از این روزهای زجر آور ابراز نارضایتی دارند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ، نایب رئیس انجمن هنرهای نمایشی قشم در مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر قشم با گلایه از عدم حمایت مسئولین برای برگزاری این جشنواره گفت : دو ردیف از صندلی ها را برای حضور مسولان خالی کرده بودیم که عدم حضور مسولان در اختتامیه جشنواره ظلم به تئاترقشم بود .

حکمیان افزود : تئاتر جزیره قشم این پتانسیل را دارد که تاثیر گذار باشد اما پول دکور و لباس دو سال پیش هنرمندان هنوز داده نشده است .

نایب رئیس انجمن هنرهای نمایشی قشم با اشاره به اینکه مسایل فرهنگی یکی از بزرگترین دغدغه مقام معظم رهبری است ، تاکید کرد : اگر مسئولین هیچ بودجه ای برای حمایت از تئاتر قشم اختصاص ندهند با کمکهای مردمی این جشنواره ها را برگزار می کنیم .

پای مانتو جلو باز به جشنواره تئاتر قشم هم بازشد

سومین جشنواره تئاتر قشم که به همت انجمن هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم د رحالی به کار خود پایان دادکه حاشیه هایی هم داشت .

img_7577

وجود یک بانو هنرمند با مانتوی باز در جشنواره تئاتر قشم و عدم حضور مسولان این جزیره در جشنواره تئاترحاشیه هایی بود که در این جشنواره به چشم آمد .

به تازگی شاهد مد شدن یک مدل جدید در سطح شهر قشم هستیم که این مانتو ها بیشتر شبیه به شنل هستند و هیچ دکمه ای در قسمت جلو ندارند ، این مانتو ها تحت عنوان مانتوی جلوباز به همراه ست شلوار ساپورت در بازار عرضه میشه ، شب گذشته یکی از هنرمندان ساکن جزیره قشم با این لباس رو سن رفت و لوح تقدیر خود را دریافت کرد .

در این جشنواره ، چهار گروه که به مرحله اصلی جشنواره راه یافته بودند در دو روز اثرهایی به نام هیس تریا به نویسندگی و کارگردانی پرهام رستم آبادی ، سه چهار روزی که امیر خانه نبود به نویسندگی رضا گشتاسب و کارگردانی امید الماسی ، رقص پری به نویسندگی و کارگردانی ابوطالب احدی ، وهم سرخ به نویسندگی حسین احمدی نسب و کارگردانی کمیل جعفری با هم به رقابت پرداختند.

داوری جشنواره را آقایان علی رضایی ، علی رضا داوری و محمد حکمیان بر عهده داشتند که آرا و بیانیه خود را در روز اختتامیه قرائت نمودند.

بر اساس آرا هیئت داوران سومین جشنواره تئاتر قشم اثر وهم سرخ به نویسندگی حسین احمدی نسب و کارگردانی کمیل جعفری به عنوان نمایش برگزیده به شرط برطرف شدن برخی از موارد در وقت مقرر انتخاب شد.

اما دیگر برگزیدگان جشنواره عبارتند از :

طراحی بروشور و پوستر خانم سارا نظیریان از نمایش سه چهار روزی که امیر خانه نبود

طراحی لباس خانم فاطمه جعفری از نمایش وهم سرخ

طراحی صحنه محمد رضا صیادی و روح الله دلاور از نمایش وهم سرخ

موسیقی مراد درویشی از نمایش وهم سرخ

تقدیر از نمایشنامه رقص پری به نویسندگی ابوطالب احدی

در بخش بازیگری:

مقام اول بازیگر مرد ، کمیل جعفری از نمایش وهم سرخ

مقام دوم بازیگرمرد ، مشکور رنجبری از نمایش رقص پری

مقام سوم ، امین فلاح از نمایش هیس تریا ،صمد آذرخش دو سه روزی که امیر خانه نبود  مقام اول بازیگر زن ، راضیه بهادری از نمایش وهم سرخ

مقام دوم بازیگر زن به صورت مشترک ، بهاره تهرانی از نمایش هیس تریا و خانم سمیه زارعی از نمایش وهم سرخ

مقام سوم بازیگری زن ، خانمها مهدیه پاسلاری از نمایش هیس تریا ،آمنه تنگسیری از نمایش وهم سرخ ، پریا نظری از نمایش سه چهار روزی که امیر خانه نبود ، الهام اثباتی از نمایش هیس تریا

در بخش کارگردانی :

مقام اول : هیچ اثری شناخته نشد ، مقام دوم : آقای کمیل جعفری از نمایش وهم سرخ ، مقام سوم : آقای پرهام رستم آبادی از نمایش هیس تریا

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff