عدم تکمیل ساختمان فرمانداری و مجتمع اداری حیف و میل بیت المال است
+ پ -
عدم تکمیل ساختمان فرمانداری و مجتمع اداری حیف و میل بیت المال است

امام جمعه شهرستان سیریک با انتقاد از عدم تکمیل ساختمان فرمانداری و مجتمع اداری شهرستان سیریک بعد از گذشت چند سال از شروع عملیات ساخت آن گفت: این حیف و میل بیت المال است مکر عمر مفید یک ساختمان چقدر است که نیمی از آن در مدت طولانی ساخت از بین برود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری اظهار کرد: استاندار محترم استان در حضور خودم از تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل و بهره برداری این پروژه قول مساعد دادند و امروز بنده از ایشان استدعا دارم که با توجه به اهمیت  موضوع و جلوگیری از هدر رفتن سرمایه بیت المال نگاه ویژه ای به این پروژه طبق وعدهای خودشان داشته باشند که این وضعیت زیبنده دولت ، نظام و مردم شهرستان سیریک نیست.

امام جمعه شهرستان سیریک ضمن تشکر از اقدامات موثر شورای اسلامی و شهرداری سیریک در زیبا سازی سطح شهر و ساحل شهر بندر سیریک افزود: شهرداری که این همه زحمت و تلاش در راستای عمران و آبادانی شهر انجام می دهد حیف است که زباله ها در کوچه ها و معابر  سطح شهر رها و چهره زشت و نازیبایی در شهر سیریک ایجاد کند و بهتر است عمران و پاگیزگی شهر هر دو مکمل یکدیگر رعایت و حفظ شوند و شهرداری به هر دوی آنها توجه و اهتمام داشته باشد.

صفایی حائری در ادامه از همه مردم و متولیان زیبا سازی قبور مطهر شهدای گمنام شهر بندر کوهستک تشکر و قدر دانی کرد و ابراز کرد: جای گله و انتقاد است که جایگاه شهید گمنام در شهر بندر سیریک مرکز شهرستان هنور  اطرافش خاک و نازیبا باشد .

وی بیان کرد: خداوند فرموده امت اسلام دو تا قلعه بزرگ برای نجات دارد یکی وجود ارزشمند پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) و دومی بعد از پیامبر، استغفار است که بعنوان دو قلعه رفیع و بزرگ برای نجات امت اسلام از گناه و بازگشتن به سوی رحمت الهی هستند.

امام جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد: استغفار گنجی عظیم برای رسیدن به رحمت و هدایت شدن به سمت خداست ، استغفار عطری برای خوش بویی و رهایی از گناه و معصیت است.

وی افزود: بلا گاهی دست خود ما انسان هاست گاهی دست ما نیست البته با یک نگاه همه بلاها دست ماست و همه بلاها چه غیر مستقیم و مستقیم دست ما انسان ها در وقوع آن سهیم است مثل سیل ، زلزله ، رعد و برق ، گناهان ما باعث بروز  بلایا و حوادث بر روی زمین برای ما انسان ها می شود.

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری ابراز کرد:  استغفار همانند پاییز است که برگ درختان می ریزند  و اگر انسان واقعا به درگاه خداوند استغفار داشته باشد گناهان وی همانند برگ درخت در پاییز می ریزند و گناه از انسان دور و انسان پاک می شود.

امام جمعه شهرستان سیریک بیان کرد: خداوند سه  تا صوت را  بسیار دوست دارد یکی صوت خروس دوم صوت قاری قرآن و سوم انسانی که شب نماز می خواند این سه صوت صداهایی ارزشمند هستند که خود خداوند آنها را دوست و جایگاه خاصی برای آنها در نظر گرفته است.

وی با تبریک حضرت عیسی مسیح(ع) به همه مسیحیان و پیروان راستین این پیغمبر الهی اظهار کرد: امیدواریم همه پیروان این پیغمبر رحمت و مهربانی  درس بگیرند و این چنین دژخیمانه و ظالمانه با مردم بی گناه و مظلوم برخورد نداشته باشند و با تاسی از راه و روش و  کتاب آن پیغمبر خدا خشم، خشونت و بی عدالتی ها  که امروز در جهان منشاء کشتار انسان های مظلوم و بی دفاع شده ممانعت و  جلوگیری نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری تصریح کرد: ۵ دی ما سالروز ایمنی و کاهش بلایایی طبیعی  را گرامی میداریم و امیدواریم همچنان که اقدامات و فعالیت های آموزشی و علمی خوبی برای کاهش حوادث و بلایایی طبیعی در کشور مدیریت و برنامه ریزی شده توقع است که سازمان ها و نهادها همیشه آمادگی لازم را برای حوادث و سوانح در سطح شهرستان داشته باشند.

امام جمعه شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: صلح امام حسن مجتبی (ع) نرمش قهرمانانه جهان اسلام در مقابل دشمن بود یکی از ملال آورترین زمان های اسلام بی کسی امام حسن مجتی(ع) در زمان یزید ظالم و مشرک بود و صلح امام حسن مجتبی(ع) در مقابله این خبیث و پلید  به خاطر حفظ اسلام و نجات اسلام در مقابل دشمنان اسلام بود.

صفایی حائری اذعان داشت: روز بصیریت و میثاق امت با ولایت علی رغم اینکه باعث خسارت و بروز اتفاقاتی ناگوار و دلخراش برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رخ داد ولی اگر این اتفاق بوجود نمی آمد باعث ایستایی نظام می شود و قابلیت تشخیص دوست و دشمن میسر نمی شد.

امام جمعه شهرستان سیریک عنوان کرد: ۹ دی ماه که روز بصیرت امت با ولایت نام گرفت یک مشیت الهی برای استحکام نظام انقلاب اسلامی بود و خدا نخواست که دشمنان موفق شوند ایمان و اراده مردم به پا خواست و دل رهبر و دوستان را شاد و دشمنان را کور و نا امید ساخت .

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری یادآور شد: روز بصیرت درس عجیبی برای همه  عوام و خواص داشت کسی نمی دانست آنها چه موضع و  چه خواسته ای داشتند همه آن اتفاقات هر چه که بود درس بزرگی برای نظام و انقلاب داشت تا مشخص شود خیلی ها در لباس این نظام و انقلاب خائن و خیانتکار هستند و  خدا دامنشان را گرفت و رسوا و نابودشان کرد.

این مسوول اضافه کرد: بصیرت منشاء ایجاد پیوند امت با ولایت بود و آن را باید تقدیس و یوم الله بدانیم، دشمن شناسی یک نعمتی بزرگی است که اگر انسان نتواند به موقع و به درستی تشخیص دهد انسان را به ورطه و نابودی می کشاند.

امام جمعه شهرستان سیریک افزود: از سازمان ملل جای تعجب و نگرانی است کشوری با مردمش و جبهه مقاومت اسلامی بعد از ۴ سال جنگ نابرابر با متجاوزان و بیرون راندن آنها از خانه و کاشانه شان از شهر حلب دومین شهر بزرگ سوریه به جای خرسندی و کمک از ناراحتی و نگرانی مات و مبهوت شدند.

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری تصریح کرد:  قطر و عربستان خبیث کشورهای به اصطلاح مسلمان که از حامیان اصلی تروریسم و کشتار مردم سوریه و یمن هستند امروز از آزادسازی  و خوشحالی مردم شهر حلب چشمانشان می خواهد کور و از ناراحتی می خواهند به درک واصل شوند، این عنایت خداست و نشانه ای برای جهان استکبار و مستکبرین است.

وی با اشاره به سخنان آمانو  رئیس سازمان ملل درباره برجام گفت: کمال بی شرمی است که خودشان می گویند ایران به تعهداتش عمل کرده و ما نمی توانیم  امریکا را پایش کنیم ما وظیفه داریم به تعهدات عمل کنیم ولی جهان غرب و امریکا از انجام تعهدات معاف هستند برجام تنها فایده اش برای کشور و ملت ایرات به همه دنیا فهماند که ملت و نظام ایران به تعهداتش عمل و پایبند است.

انتهای پیام/ت

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff