عدم امکانات، نخبگان بشاگردی را زمین گیر کرده است/معتقدم شعر گفتن 80 درصد ذاتی است
+ پ -
عدم امکانات، نخبگان بشاگردی را زمین گیر کرده است/معتقدم شعر گفتن ۸۰ درصد ذاتی است

طلبه شاعر بشاگردی با بیان اینکه بشاگرد دارای فرهنگی غنی است اما عدم امکانات نخبگان بشاگردی را زمین گیر کرده است؛ افزود: مشکلات شاعران و هنرمندان بشاگرد عدم امکانات و دوری از مرکز استان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سجاد غریب شاهی طلبه شاعر بشاگرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده ؛ اظهار کرد: از سال ۱۳۷۸ وارد عرصه شعر و شاعری شدم اما شغل اصلی من طلبه پایه ۶ است .
وی با بیان اینکه بشاگرد دارای فرهنگی غنی است اما عدم امکانات نخبگان بشاگردی را زمین گیر کرده است؛ افزود: مشکلات شاعران و هنرمندان بشاگرد عدم امکانات و دوری از مرکز استان است.

 

به مشوق خود در عرصه هنری اشاره کرد و گفت: مشوق های من حاج آقامهدوی و حاج آقا مومنی مدیر و معاون حوزه صاحب الزمان(عج) بشاگرد بودند که بنده را در این راه هنری یاری کردند و جای دارد از حمایت های مدیرکل کمیته امداد امام خمینی بشاگرد حاج محمود والی تقدیر و تشکر بسیار ویژه ای داشته باشم که حامی من بوده اند.

 

غریب شاهی با اشاره به اینکه ۱۰درصد با لهجه بشاگردی تاکنون شعر سرودم ؛ تصریح کرد: مضامین شعر من بنابر موقیعت زمان و مکانی است.

 

طلبه شاعر بشاگردی بیان کرد: هنرمندان این شهرستان با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند از جمله میتوان به عدم دسترسی به اینترنت در همه مناطق نداشتن و نبود مشوق و همچنین نبود اسپانسر اشاره کرد.

 

وی افزود: تاکنون در هیچ جلسه انجمنی شرکت نکرده ام و در جلسات انجمن دعوت نشدم بنده بیشتر مجری گری در حوزه شرق فعالیت می کنم.

 

غریب شاهی با بیان اینکه در مسیر ارتقای توانمندی خود در عرصه شعر و ادب از محضر هیچ اساتیدی بهره مند نشدم؛ اظهار کرد: در شهرستان بشاگرد متاسفانه هیچ امکاناتی برای پیشرفت یک هنرمند وجود ندارد .

 

این هنرمند به سابقه جایگاه شعر جوانان طلبه اشاره کرد و گفت: شعر در بین طلاب در استان ما متاسفانه از جایگاه ویژه ای برخوردار نیست چون اساسا شعر جدا از مسیر طلبگی است.

 

این طلبه شاعر هرمزگانی بیان کرد: برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی برای توانمندسازی جوانان شاعر خالی از تاثیر نیست اما باید باحضور اساتید مجرب از خارج از استان باشند اما بنده معتقدم که شعر گفتن ۸۰ درصد ذاتی است.

 

وی به سطح کارهای جوانان شاعر بشاگردی به ویژه که بخش قابل توجهی از آن ها هم دارای تحصیلات دینی هستند اشاره کرد و خاطر نشان کرد: در بین جوانان بشاگردی جایگاه بسیار ویژه ای دارد که بنا بر ویژگی های شخص اشعارش به همان سبک سوق داده می شود و برخی وقف هئیات و مراسمات مذهبی برخی هم به مدح گذشتگان عده ای هم به عشق و جوانی خویش پرداخته اند.

 

غریب شاهی افزود: نهادها و مراکز حوزوی با برگزاری مسابقات میتواند روحیه مضاعفی را در بین جوانان شاعر و طلبه ایجاد کنند  و همچنین می توانند در جهت رشد و ارتقای شعر آن ها کمک کنند.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff