تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 346982
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۰۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
یادداشت/ محمد حکمیان

عدم اعتماد به استکبار بزرگترین درس کودتای ۲۸ مرداد است

اولین درس این عبرت تاریخی و شاید بزرگترین درس عدم اعتماد به استکبار است، استکبارمهره های سیاسی خود را تا زمانی حمایت می کند که برای او سودی داشته باشد در غیر این صورت به راحتی برای نابودی آنها نقشه می کشد.

عدم اعتماد به استکبار بزرگترین درس کودتای ۲۸ مرداد است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ کودتای ۲۸مرداد، عبرت بزرگ تاریخ؛ یکی ازعبرتهای تاریخی معاصرکشور ایران حادثه کودتای آمریکایی ۲۸مرداد۱۳۳۲است،حادثه ای که می تواند برای امروز ما درسهای بزرگی داشته باشد، اولین درس این عبرت تاریخی و شاید بزرگترین درس عدم اعتماد به استکبار است،استکبارمهره های سیاسی خود را تا زمانی حمایت می کند که برای او سودی داشته باشد در غیر این صورت به راحتی برای نابودی آنها نقشه می کشد.
مصدق یکی ازاین نمونه های تاریخی است که به آمریکا اعتماد کرد و نتیجه این اعتماد کودتای ۲۸ مرداد بود، در تاریخ معاصر خاورمیانه نیز می توان افراد زیادی نام برد که پس از انقضای مصرف به دست خودآمریکا نابود شدند.

صدام یکی از همین نمونه هاست که پس از۸ سال حمایت آمریکا در جنگ علیه مردم مظلوم ایران او را به تهمتی ساختگی از بین برد، اگر به سالهای اخیر نگاه کنیم محمد مرسی رئیس جمهور مصر را در دایره این عبرت تاریخی می بینیم چگونه پس از اعتماد به آمریکا دولتش سرنگون شد، ترکیه جدیدترین مثال این غفلت تاریخی است که پس از این که اردوغان کمی از ریل غرب و آمریکاخارج شده و خواست به روابط خود بخصوص سوریه بهبود ببخشد کودتای ترکیه را ترتیب داد تابه او گوشزد کند که از ریل استکبار نمی تواندخارج شود و شاید برجام نمونه ملموس اعتماد به کدخدا باشد که ملت ایران بدعهدی استکبار را دیدندکه به قول یکی از مسئولان دولتی نتیجه این اعتماد دستاوردی جزهیچ نداشت.
دومین درس تاریخی این حادثه عدم ارتباط صحیح و همراهی مصدق با روحانیت متعهد ودلسوز بود اگرایشان به نصایح آیت ا…کاشانی توجه می کردند قطعا سرنوشتی غیر از کودتای ۲۸ مرداد داشت عدم توجه ایشان به تذکرهای آیت ا…کاشانی این خسارت بزرگ را برای ملت ایران داشت، امروزهم اگر ما به نصایح و فرامین رهبری معظم انقلاب درخصوص دشمن شناسی و استکبار توجه نکنیم ملت دچا رخسارتی بزرگ خواهدشد.
برجام یکی ازهمین نمونه هاست که رهبری درخصوص فریب های شیطان بزرگ هشدار دادند ولی متاسفانه برخی ها بار دیگر به استکبار اعتمادکردند و آن شد که نباید می شد.

سومین درس این عبرت بزرگ تاریخی برای مسئولان است که راه حل مشکلات بزرگ کشور طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی  تکیه به نیروی داخلی است کاری که مصدق شعار آن را داد ولی به آن عمل نکرد و بجای تکیه بر نیروی داخلی به آمریکا تکیه کرد که نتیجه ای جز نابودی دولت قانونی او نداشت.
این درس ها و عبرت های تاریخ می تواند چراغ راه مسئولان و آحاد مردم باشد، اگرگوش شنوایی باشد ناله های تاریخی مردم مظلوم ایران پس از این کودتا هنوز به گوش می رسد.

 

 

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=346982
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,202 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی