تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 484129
تاریخ انتشار:جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
ائمه جمعه استان هرمزگان اظهار کردند:

عدالت درمان اصلی بیماری های اقتصادی است/مردم عاشورایی ایران، تحریم ها را دور خواهند زد

ائمه جمعه استان هرمزگان با تاکید بر اینکه عدالت درمان اصلی بیماری های اقتصادی است، اظهار کردند: برنامه ریزی دشمنان و ایجاد تحریم بر خانواده های ایرانی، مردم را از این نظام دلسرد نخواهد کرد.

عدالت درمان اصلی بیماری های اقتصادی است/مردم عاشورایی ایران، تحریم ها را دور خواهند زد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه استان هرمزگان با تاکید بر اینکه عدالت درمان اصلی بیماری های اقتصادی است، اظهار کردند: برنامه ریزی دشمنان و ایجاد تحریم بر خانواده های ایرانی مردم را از این نظام دلسرد نخواهد کرد، بلکه وجود مدیران نالایق در دستگاه اداری کشور است که موجب ناامیدی مردم در جامعه خواهد شد.

 

مردم عاشورایی ایران، تحریم ها را دور خواهند زد

حجت الاسلام محمدحسن فروزان نژاد، امام جمعه موقت بندرعباس در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته بندرعباس با اشاره به گرامیداشت قیام ۱۷ شهریور ۵۷ اظهار کرد: مردم ایران در این روز  برای پربایی نظام اسلامی فریاد عدالتخواهی  و شکل گیری نظام اسلامی سر دادند.

امام جمعه موقت بندرعباس در ادامه افزود: این قیام که در روز جمعه به وقوع پیوست در  واقع جمعه سیاه برای نظام شاهنشاهی بود که متاسفانه با دستور مسقیم دولت آمریکا نیروهای شاهنشاهی مردم را به رگبار بستند.

فروزان نژاد با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه محرم و صفر، تصرح کرد: ماه محرم جریانی است که به دلیل عدم تحقق غدیر به وقوع پیوست چرا که دشمنان با به شهادت رساندن امام علی(ع)، حضرت فاطمه(س)، و امام حسن(ع) د تلاش بودند تا با شهادت امام حسین و اهل بیت ایشان اسلام دیگری را بنا کنند اما تدبیر امام حسین (ع) و حرکت کاروان به سرزمین کربلا و اعلام آمادگی ایشان برای از دست دادن تمام داراییشان معادلات دشمنان را برهم زد.

وی بیان کرد: با وجود اینکه مردم ما در روز عاشورا حضور نداشتند اما به واسطه روایات توانستند تحریم های روز عاشورا به خوبی درک کنند به همین دلیل دشمنان باید بدانند مردم کشور ما با تاسی از سیدالشهدا(ع) با تحریم های دشمنان که هدفی جز از بین بردن اسلام ندارند مبارزه خواهند کرد. و هیچ تحریمی نمی تواند مردم را از نظام اسلامی ایران دلسرد کند.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: از زمانی که مردم ایران جشن قرار گرفتن در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را گرفتند دشمنان اسلام تلاش کردند تا نقشه های شوم خود را عملی کنند، اما هیچ کدام از نقشه های آنان نتیجه ای جز سرنگونی برای خود آن ها نخواهد داشت.

فروزان نژاد گفت: برنامه ریزی دشمنان و ایجاد تحریم بر خانواده های ایرانی مردم را از این نظام دلسرد نخواهد کرد، بلکه وجود مدیران نالایق در دستگاه اداری کشور است که موجب ناامیدی مردم در جامعه خواهد شد.

وی با اشاره به صحبت های اخیر تعدادی از نمایندگان مجلس بیان کرد: انتخاب های نادرست و بدون دقت باعث شده تا اکنون افراد ضد انقلاب و نظام اسلامی ورود پیدا کنند که این موضوع نباید از چشم نمایندگان حزب اللهی مخفی بماند و ما مردم ایران منتظر واکنش این نمایندگان انقلابی در مجلس هستیم.

امام جمعه موقت بندرعباس افزود: سناریوی تحریم اقتصادی در جامعه در حال گسترش است به طوری متاسفانه اکنون در جامعه شاهد وجود افرادی هستیم که با احتکار در تلاش اند سود بیشتری کسب کنند اما این افراد به بدنه اقتصاد کشور ضربه های سختی وارد می کنند که قطعا برخورد قوه قضاییه با آنان موثر خواهد بود.

فروزان نژاد گفت: در زمان دفاع مقدس گروه مجاهدین خلق از ایران فرار کرده و به عراق رفتند و اکنون نیز این گروه منافق با جمایت عربستان سعودی در فضای مجازی به انتشار دروغ هایی و مطالب ضد دین به دنبال اجرایی کردن نقشه های شوم هستند که مردم ایران با هوشیاری این نقشه ها را از بین خواهند برد.

وی در ادامه گفت: به همت بسیجیان و سپاه امام سجاد(ع) از ۹ شهریور رزمایش محمد رسول  الله در حال انجام است که مرحله دوم آن در هفته دفاع مقدس انجام خواهد و قطعا انجام این رزمایش ها در این برهه زمانی حساس پاسخ دندان شکنی به دشمنان خواهد بود.

امام جمعه موقت بندرعباس  با اشاره به قرار در گرفتن در آستانه بازگشایی مدارس خاطر نشان کرد: مدیران و معلمان باید بیشتراز قبل برای آموزش دانش آموزان هرمزگانی تلاش کنند، و مردم هرمزگان تلاش کننددر هنگام خریدوسایل آموزشی برای فرزندان خود به یاد دانش آموزان بی بضاعت باشند.

 

عدالت تکلیف جنگ اقتصادی را روشن می کند

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با تسلیت شروع ماه حزن و اندوه اهل بیت علیهم السلام، ماه محرم، گفت: ماه محرم ماهی است که عدالت در مقابل ظلم قیام کرد و ثابت شد که تا قیامت حق بر باطل پیروز می گردد.

میرزایی، به موضوع مهم و حیاتی امر به معروف پرداخت و اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر دو واجب فراموش شدنی و کنار گذاشته شده است و مسئولان جامعه موظف هستند تا فضای جامعه را به سمت خوبی ها و حسنات سوق دهند و وسایل شرور و آفات و بدی ها را از دسترس خارج کنند.

وی، هزینه کردن بودجه بیت المال را در مصارفی از جمله موسیقی های حرام و اسراف مورد اشکال جدی دانست و همه مسئولان را به دقت در مصرف بیت المال دعوت کرد.

امام جمعه پارسیان، با توجه به شرایط سخت اقتصادی، آن را مایه عبرت دانست و تاکید کرد:عدالت تکلیف جنگ اقتصادی را روشن می کند و درمان اصلی بیماری های اقتصادی است.

وی افزود: هر مقدار به طرف فقر زدایی و دفاع از محرومان حرکت کنیم امید دشمنان از ما قطع می گردد و گرایش ملت های جهان به اسلام زیادتر می شود ولی متاسفانه امروز برخی از کسانی که باید مجری قوانین باشند ذی نفع عدم اجرای آن هستند.

میرزایی، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با معظم له که فرمودند،حرکت مردم و نخبگان در جهت هم افزایی و انسجام بخشی با دولت لازم است، تصریح کرد: مردم به آینده نظام اسلامی امیدوار هستند و مراقب جنگ رسانه ای دشمن در جهت دلسرد کردن جامعه باشند و همچنین مسئولین نیز باید اعتماد مردم را جلب و از ظرفیت های داخلی و نخبگان استفاده کنند.

وی، با اشاره به سالروز قیام ۱۷ شهریور ماه سال ۵۷ گفت: ۱۷ شهریور کمر رژیم ستم شاهی را برای همیشه خم کرد و چهره آنان در زباله دان تاریخ برای ابد، سیاه گشت و مقدمه پیروزی انقلاب اسلامی رقم خورد.

امام جمعه شهرستان با توجه به آستانه شروع مدارس و وضعیت گرانی ها از همه مردم جهت کمک به کودکان نیازمند در جشن عاطفه ها درخواست کرد.

خطیب نماز جمعه پارسیان، همچنین به رزمایش اقتدار عاشوراییان بسیج در مانور روز شنبه ۱۷ شهریور اشاره و از زحمات فرزندان بسیج ناحیه مقاومت در اردوهای جهادی در روستاهای محروم قدردانی نمود.

حجت الاسلام میرزایی، با اشاره به اجلاس سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در تهران امیدوار شد که آخرین ایستگاه داعش در سوریه در منطقه ادلب از لوث وجود کثیف آنها پاک و به دامان مردم سوریه باز گردد.

 

وحدت و انسجام دولت و ملت توصیه اکید رهبرمعظم انقلاب است

حجت الاسلام سید حسین شاهچراغی امام جمعه موقت کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمام شئون زندگی اظهار کرد: وفای به عهد از مظاهر تقوی است که خداوند در قرآن کریم به ان سفارش کرده است.

وی افزود: بنابر آیات و روایات همانگونه که انسان در مقابل بدهی خود احساس مسئولیت کرده و در تلاش برای پرداخت آن است باید در برابر عهدی که می بندد پایبند بوده و بر وفای ان اهتمام بورزد.

خطیب جمعه موقت کیش با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای ۱۷ شهریور افزود: ریشه های انقلاب از رهبری امام راحل(ره) در سال ۴۲ شکل گرفته و با قیام مردم ادامه یافت و با خون شهدای ۱۷شهریور پلیدی و ستم پهلوی را آشکار کرده و زمینه های نابودی آن را فراهم ساخت.

وی با تسلیت سالروز رحلت آیت الله طالقاتی ادامه داد: ایشان شخصیتی روحانی و پیشگام در مبارزه بود که از ابتدای مبارزات در کنار امام حضور داشته وسال ها رنج آزار و شکنجه در زندان های رژیم منحوس پهلوی را تحمل کرد.

امام جمعه موقت کیش با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای خبرگان رهبری افزود: رهبر انقلاب به عنوان یک مرجع آگاه و یک پیشوای حکیم مهمترین وظیفه مردم و به ویژه نخبگان را در شرایط خطیر کنونی، حرکت در جهت حفظ و تعمیق انسجام مردم با دستگاه های دولتی و پرهیز از ایجاد فضای یاس و ناامیدی در میان مردم عنوان کردند و فرمودند فارغ از اینکه به دولت روحانی رای داده یا نداده اند باید همه از دولت حمایت کنند تا دشمن به اهداف خود نرسد.

وی با بیان اینکه انتقادها به دولت بنابر فرمایشات رهبر انقلاب باید بر مدار اصلاح و خیرخواهی استوار باشد، تاکید کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب بدخواهان ملت ایران به موازات جنگ اقتصادی، جنگ رسانه ای و تبلیغاتی را در  دستور کار خود قرار داده اند.

حجت الاسلام شاهچراغی با بیان اینکه شرایط امروز و حساسیت هایی که وجود دارد نیازمند انسجام ملی و وحدت همکانی است، افزود: دشمن با وجود اقدامات خصمانه از جمله حمله نظامی و محاصره اقتصادی نتوانسته است کاری از پیش ببرد زیرا انقلاب شجره طیبه ای است که پایه های آن مستحکم بوده و در حال گسترش است.

وی با تاکید بر همراهی مردم و دولت و استفاده از نظرات و پیشنهادات مردم ادامه داد: مسئولان امروز باید به فرموده رهبری کار جهادی انجام دهند؛ در زمانی که دشمن تمام امکانات خود را برای مقابله با انقلاب به کار گرفته است نباید آماده دفاع و مجاهدت باشیم.

خطیب جمعه کیش با اشاره به نزدیک شدن ایام الله محرم و شهادت سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) اضافه کرد: باید مراسم عزاداری امام حسین (ع) با شکوهتر از همیشه برگزار شود باید امام حسین (ع) را بشناسیم و بدانیم برای چه قیام کرده است.

وی با تقدیر از هیئت های مذهبی کیش و کمک های سازمان منطقه آزاد کیش به برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم عزاداری محرم و شهادت امام حسین (ع) و ۷۲ یار وفادار ایشان خاطر نشان کرد: باید همه بدانیم که در این شرایط سخت و دشوار تنها راه رهایی تمسک به خاندان اهل بیت علیه السلام است.

 

برای حل مشکلات اقتصادی باید تیم اقتصادی ترمیم شود

حجت الاسلام مختاری ، امام جمعه شهرستان حاجی آباد ، در خطبه های نماز جمعه شهرستان حاجی آباد با اشاره به فرارسیدن ماه محرم، یکی از مسائل مهم این ماه را فهمیدن نهضت عاشورا و درس گرفتن از آن برای ادامه دادن مسیر ظهور دانست.

مختاری افزود: نهضت عاشورا قیام در مقابل ظلم، ستم، تجاوز، تعدی و غارتگری و عمل نکردن به دین، دفاع از مظلومین و ایستادن در مقابل ظالم  است.

وی بیان داشت: اگر حکومت الهی درست باشد جامعه نیز چنین خواهد شد پس نهضت عاشورا اصلاح جامعه از طریق اصلاح حکومت و باورها و فرهنگ ، مبارزه با ظلم و دفاع از مظلومین می باشد.

خطیب نماز جمعه حاجی آباد با اشاره به اینکه قیام حضرت سید الشهدا باعث بیداری مردم کوفه، شام، حجاز  و بیرق امام حسین (ع) همیشه بلند است، گفت: هنوز بعد از ۱۴۰۰ سال نام امام حسین (ع) و یارانش همیشه در دل  مردم عالم زنده و است و انقلاب ما نیز با همان هدف  مبارزه با ظلم و دفاع از مظلوم، اصلاح جامعه، پیاده شدن احکام شریعت و بستر سازی ظهور شکل گرفت.

مختاری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری با خبرگان اظهار کرد: مسئولین باید شرایط حساس جامعه را درک و نسبت به مسائل و مشکلات مردم احساس وظیفه کنند.

وی بابیان اینکه دشمنان جمهوری اسلامی هیچ گاه نتوانستند بر علیه این کشور و ملت کاری از پیش ببرند، افزود: دشمنان ما با تحریم و معاصره اقتصادی نمی توانند هیچ غلطی بکنند و آنها اتاق جنگ رصد گر دقیق و در کنارش جنگ مهم رسانه ای و تبلیغاتی علیه کشور ما به راه انداختند و هدفشان هم ایجاد اضطراب و یاس نا امید کردن مردم و بدبین شدن به نظام و بزرگ جلوه دان تمامی مشکلات اقتصادی است.

امام جمعه حاجی آباد خاطر نشان کرد: کشور ما در زمینه های نظامی، علمی و، صنعت دفاعی و رشد فکری و معنوی در حال پیشرفت است . نباید بگذاریم که بی اعتمادی بین مردم و دولت ،قوه قضائیه و نیروهای مسلح به وجود بیاید .

مختاری  دعوا کردن، ایجاد تشکیلات موازی را راه اصلاح مشکلات کشور ندانست و افزود: کار را باید دولت انجام بدهد و همه به دولت کمک کنند.

وی گفت: ما باید بخاطر داشتن چنین رهبری تیز بین و دشمن شناس خدا را شکر کنیم و اگر رهبری نبودند چه اختلافاتی و دعواهایی که دشمن برای بر هم زدن امنیت کشور ایران طراحی نکرده است، دولت هم قدر این حمایت باز گذاشتن دست و بسیج تمام امکانات کشور برای کمک به دولت را بداند.

مختاری افزود: یکی از فرصتهای مهم  تشکیل جبهه ای واحد از کشورهای تحریم شده  امریکا مثل ایران، چین، روسیه، ترکیه .. روزنامه واشنگتن پست هم اظهار نگرانی شدید کرده است.

وی بیان کرد: کارهای جهادی شبانه روزی دولت و مسئولین  باید بیشتر شود و کسانی که اهل کار جهادی نیستند بروند کنار و وزارت صنعت معدن تجارت باید برای کنترل بازار ورود کند و ایسن وزارت خانه بر کارخانه ها و انبارهای عرضه و کارخانه هایی که مواد اولیه خود را از گمرک یکسال است ترخیص نمی کند، نظارت نمی کند و تشکر ویژه از برخی وزارتخانه ها مثل وزارت نیرو هر روز می بینیم در یک استان پروژه بهره برداری می کنند.

امام جمعه حاجی آباد افزود: برای حل مشکلات اقتصادی باید تیم اقتصادی ترمیم و از نیروهای متعهد جوان با نشاط و متخصص متعهد در بدنه دولت فعالیت کنند.

مختاری دیپلماسی اقتصادی و مایوس بودن در کمک اقتصادی از اروپا و ادامه ارتباط و استفاده از بازار عراق و دیگر همسایگان و کمک برای بازسازی سوریه را راه حل مشکلات امروز کشور دانست.

وی در ادامه ضمن تشکر از قوه قضائیه در برخورد با مفسدین اقتصادی افزود: قوه قضائیه با کوچک و بزرگ مفسدین با قدرت مبارزه و برخورد قاطع کردند.

خطیب جمعه حاجی آبادخطاب به تولید کنندگان افزود: بالا رفتن قیمت دلار و ارز ضررهایی دارد ولی یک سری برکاتی نیز دارد یکی از برکاتش به صرفه نبودن خرید و فروش کالای خارجی است که می توان از این ظرفیت برای گرفتن بازار داخلی استفاده کنید.

مختاری از کسبه و بازاریان خواست که خودشان بازار را کنترل کنند و اجازه گران ئشدن اجناس را ندهید .

وی تاکید کرد: ورودی کالای قاچاق هرمزگان است باید در واردات و کنترل بنادر و گمرک مراقبت شود بعضی افراد برای ترخیص کالاهای ضروری اقدام نمی کنند با آنها برخورد کنید کالایی که مایحتاج روزانه مردم است نباید ماهها در گمرک بخوابد .

مختاری در پایان از وضعیت جاده محور سیرجان به حاجی آباد که کوه ریزش کرده نیز گله کرد و گفت: ریزش کوه تا کنون جان ۵ نفر را گرفته و ۳۴ تصادف در همین قسمت داشتیم مسئولین لطفا رسیدگی کنند.

 

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=484129
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,213 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل