تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 387489
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۵۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

عدالت اجتماعی لازمه یک رژیم سالم است

امام خمینی (ره):یکی از اموری که لازم به توصیه و تذکر است، آن است که اسلام با سرمایه داری ظالمانه و بی حساب و محروم کننده توده های تحت ستم و مظلوم موافق نیست؛ بلکه به طور جدی آن را در کتاب و سنت محکوم می کند و مخالف عدالت اجتماعی می داند.

عدالت اجتماعی  لازمه یک رژیم سالم است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛بررسی و فهم اقتصاد حاکم بر جهان امروز ، کار پیچیده ای نیست ؛ بلکه مشکل ، شناخت اقتصاد درست و موفق است.پس از شناخت و قضاوت درست در خصوص اقتصاد موفق، مهم تر این است که این اقتصاد موفق اجرا شود.متفکران و اندیشمندان جهان از دیرباز از این ناحیه در رنج بودهاند؛ البته آنان هیچ گاه بیکار ننشسته و پیوسته یک شیوه ی اقتصادی جدید را پیگیری و حمایت می کرده اند .

گاهی برخی از طرح های اقتصادی ، تجویزی و منطقه ای هستند؛ به همین دلیل مثلا چینی ها برای اداره کشور پر جمعیت فعلی چین،  از یک شیوه خاص اقتصادی بهره می برند ؛ در حالی که کشور پهناور شوروی تا پیش از سال ۱۹۹۰ که این کشور فرو پاشید ، از شیوه اقتصادی دیگری بهره می جست. کشورهای غربی نیز، با شیوه کاپیتال – امپریالیستی در اقتصاد آشناترند.

دوری از اقتصاد شرق و غرب

امام خمینی (ره) :

یکی از اموری که لازم به توصیه و تذکر است، آن است که اسلام با سرمایه داری ظالمانه و بی حساب و محروم کننده توده های تحت ستم و مظلوم موافق نیست؛ بلکه به طور جدی آن را در کتاب و سنت محکوم می کند و مخالف عدالت اجتماعی می داند.

گرچه بعضی کج فهمان بی اطلاع از رژیم حکومت اسلامی و مسائل سیاسی حاکم در اسلام ، در گفتار و نوشتار خود به گونه ای وانمود کرده اند که اسلام طرفدار بی مرز و حد سرمایه داری و مالکیت است و با این شیوه که با فهم کج خویش از اسلام برداشت نموده اند، چهره نورانی اسلام را پوشانیده ، و راه را برای مغرضان و دشمنان اسلام باز نموده اند که به اسلام بتازند و آن را رژیمی چون رژیم سرمایه داری غرب ، مثل رژیم آمریکا ، انگلستان و دیگر چپاولگران غرب به حساب آورند، و با اتکال به قول وفعل این نادانان ، عدهای غرض مندانه و یا ابلهانه بدون مراجعه به اسلام شناسان واقعی با اسلام به معارضه برخاسته اند.

همچنین اسلام مانند رژیم کمونیسم و” مارکسیسم-لنینیسم”  نیست که با مالکیت فردی مخالف و قائل به اشتراک باشد.  به گونه ای که بعضی بپندارند اسلام نیز همانند این رژیم ها موافق در اشتراک زن و هم جنس بازی است که این خطایی بس بزرگ و نابخشودنی است.

بلکه اسلام یک ایدئولوژی معتدل ، با شناخت مالکیت و احترام به آن به نحو محدود در مالکیت و مصرف است که اگر به حق به آن عمل شود چرخ های اقتصاد سالم به راه می افتند و عدالت اجتماعی که لازمه یک رژیم سالم است ، تحقق می یابد.

در این جا یادآور می شود که یک دسته دیگر با کج فهمی ها و بی اطلاعی از اسلام و اقتصاد سالم آن ، در طرف مقابل دسته اول قرار گرفته اند و گاهی با تمسک به بعضی آیات یا جملات نهج البلاغه ، اسلام را موافق با مکتب های انحرافی مارکس و امثال او معرفی می کنند. و توجه به دیگر آیات و فقرات نهج البلاغه ننموده ، و عجولانه و با فهم قاصر خود به پا خواسته و”مذهب اشتراکی” را تعقیب می کنند، و از کفر، دیکتاتوری و اختناق کوبنده که ارزش های انسانی را نادیده گرفته واز یک حزب اقلیت که با توده های انسانی همانند حیوانات عمل می کند حمایت می کنند.

وصیت من به مجلس ، شورای نگهبان ، دولت ، رئیس جمهور و شورای قضایی این است که در مقابل احکام خداوند متعال خاضع بوده و تحت تاثیر تبلیغات بی محتوای قطب ظالم چپاول گر سرمایه داری ، و قطب ملحد اشتراکی و کمونیستی واقع نشوید، و به مالکیت و سرمایه های مشروع با حدود اسلامی احترام بگذارید؛ و به ملت اطمینان دهید تا سرمایه ها و فعالیت های سازنده به کار افتند و دولت و کشور را به خود کفایی و صنایع سبک و سنگین برسانند.

 

 

انتهای پیام/م

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=387489
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,106 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی