1

عدالت؛ مسئله اصلی وزارت مردم/نسبت به رفع مشکلات هرمزگان به طور ویژه عمل خواهیم کرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سید محمدرضا حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در نشست شورای هماهنگی استان هرمزگان با بیان اینکه شاید یکی از دلایل ناکارآمدی برخی مسئولان در نظام مقدس عدم آشنایی آنان را قرآن به عنوان کتاب راهنمای دینی است، اظهار کرد: به شخصه معتقدم دوری برخی مسئولان و کارگزاران از مفاهیم و معانی قرآن، آنان را از داشتن راه حل و شفا برای دردهای مردم دور کرده است.

وی با بیان اینکه از ازل، عدالت، مسأله اصلی بوده است، افزود: در نظامی، کارگزار هستیم که بیش از ۲۰۰ هزار شهید فدا شدند تا ارزش‌های اسلامی و انقلابی پایدار بماند از همین رو باید در ارائه خدمات، عدالت را رعایت و از تبعیض بپرهیزیم و این امر مهم را هر چند وقت یک بار به یکدیگر گوشزد کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ابراز داشت: همه ما باید به عنوان کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی باید حافظ ارزش های انقلاب و اسلام باشیم که همیشه را ثابت و مطلق است بنابراین رسالت ما در ارایه خدمات به مردم، رعایت عدالت و پرهیز از تبعیض است.

حسینی تاکید کرد: باید در مقابل افراد سوق دهنده به سمت و سوی تبعیض، مقاومت کنیم چراکه ما آمده‌ایم که عدالت را برقرار کنیم لذا شهدا نیز همین را از ما می‌خواهند، البته تبعیض در جامعه وجود دارد اما تصوری که از تبعیض هست خیلی فراتر از این است و این خیلی خطرناک است.

وی با تاکید بر اینکه عدالت؛ مسئله اصلی در وزارت مردم است، ادامه داد: رعایت عدالت را از نیروهای ستادی شروع کرده ایم، هیچ امتیاز ویژه ای برای نیروهای ستادی وجود ندارد هر امری که قرار است صورت گیرد می بایست در استان ها نیز انجام شود تا عدالت رعایت گردد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ابراز داشت: در راستای اجرای عدالت و مبارزه با فساد و تبعیض افرادی که منافع آنان در خطر است بهانه های مختلفی می‌آورند اما ما باید هزینه اجرای عدالت را بپردازیم.

حسینی با بیان اینکه در وزارت مردم باید دائما به خودمان گوشزد کنیم که ما نوکر مردم هستیم، افزود: در این وزارت، کسی از بقیه آقا تر است که به مردم خادم تر باشد و این را به زیرمجموعه ها تاکید کنید که وزیری روی کار آمده که خود را نوکر مردم می‌داند و می‌خواهد بهتر از قبلی‌ها به ولی نعمتان خود خدمت کند.

وی گفت: به فرموده مقام معظم رهبری؛ یکی از راههای سلوک رفع نیازهای مردم است و با نماز شب برابری می کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در راستای خدمت به مردم، قوم و قبیله ای نمی شناسد، ابراز داشت: در پیشگاه کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی، همه مردم برای دریافت خدمات یکسان هستند البته نیازمندان در اولویت خدمات رسانی قرار دارند.

حسینی با بیان اینکه به منظور ارایه خدمات بهتر و بیشتر، نیازمند برقراری ارتباط مستمر با مردم هستیم گفت: تا از این رهگذر بتوانیم نیازها و مشکلات مردم را رصد و بررسی کنیم لذا سفرهای استانی به همین دلیل اتفاق می‌افتد.

وی بر برقراری ارتباط مستمر مدیران و دیدارهای مردمی بصورت یک روز در هفته تاکید کرد و ادامه داد: همچنین مدیران باید بازدید های سرزده از نهادهای زیر مجموعه انجام دهند تا در جریان نحوه ارایه خدمات به مردم قرار گیرند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین تاکید کرد: معیشت کارکنان برای وزیر تعاون از اهمیت بسیاری برخوردار است لذا در استان‌ها نیز از بودجه‌های استانی و سازمان برنامه و بودجه در جهت ارتقاء وضعیت معیشتی کارکنان  استفاده شود.

حسینی خطاب به مدیران دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در انتصابات از افراد دارای ویژگی های ساده زیستی، پایبندی به آرمان‌های نظام مقدس و مومن تر بودن به انقلاب، متواضع ترین و نوکر ترین به مردم را انتخاب کنید.

وی با بیان اینکه می‌توان از ظرفیت شورای هماهنگی در استان بی‌اندازه استفاده کرد: همچنین به منظور هم افزایی بیشتر در ارایه خدمات به مردم، کمیته امداد امام خمینی (ره) و ستاد اجرایی فرمان امام راحل به اعضای شورای هماهنگی اضافه شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در پایان با تاکید بر اینکه نسبت به استان هرمزگان به طور ویژه عمل خواهیم کرد گفت: نرخ بالای بیکاری و محرومیت زیبنده استان هرمزگان نیست بنابراین باید از تمامی ظرفیت ها برای بهتر شدن حال مردم هرمزگان بهره ببریم.

انتهای پیام/