عامل هتک حیثیت افراد در فضای مجازی دستگیر شد
+ پ -
عامل هتک حیثیت افراد در فضای مجازی دستگیر شد

سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل هتک حیثیت در شهرستان بندرعباس خبر داد. 

سرهنگ دوم علی اصغر افتخاری، سرپرست پلیس فتا هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ گفت: احدی از شهروندان شهرستان بندرعباس با مراجعه به پلیس فتا بیان کرد  فرد یا افراد ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به ارسال مطالب غیر اخلاقی از جمله دعوت به روابط نامشروع و ارسال تصاویر مستهجن و نیز انتشار عکس‌های شخصی وی  نموده‌اند. لذا در این خصوص تقاضای رسیدگی دارد.

وی در تشریح این پرونده افزود: در تحقیقات مقدماتی از شاکیه مشخص گردید فردی ناشناس با استفاده از یکی از شبکه‌های اجتماعی پیامی تحت عنوان نیازمند کمک هستم به ایشان ارسال می‌کند که پس از گفت‌وگو ابتدا او را دعوت به انجام روابط نامشروع می‌نماید که در این راستا شاکیه با او مخالفت می‌کند و اکانت وی را مسدود می‌نماید پس از گذشت دو ماه از این موضوع شاکیه مشاهده می‌کند که عکس‌های شخصی او در فضای مجازی به ویژه در یکی شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است با توجه به اهمیت موضوع مراتب در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

سرپرست پلیس فتا هرمزگان ادامه داد: پس از بررسی‌های اولیه بر روی اکانت شبکه اجتماعی فرد ناشناس، مشخص گردید متهم با نام‌های دخترانه اقدام به فریب قربانی خود می‌نماید که با انجام اقدامات فنی، تخصصی متهم به هویت معلوم شناسایی گردید که با هماهنگی مقام قضایی و اصل غافلگیری متهم دستگیر شد.

افتخاری  بیان کرد: طی تحقیقات به عمل آمده از متهم به بزه انتسابی معترف می‌شود و بیان نمود با خرید گوشی هوشمند و راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی، پروفایل‌هایی با اسم دخترانه راه‌اندازی نموده و با افراد مونث ارتباط برقرار کرده که پس از جلب اطمینان فرد قربانی هویت واقعی خود را معرفی و از آنها درخواست رابطه نامشروع می‌نمود.

وی با اشاره به اینکه تغییر هویت و جنسیت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به راحتی صورت می‌گیرد، گفت: همیشه شهروندان هشیار باشند افرادی با نام‌های دخترانه اقدام به راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی می‌نمایند که پس جلب اعتماد، اقدام به کلاهبرداری یا درخواست‌های نامشروع می‌کنند. لذا در دوستی و ارتباط با افراد در شبکه‌های اجتماعی بسیار باید مراقب بودف تا در دام اینگونه افراد و مجرمان سایبری نیفتاد.

سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان در پایان گفت: همچنین شهروندان در صورت مواجه با افراد مشکوک و همچنین جهت اطلاع رسانی جرایم در فضای مجازی می‌توانند به سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir  بخش گزارشات مردمی مراجعه نمایند.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff