عامل انتشار خبر کذب در فضای مجازی دستگیر شد

+ پ -
عامل انتشار خبر کذب در فضای مجازی دستگیر شد
گفتگو/ سرپرست پليس فتا هرمزگان:

عامل انتشار خبر کذب در فضای مجازی دستگیر شد

سرپرست پلیس فتا هرمزگان از شناسایی و دستگیری فردی که در شهرستان قشم اقدام به انتشار مطلب کذب در فضای مجازی کرده بود، خبر داد.

سرهنگ علی اصغر افتخاری، سرپرست پلیس فتا هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ گفت : برابر رصد و جستجوی صورت گرفته در فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا مشاهده شد فردی از طریق شبکه اجتماعی پیام رسان واتس آپ در یک گروه مجازی اقدام به انتشار خبری با هدف تشویش اذهان عمومی و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم و ناامن جلوه دادن منطقه کرده است، که بلافاصله موضوع با جدیت تحت بررسی این پلیس قرار گرفت.

 

وی افزود: با انجام اقدامات فنی و تخصصی مشخص شد مالک شماره تلفن انتشار دهنده مطلب فوت کرده ولی خط ذکر شده فعال و در اختیار شخص دیگری می باشد که پس از انجام تحقیقات لازم موقعیت آن در یکی از روستاهای شهرستان قشم شناسایی شد.

سرپرست پلیس فتا هرمزگان اظهار کرد: با هماهنگی قضائی و انجام اقدامات پلیسی فردی را که سیمکارت مذکور در اختیار وی بود شناسایی و به این پلیس احضار شد، که در ابتدا اظهار بی اطلاعی می کرد، ولی پس از مواجه با مستندات موجود به بزه انتسابی اعتراف کرد.

 

سرهنگ افتخاری در خاتمه تصریح کرد: برابر ماده ۱۸ قانون جرایم رایانه ای هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سامانه رایانه‌ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت، رأسا یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینکه از طریق یادشده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت (در صورت امکان)، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/ت

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff