ظریف: هر گونه تلاش برای تغییر تفاهم لوزان به شکست مذاکرات منجر می‌شود/مایل به همکاری با روسیه برای تأمین انرژی جهان هستیم
+ پ -
ظریف: هر گونه تلاش برای تغییر تفاهم لوزان به شکست مذاکرات منجر می‌شود/مایل به همکاری با روسیه برای تأمین انرژی جهان هستیم

وزیر خارجه ایران در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی روسیه گفت تهران تمایل دارد برای تأمین منابع انرژی جهان با روسیه همکاری کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران در مصاحبه با یک رسانه روسی گفت تهران مایل است با روسیه برای تأمین منابع انرژی جهان همکاری کند.

وزیر خارجه ایران در گفت‌وگو با تلویزیون راشا ۲۴ همچنین گفت هر گونه تلاش برای ایجاد تغییر در چارچوب توافق حاصل شده در لوزان به شکست مذاکرات منجر می‌شود.

آقای ظریف درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ گفت: «بزرگترین مشکلی که ما داریم نیاز به اتخاذ تصمیم‌های سیاسی است. درباره راه حل این موضوع در لوزان توافق کردیم.»

وزیر خارجه ایران افزود: «همه طرف‌ها باید بدانند که ما تنها در چارچوب این راه حل‌ها می‌توانیم به توافق برسیم. هر گونه تلاش برای ایجاد تغییرات در این توافق به شکست (مذاکرات) منجر می‌شود.»

ظریف در بخش دیگری از این مصاحبه گفت علی‌رغم تمایل ایران برای توسعه همکاری‌های انرژی با روسیه دو کشور هنوز درباره خط لوله انتقال گاز ترکیه (ترکیش استریم) رایزنی نکرده‌اند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران گفت: «ایران در این زمینه پیشنهادهایی دریافت کرده است. ما به همکاری با کشورهای دیگر از جمله روسیه برای تأمین ایمن منابع انرژی برای دنیا تمایل داریم.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff