ظریف: ثبات سیاسی در لبنان خواست ایران است
+ پ -
ظریف: ثبات سیاسی در لبنان خواست ایران است
در دیدار نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور لبنان

ظریف: ثبات سیاسی در لبنان خواست ایران است

وزیر خارجه ایران با اعلام حمایت از آغاز گفت‌وگوها بین گروه‌ها و احزاب مختلف لبنانی، ثبات سیاسی در این کشور را خواست جمهوری اسلامی بیان کرد و افزود: هرگونه تصمیم سیاسی باید توسط لبنانی‌ها، آن هم از طریق گفت‌وگو حاصل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه عصر امروز (دوشنبه) با خانم سگرید کاگ نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور لبنان دیدار و در خصوص آخرین تحولات جاری سیاسی در این کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با حمایت از آغاز گفت‌وگوها بین گروه‌ها و احزاب مختلف لبنانی، ثبات سیاسی در این کشور را خواست جمهوری اسلامی ایران بیان کرد و افزود: هرگونه تصمیم سیاسی باید توسط لبنانی‌ها، آن هم از طریق گفت‌وگو حاصل شود.

وی با بیان اینکه مطمئن هستیم اگر فشار خارجی از لبنانی‌ها برداشته شود آنها زودتر به نتیجه و تصمیم سیاسی خواهند رسید، اظهار داشت: امیدواریم سازمان ملل هم مثل گذشته نقشی حمایتی در این روند داشته باشد و جمهوری اسلامی ایران هم هرگونه توافق و راه‌حل سیاسی در لبنان که از طریق گفت‌وگو و تفاهم بین گروه‌ها و احزاب مختلف لبنانی به دست آید را مورد حمایت قرار می‌دهد.

وزیر امور خارجه کشورمان با یادآوری نگرانی دولت و ملت ایران از سرنوشت دیپلمات‌های ایرانی ربوده شده در لبنان خواستار توجه سازمان ملل به این مسئله شد.

در این دیدار، خانم کاگ هم ضمن قدردانی از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران برای حفظ ثبات و آرامش در لبنان، به انتخاب نشدن رئیس جمهور جدید این کشور اشاره کرد و اظهار داشت: خلاء قانونی و حقوقی فعلی در لبنان مناسب این کشور و منطقه نیست، ولی با این شرایط، ثبات موجود در لبنان به رغم همه بحران‌ها در منطقه و کشورهای همجوار، بسیار مهم است و باید حفظ شود.

نماینده دبیرکل سازمان ملل حفظ همزیستی بین طوایف مختلف لبنانی و پرهیز از فرقه گرایی و رسیدن به تفاهم و ثبات سیاسی در لبنان را خواسته سازمان ملل خواند و ابراز امیدواری کرد با روندی که آغاز شده است شاهد انتخاب هر چه سریعتر رئیس جمهور جدید و تکمیل حلقه ثبات و آرامش دراین کشور باشیم.

خانم سگریدکاگ همچنین ظهر امروز با حسین  امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه دیدار و در خصوص تحولات سیاسی در لبنان به تفصیل گفت‌وگو کرد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff