ظریف به تونس رفت/الجزیره مقصد بعدی سفر وزیر خارجه ایران
+ پ -
ظریف به تونس رفت/الجزیره مقصد بعدی سفر وزیر خارجه ایران
آغاز سومین دور سفرهای منطقه‌ای وزیر خارجه ایران

ظریف به تونس رفت/الجزیره مقصد بعدی سفر وزیر خارجه ایران

وزیر امور خارجه ایران در سومین دور سفرهایش به منطقه پس از برجام راهی تونس شد و بعد از تونس نیز به الجزایر سفر خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در سومین دور سفرهایش به منطقه پس از توافقنامه وین، صبح امروز (دوشنبه) تهران را به مقصد تونس ترک کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران قرار است پس از تونس به الجزیره پایتخت الجزایر سفر و با مقامات این کشورها به گفت‌وگو درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی بپردازد.

در این سفر ضمن بررسی راه‌های توسعه مناسبات دوجانبه با کشورهای مهم شمال آفریقا، آخرین وضعیت تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله ضرورت تمرکز بر روند سیاسی برای حل بحران‌های سوریه، یمن و لیبی مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

همچنین رایزنی پیرامون نتایج توافقات هسته‌ای و تبیین سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در تحکیم روابط با کشورهای منطقه، محورهای اصلی این سفر و مذاکرات وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با مقامات عالیرتبه این کشورها خواهد بود.

ظریف در دوره‌های قبلی سفرهای خود به کشورهای منطقه عربی و آفریقا، از کشورهای کویت، قطر، عراق، لبنان و سوریه دیدار و علاوه بر این به کشورهای هند، پاکستان و روسیه نیز سفر کرد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff