ظرفیت آب شرب در کوهستک هرمزگان افزایش می یابد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ احمد شاکری قائم مقام مدیرعامل آبفا هرمزگان با اشاره به مشکل محدودیت منابع آبی استان، اظهار کرد: در برخی مناطق با توجه به ظرفیت آبی موجود و تا زمان رفع اساسی چالش کم آبی، ناگزیر به نوبت بندی آب هستیم.

وی خصوص انتشار خبر « هفته ای دو ساعت سهمیه شهروندان کوهستکی» در شبکه های اجتماعی، افزود:  با توجه به اینکه در شهرستان سیریک با کمبود آب مواجه ایم، ناگزیر نوبت بندی در شهر کوهستک هر ده روز یکبار به مدت سه شبانه روز انجام می شود که در نتیجه این خبر صحت ندارد.

شاکری ادامه داد: در حال حاضر به کمک مشارکت مردمی پروژه اصلاح و توسعه خط انتقال آب به طول 2 هزار متر در شهر کوهستک در حال اجراست که با اتمام آن روند تامین آب این شهر بهبود می یابد.

قائم مقام مدیرعامل آبفا هرمزگان اضافه کرد همچنین این مجموعه پروژه انتقال آب از منطقه تلنگ شهرستان میناب به شهر سیریک( به طول 40 کیلومتر) را در دست مطالعه دارد و پیگیری های لازم جهت تامین اعتبار این پروژه در حال انجام است. وی اضافه کرد: با اجرای این پروژه مشکل کمبود آب در شهر کوهستک به طور کامل برطرف می شود.

وی خاطرنشان کرد: بهره برداری از آب شیرین کن 3 هزار مترمکعبی زیارت و توسعه آب شیرین کن سیریک از دیگر اقدامات آبفا در شهرستان سیریک است که با تکمیل این پروژه ها شاهد افزایش ظرفیت منابع آبی این شهرستان خواهیم بود.

انتهای پیام/