طلا در بالاترین قیمت ۱۲ هفته گذشته/ احتمال افزایش تا ۱۲۰۰ دلار در هر اونس
+ پ -
طلا در بالاترین قیمت ۱۲ هفته گذشته/ احتمال افزایش تا ۱۲۰۰ دلار در هر اونس

قیمت طلا در بازارهای جهانی به علت کاهش ارزش دلار و انتظار سرمایه‌گذاران برای نتیجه نخستین نشست سیاست‌گذاری فدرال رزرو در سال جدید میلادی در نزدیکی بالاترین رقم ۱۲ هفته گذشته باقی ماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، با توجه به کاهش ارزش دلار و انتظار سرمایه‌گذاران برای خروجی نخستین نشست سیاست‌گذاری فدرال رزرو در سال جدید میلادی، قیمت طلا در نزدیکی بالاترین رقم در ۱۲ هفته گذشته قرار گرفت.

به شدت انتظار می‌رود که بانک مرکزی آمریکا پس از پایان نشست دو روزه خود، نرخ بهره بانکی را بدون تغییر حفظ کند اما سرمایه‌گذاران مشتاقند تا نظر سیاست‌گذاران را در مورد عوامل موثر بر اقتصاد جهانی از چین تا اروپا را بدانند.

با توجه به افزایش ریسک‌های مربوط به رشد اقتصادی، انتظار برای افزایش نرخ بهره بانکی در نشست بعدی فدرال رزرو در ماه مارس نیز کاهش یافته است.

بارناباس گان تحلیلکر بازار در این‌باره گفت : «با توجه به ریسک‌های مربوط به رشد، به نظر نمی‌رسد شرایط اقتصادی جهان دلیلی به فدرال رزرو بدهد که نرخ بهره بانکی را به زودی افزایش دهند.»

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۳٫۱۲ دلار کاهش ۱۱۱۶٫۷۶  دلار فروخته شد. روز گذشته قیمت طلا به ۱۱۲۲٫۹۰ دلار در هر اونس رسید که بالاترین رقم از ۳ نوامبر به شمار می‌رود.

گان افزود: با توجه ادامه نگرانی‌ها در مورد رشد اقتصادی جهانی «اگر قیمت طلا به ۱۱۵۰ دلار در هر اونس یا ۱۲۰۰ دلار در سه ماهه نخست امسال برسد، من تعجب نمی‌کنم.»

در میان کاهش ارزش بازارهای بورس و قیمت نفت، خاصیت جذابیت طلا در سال جاری بازگشته است و تاکنون سبب افزایش حدود ۶ درصدی ارزش طلا شده است. ارزش طلا درسال گذشته ۱۰٫۴ درصد کاهش یافت.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff