طلاهای ۳ وزن دوم به آذربایجان، روسیه و آمریکا رسید/ سومی ایران در پایان روز دوم بدون طلا
+ پ -
طلاهای ۳ وزن دوم به آذربایجان، روسیه و آمریکا رسید/ سومی ایران در پایان روز دوم بدون طلا

نشان‌های طلای ۳ وزن دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان به کشتی‌گیران آذربایجان، روسیه و آمریکا رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در پایان مسابقات روز دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان در ۳ وزن دوم که از ساعت ۲۱:۳۰ شب گذشته (جمعه) به وقت ایران در شهر لاس وگاس آمریکا آغاز شده بود، نفرات برتر اوزان ۶۱، ۸۶ و ۹۷ کیلوگرم مشخص شدند که طلاهای روز دوم به کشورهای آمریکا، روسیه و آذربایجان رسید.

علیرضا کریمی در ۸۶ به مدال برنز رسید و عباس طحان در ۹۷ کیلوگرم با شکست در دیدار رده‌بندی پنجم شد؛ این دو کشتی‌گیر موفق به کسب سهمیه المپیک شدند. بهنام احسان‌پور هم در ۶۱ کیلو حذف شد و به عنوانی بهتر از هجدمی نرسید.

بدین ترتیب تیم ایران تا پایان روز دوم با کسب ۲ مدال برنز و ۲۲ امتیاز بعد از تیم‌های آذربایجان و روسیه در رده سوم جدول رده‌بندی قرار گرفت.

آذربایجان با یک مدال طلا، یک برنز و ۳۰ امتیاز اول است و روسیه با یک مدال طلا، یک نقره، یک برنز و ۲۷ امتیاز در رده دوم قرار گرفته است. اوکراین و گرجستان با ۲۰ امتیاز چهارم و پنجم هستند.

* رده‌بندی نفرات برتر سه وزن دوم به شرح زیر است:

۶۱ کیلوگرم:

۱- حاجی علی‌یف (آذربایجان) ۲- نومین باتبولد (مغولستان) ۳- ولادیمیر دوبوف (بلغارستان) و واسیل شوپتار (اوکراین) ۵- ماساکازو کاموی (ژاپن) و باجرانگ (هند)… ۱۸- بهنام احسان‌پور (ایران)

۸۶ کیلوگرم:

۱- عبدالرشید سعداله‌یف (روسیه) ۲- سلیم یاشار (ترکیه) ۳- علیرضا کریمی (ایران) و ساندرو امیناشویلی (گرجستان) ۵- میهایل گانف (بلغارستان) و ماگومدگاجی خاتی‌یف (آذربایجان)

۹۷ کیلوگرم:

۱- کِیل اسنایدر (آمریکا)‌ ۲- عبدالسلام گادیسوف (روسیه) ۳- پاولو اولینیک (اوکراین) و ختاگ گازیموف (آذربایجان) ۵- عباس طحان (ایران) و الیزبار اودیکادزه (گرجستان)

ایران در روز نخست این مسابقات صاحب یک مدال برنز و سهمیه المپیک توسط سیداحمد محمدی در وزن ۶۵ کیلوگرم شده بود که علیرضا کریمی در ۸۶ و عباس طحان در ۹۶ کیلوگرم در روز دوم ایران را صاحب ۲ سهمیه المپیک دیگر کردند. کریمی برنز گرفت و طحان پنجم شد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff