طرف اصلی ظرفیت‎های منطقه ویژه پارسیان مردم باشند/ ظرفیت بکارگیری و جذب نیروهای بومی منطقه را شتاب دهید

جباری با بیان اینکه تمام ظرفیت‌هایی که در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان شکل میگیرد، طرف اصلی آن مردم باشند گفت: لازم است ظرفیت بکارگیری جذب نیروهای بومی شتاب گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛با حضور مهدی دوستی استاندار هرمزگان و احمد جباری نماینده غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ترمینال آلومینیوم به بهره برداری رسید و چهار طرح صنعتی، عمرانی و زیربنایی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان کلنگ زنی شد.

احمد جباری نماینده غرب هرمزگان در آئین بهره برداری از ترمینال آلومینیوم و کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی چهار طرح صنعتی، عمرانی و زیربنایی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با حضور استاندار هرمزگان گفت: معمولا در ایام الله دهه فجر دستاورد های نظام را یکی پس از دیگری در اختیار مردم قرار میدهند، ما اگر بخواهیم مقایسه ای انجام دهیم فاصله بین قبل از انقلاب و بعد از انقلاب به اندازه آسمان تا زمین است و اصلا قابل قیاس نیست.

نماینده غرب هرمزگان افزود: ما عزت و سربلندی داریم، اگر مروری به بقیه انقلاب های دنیا داشته باشیم میبینیم که بعد از مدتی به انحراف رفته اند و وضعیتشان بدتر شده است، اما ما امروز میبینم بعد از ۴٣ سال از عمر پر برکت انقلاب ما با اقتدار در همه عرصه های جهانی حضور پیدا میکنیم و سال به سال به اقتدار ما افزوده می شود.

جباری گفت: همه ی این ظرفیت هایی که در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان شکل میگیرد، طرف اصلی آن باید مردم باشند، ما امروز کلنگ چندین پروژه را با حضور استاندار محترم به زمین زدیم، زمانی این عمل خوب است که در زندگی و معیشت مردم منطقه تاثیر مستقیم داشته باشد و اگر پروژه ای شکل بگیرد و مردم در آن نقشی نداشته باشند ما نمی توانیم بگوییم این مسئله مورد قبول حضرت آقاست.

جباری افزود: ما وارد چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شده ایم و مردم باید لمس کنند، ما اگر یک قیاس داشته باشیم با کشور های آسیایی، همه ی کشورهایی که به نوعی در کنار سواحل قرار گرفتند کشورهایی پررونق و شکیل هستند و از بیکاری در آنجا خبری نیست و ما نیز باید به این شکل عمل کنیم.

نماینده غرب هرمزگان در خانه ملت خطاب به استاندار هرمزگان گفت: متأسفانه ضریب توسعه ای ما با شهرستان های همجوار در همه ی بخش ها، اعم از بهداشت و درمان، آب و راه، فاصله ی بسیار معناداری دارد، خواهش میکنم این شاخص ها و ضریب ها را حداقل به شهرستان های همجوارمان برسانید.

جباری خطاب به دکتر علامه مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان گفت: ظرفیت بکارگیری و جذب نیروهای بومی را شتاب دهید و همه ی سرمایه گذاران را ملزم کنید از شروع پروژه در استفاده از نیروهای بومی اهتمام ورزند تا نیروهای متخصص و جویای کار این منطقه در جاهای کشور به دنبال شغل و کار نباشند.