طرح یک روز با جوانان روستا در شهرستان سیریک اجراشد/ تصاویر
+ پ -
طرح یک روز با جوانان روستا در شهرستان سیریک اجراشد/ تصاویر

باهدف محرومیت زدائی وکمک به نیازمندان در اجرای این طرح بسته های لوازم تحریر بین دانش آموزان نیازمند در روستاهای سیریک توزیع شده است وهمچنین درراستای سلامت روستائیان با حضور پزشکان ومتخصصین بیش از ۱۰۰۰ نفر از اهالی روستاها ویزیت رایگان شده اند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده ؛ در عصر حاضر، دانش، اولین گام و نیروی جوان، اولین منبع برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای در کشورها محسوب می‌شوند و به‌کارگیری مؤثر و کارآمد جوانان در عرصه‌های مختلف سازندگی از بدیهیات در توسعه ملی به شمار می‌آید.

 

سرمایه‌گذاری برای تربیت نسلی بالنده که مجهز به آگاهی و دانش روز باشند، نه‌تنها همانند سرمایه‌گذاری‌های مستقیم در بخش‌هایی مانند صنعت و کشاورزی است بلکه چه‌بسا که از اولویت و قدر و منزلتی بیشتر نسبت به سایر بخش‌ها برخوردار باشد.

 

جوانان و نوجوانان روستایی برخلاف هم‌سن‌وسالان شهری خود که از انواع  امکانات گوناگون در شهر برخوردار هستند ، اما روستاهای شهرستان از امکانات مناسبی برای تفریح و سرگرمی برخوردار نیستند و کمبود امکانات رفاهی و تفریحی در روستاها امید جوانان و نوجوانان را به همین زمین‌های خاکی معطوف داشته و هم‌وغم آنان را متوجه آن ساخته است وهم چنین باعث افزایش آسیب‌های اجتماعی شده است  و جوانان و نوجوانان ساکن روستاها چشم امیدشان به دستان مسئولین و متولیان امر هست.

 

در همین راستا کاروان آوای رویش نخست با بررسی و کارشناسی دقیق در خصوص اجرای طرحی که به پویایی و نشاط جوانان و اهالی در روستا کمک کند و همچنین خلل کمبود کلاس‌های آموزشی را در بین جوانان و اهالی پر کند اقدام به اجرای طرح یک روز با جوانان در روستا نمود طرحی که از مردادماه سال جاری (۱۳۹۵) آغاز وهم اکنون جایگاه ویژه‌ای نزد اهالی در روستاهای سیریک دارد.

 

طرحی که باهمت مجمع جوانان هلال‌احمر استان هرمزگان ،اداره ورزش و جوانان سیریک ،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ،امور بانوان ،شبکه بهداشت و درمان ، وبارهنمودهای فرماندار محترم ،امام‌جمعه همراه ، بخشداران سخت‌کوش وباهمکاری صمیمانه دهیاران و شوراهای اسلامی آغاز وهم اکنون بیش از ۱۷ روستای شهرستان از اجرای این طرح بهره‌مند شده‌اند .

 

طرحی که می‌کوشد تا گامی کوچک درراستای غنی‌سازی اوقات فراغت، جذب جوانان ،ساماندهی جوانان ، برگزاری دوره‌های آموزشی ،توسعه ورزش همگانی ،برگزاری برنامه‌های فرهنگی ، ورزشی ،بررسی ظرفیت‌ها و چالش‌های جوانان درروستاها و… بردارد.

 

عوامل اجرایی این طرح می‌کوشند تا با اجرای موفقیت‌آمیز این طرح شکوفه لبخند رابرلبهای کودکان ،نوجوانان و جوانان روستایی حک نمایند.

 

در قالب طرح یک روز با جوانان بالغ بر ۵۰ دوره آموزشی شامل کمک‌های اولیه ، بیماری‌های شایع زنان ،فرزند پروری ،دیابت ،ازدواج آسان و تحکیم بنیان خانواده و دوره‌هایی با موضوعات آسیب‌های اجتماعی در سطح روستاها برگزارشده است که بیش از ۲۰۰۰ نفر از اهالی روستاهای اجراشده طرح از مزایای آن بهره‌مند شده‌اند .

 

باهدف محرومیت‌زدائی و کمک به نیازمندان در اجرای این طرح بسته‌های لوازم‌تحریر بین دانش آموزان نیازمند در روستاهای سیریک توزیع‌شده است و همچنین درراستای سلامت روستائیان با حضور پزشکان و متخصصین بیش از ۱۰۰۰ نفر از اهالی روستاها ویزیت رایگان شده‌اند .

 

باهدف اجرای برنامه‌های فرهنگی ، ورزشی در قالب این طرح برنامه‌های متنوعی همچون قصه‌گویی ،نقاشی ،بازی و سرگرمی فرهنگی،شعرخوانی ،اهدا کتاب ، همایش پیاده‌روی ،دوومیدانی،طناب‌کشی،طناب زنی ،دارت،ورزش‌های بومی و محلی،داژبال و… برگزارشده است تا با نشاط درروستاهاگامی کوچک برداشته شود .

 

تجلیل از جوانان نخبه و فعال روستاها و ایجاد انگیزه در بین جوانان یکی دیگر از مواردی بود که در قالب این طرح به آن پرداخته شد.

 

باگذشت ماه‌ها از اجرای این طرح که روزهای پنجشنبه هر هفته انجام می‌پذیرد بالغ‌بر ۳۰۰۰ نفر از اجرای این طرح بهره‌مند شده‌اند.

 

متولیان این طرح می‌کوشند تا با تأسی از سخنان گهربار مقام معظم رهبری تلاش کنند تا گامی کوچک در حوزه جوانان بردارند .

 

اجرای برنامه‌های فرهنگی، بشردوستانه و عام‌المنفعه و ارائه خدمات هلال‌احمر در دورترین نقاط کشور از اهداف این جمعیت بشردوست است.

 

انتهای پیام/

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff