طرح کاهش آسیب های اجتماعی در روستاهای هرمزگان کلید خورد

غلامپور گفت: طرح کاهش آسیب های اجتماعی در روستاهای استان با همکاری و هماهنگی انجمن مددکاری استان، در گام نخست به صورت پایلوت در ۴ روستا کلید خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛نرگس غلام پور در جلسه هماهنگی اجرای این طرح اظهار داشت: آسیب های اجتماعی متاسفانه مختص به شهرها نیستند و اگر توجه لازم و کافی نداشته باشیم در روستاها نیز شاهد شیوع بیشتر آسیب ها خواهیم‌ بود.
وی با اشاره به اینکه ۴۵.۲ درصـد جمعیت استان در حوزه روستایی سـاکن می باشند افزود: این جمعیت نیاز به توجه و رسیدگی بیشتر و همه جانبه دارد که تلاش برای کاهش آسیب های اجتماعی یکی از ضروری ترین آنها است.
وی گفت: در گام نخست روستاهای قلات بالا، بنوبند، بنوبند پاسنگ و سرخون از توابع شهرستان بندرعباس بعنوان ۴ روستای پایلوت در طرح کاهش آسیب های اجتماعی روستایی انتخاب شده اند.
سرپرست اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان بیان داشت: این طرح با همکاری و هماهنگی انجمن مددکاری استان اجرا می شود که امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر با هم افزایی بین دستگاهی وارد مرحله نهایی اجرا شویم.
غلام پور خاطر نشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی طبق نیازسنجی صورت گرفته و راه اندازی مشاوره های مددکاری اختصاصی از جمله برنامه های این طرح می باشد.
وی تاکید کرد: همکاری سازمان های مردم نهاد، خیرین و گروه های جهادی می‌تواند در پوشش وسیع تر این طرح بسیار موثر باشد که برنامه ریزی لازم در این راستا صورت می پذیرد.

انتهای پیام/