طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد

+ پ -
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد

رئیس اداره بهزیستی شهرستان میناب از اجرای طرح کشوری پیشگیری از تنبلی چشم در این شهرستان خبرداد و گفت: ۱۰ هزار نفر از کودکان ۳ تا ۶سال مینابی مشمول این طرح قرار می گیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد حسین دانشور در گفتگو با میناب جنوب گفت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم به صورت کشوری در شهرستان میناب برگزار می شود که بیش از ۱۰ هزار نفر از کودکان ۳ تا ۶ سال مشمول اجرای این طرح قرار می گیرند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان میناب افزود: این طرح با ۱ پایگاه دائم و ۲ پایگاه غیر دائم از ابتدای آبان ماه امسال آغاز و تا نیمه اول آذر ماه در کلیه روستاها و مراکز مهد کودک های شهرستان اجرا می شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان میناب، کم بینایی، نابینایی،اختلالات در دو بینی، کاهش در قدرت تمرکز و قدرت تشخیص و اختلالات یادگیری را یکی از عوارض ناشی از تنبلی چشم دانست و گفت: تنبلی چشم یکی از شایع ترین علل کم بینایی و نابینایی یک طرفه و دو طرفه چشم است و به راحتی قابل تشخیص و درمان است.

وی سنین ۳ تا ۶ سال را بهترین زمان برای  پیشگیری و تشخیص به موقع عوارض تنبلی چشم   دانست و بیان کرد: تنبلی چشم هیچ گونه علامت و دردی ندارد بنابراین نوزادان باید از بدو تولد تا شش سالگی سه مرتبه مورد معاینه متخصص قرار بگیرند .

دانشور تاکید کرد: کودکانی که تنبلی چشم دارند بدون هیچ هزینه‌ای در این طرح درمان می شوند و اداره بهزیستی با ارائه راهکارهای مناسب و اجرایی کردن طرح‌هایی در این راستا توانسته است از بروز معلولیت و آسیب های جسمی و روحی کودکان در سنین مختلف جلوگیری کند.

شهرستان میناب با جمعیت ۳۰۰ هزار نفری در ۹۰ کیلومتری بندرعباس قرار دارد.

انتهای پیام/ش

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff