طرح صیانت یا حمایت از کاربران فضای مجازی یک واجب و ضرورت است

حجت‌الاسلام شریفی گفت: بسیاری از کشورهای پیشرفته در چهار چوب قوانین داخلی خودشان با پلتفرم‌های خارجی تعامل دارند طرح نظارت یا صیانت یا حمایت از کاربران فضای مجازی یک واجب و ضرورت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام شریفی امام جمعه شهرستان حاجی آباد، در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن عرض تسلیت شهادت دو قهرمان شهید صادق فلاحی و شهید علیرضا حنیفه زاد باید خاضعانه اظهار کرد: حجم فداکاری این سربازان ولایت اعجاب انگیز و نشان دهنده این مسئله است که جوانان ما بیدارند انقلاب زنده است و شهادت رهرو دارد. در دنیای قهرمان سازی های پوشالی و سینمایی باید این قهرمان ها معرفی شوند نباید فراموش شوند باید الگو شوند و در کتاب های درسی به دانش آموزان تعلیم دهیم.

وی افزود: دشمن افکار عمومی و فکر جوان ها را هدف گرفته میلیاردها دلار خرج می کنند تا ملت ایران و بخصوص جوان ها را از این راه برگردانند.

حجت الاسلام شریفی ادامه داد: امروز دشمن دو راه را دنبال می کند یکی فشارهای اقتصادی  است برای اینکه مردم را به تنگ بیاورند و از نظام اسلامی جدا کنند یکی هم دروغ پردازی ها و لجن پراکنی های رسانه ای،  ملت ایران بخصوص جوان ها باید در مقابل این دو حرکت بایستند فشار اقتصادی را با تلاش درونی، تلاش داخلی و با خنثی کردن تحریم ها  از طریق ایجاد حرکت تولید داخلی و تحریک اقتصادی داخلی و با جهاد تبیین حرکت رسانه ای دشمن را خنثی کرد.

امام جمعه حاجی آباد خاطر نشان کرد: فضای مجازی بسیار بزرگ شده بعضی ها در آن نفس می کشند و دائما سروکار دارند اما متاسفانه لغزشگاهای وحشتناکی هم دارد، علیرغم همه محاسنی که دارد اگر توجه نشود مضرات سنگینی هم دارد این فضا در کشور ما رها است انواع کلاهبردارها جاسوسیها خرابکاریها_ هدایت اختشاشات و شبهه افکنی ها_ سرقت اطلاعات_ توهین و تخریب و… در این فضا انجام می شود.ی

وی بیان داشت: بسیاری از کشورهای پیشرفته در چهار چوب قوانیت داخلی خودشان با پلتفرمهای خارجی تعامل دارند طرح نظارت یا صیانت یا حمایت فضای مجازی یک واجب و ضرورت است.

حجت الاسلام شریفی در ادامه اظهار داشت: امروز جنگ از فضای حقیقی به فضای مجازی کشیده شده است باید میدان جنگ را مدیریت کرد و کشور ما هم با طرح های  نظارتی و قوانین داخلی فضای مجازی را در کنترل بگیرد.

امام جمعه حاجی آباد در ادامه با اشاره به اتفاقات اخیر اوکراین افزود: کشور اوکراین ۱۹۰۰کلاهک اتمی داشت سومین قدرت اتمی جهان بود سه سال بعد از استقلال با تضمین آمریکا و غربی ها همه را نابود کرد. امروز این کشور در جنگ و ناامنی و تجزیه شدن است اما آمریکا و غربی ها او را رها کردند امروز اعتراف می کنند که اعتماد و اتکا آن ها به آمریکا اشتباه محض بود این درسی است برای همه ملت ها برای خود ما نباید به وعده های غرب و آمریکا اعتماد کرد دلخوش بود باید روی پای خودمان بایستیم باید قوی شویم.

وی یادآور شد:  این حرف که امروز عصر گفتگو است نه موشک، موشکی که از مهمترین مولفه های قدرت هر کشوری است  را نباید بر زمین بگذاریم و مسئله دیگر اینکه در حمله به اوکراین غربی ها دم از حقوق بشر  بین الملل می زنند در حالی که فلسطین ۸۰ سال و یمن ۷سال است که کشتار می شود جنابت می شود ولی هیچ صدایی از آنها بلند نمی شود.

انتهای پیام/