تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 467689
تاریخ انتشار:جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از بیانات ائمه جمعه هرمزگان:

طرح حجاب اجباری انحراف افکار عمومی از مشکلات جامعه است/ مسئولان حق مذاکره در مورد توان مشکی و دفاعی ندارند

ائمه جمعه استان هرمزگان با تاکید بر اینکه مسئولان حق مذاکره در مورد توان مشکی و دفاعی ندارند،اظهار کردند:طرح حجاب اجباری انحراف افکار عمومی از مشکلات جامعه است.

طرح حجاب اجباری انحراف افکار عمومی از مشکلات جامعه است/ مسئولان حق مذاکره در مورد توان مشکی و دفاعی ندارند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه با تاکید بر اینکه مسئولان حق مذاکره در مورد توان مشکی و دفاعی ندارند،اظهار کردند:طرح حجاب اجباری انحراف افکار عمومی از مشکلات جامعه است.

همه باید چشم و گوش قانون شوند

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه‌های سیاسی_ عبادی نماز جمعه این هفته با بیان اینکه انکار خداوند احمقانه ترین اندیشه است، اظهار کرد: آمریکا و برخی از کفار می‌گویند دین خرافه و روحانیون نگهدارنده سحر و افسانه هستند که همه حرف های آن ها بی اساس و بی پایه است.
خطیب جمعه بندرعباس تصریح کرد: بعضی از مردم از روی غفلت و ناآگاهی می ‌گویند چرا باید پول خمس به آخوندها که منظورشان همان حوزه های علمیه است برسد باید اصالت حوزه های علمیه را به آنها روشن کرد.
نعیم آبادی با تاکید بر اینکه فقط در زمان امام زمان(عج ) قانون کامل اجرا می شود، بیان کرد: در این زمانه همه باید چشم و گوش قانون شوند تا غفلت کمتر شود و تا زمانی که آدم بی حال و بی قانون وجود دارد دزدی نیز وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه ۲۲ اسفند ماه سالروز تاسیس بنیاد شهدا و ایثارگران است، گفت :امام خمینی(ره ) ۱۳ ماه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با یاد آور شدن اینکه شهادت والاست و خانواده شهید نیز والاست و مشاهده خلع هایی در این خانواده ها دستور تاسیس بنیاد شهدا را دادند.
خطیب جمعه بندرعباس افزود: مادران شهدا مادران تمام امت هستند و احترام به همه آنها لازم است.
نعیم آبادی ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س ) یادآور شد: زندگی حضرت زهرا(س ) زندگی عجیب و مفیدی است که همه ما باید آن را الگوی خود قرار دهیم.
وی اظهار کرد : هر شخص باید هر میزان که توانایی دارد اگرچه مقدار کمی هم باشد به صورت ماهانه و مستمر برای نیکوکاری کنار بگذارد.
امام جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد:آب شیرین کن بندرعباس تا اردیبهشت سال آینده افتتاح می شود و منبع خوبی برای آب استان است.

طرح مسئله حجاب اجباری توطئه جدید دشمنان است

حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با تبریک سالروز ولادت با سعادت دخت نبوت و مادر امامت حضرت زهرا(س) و با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمامی شئون زندگی بر ترک گناه تاکید و اظهار کرد: بی تردید ترک گناه آسان تر است از طلب توبه، زیرا معلوم نیست انسان پس از گناه فرصت و توفیق توبه را بیابد.

وی با اشاره به طرح مسئله حجاب اجباری در جامعه اسلامی افزود: طرح این مسئله یک بحث بیهوده، انحرافی و خطرناکی است که برخی خواص جامعه نیز با انگیزه های خاص به آن دامن زده و مطرح می کنند.

امام جمعه کیش تاکید کرد: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری دشمنان اسلام امروز فعالیت های زیادی می کنند، پول های زیادی خ رج کرده و می کنند، صدها رسانه را برای اینکه هویت زن مسلمان ایرانی را تحت تاثیر قرار دهند در اختیار گرفته اند.

وی ادامه داد: به فضل الهی می بینیم که خواهران و مادران ما ایمانشان آنقدر مستحکم است که تلاش های آن ها به نتیجه نرسیده است و بنابر فرموده رهبری تنها نتیجه آن این بوده است که تعدادی از دختران با انگیزه ها خاص و انحرافی روسری از سر برداشته اند اگر چه این کار بدی است اما دشمنان نتوانسته اند با این روش ها در فرهنگ دینی ما تاثیر گذار باشند.

خطیب جمعه کیش افزود: مسئله ای که بسیار خطرناک است و رهبر معظم انقلاب،علمای اسلام و مراجع را نگران کرده است تا موضع گیری کنند طرح بحث حجاب اجباری در جامعه است که مسئله ای بسیار خطرناک بوده و به معنای این است که عده ای خط دشمن را دنبال می کنند و کاری را که دشمن موفق به انجام آن نشده امروز برخی خواص دنبال می کنند

وی با تاکید بر اینکه اظهار نظر در حوزه های تخصصی فقط حق متخصصان هر حوزه است افزود: به همین دلیل علمای دین و مراجع در علوم شیمی، فیزیک یا پزشکی دخالت نمی کنند زیرا هر کارشناس و متخصصی باید در حوزه تخصصی خود اظهار نظر کند.

حجت الاسلام حسن زاده تاکید کرد: حجاب یک بحث دینی است و اگر می بینیم که برخی افراد قلم به دست متاسفانه برعلیه حجاب قلم زده و سخن می گوین این کار بحثی انحرافی و ورود در حوزه ای غیر تخصصی است.

وی حجاب را یک واجب الهی برشمرد و افزود: بزرگان و مفسران دینی می فرمایند یازده آیه در قرآن کریم در خصوص حجاب ذکر شده است و کسانی که تخصص ندارند چگونه می توانند قرآن را بفهمند و تفسیر کنند به همین دلیل ورود در حوزه غیرتخصصی خطر بزرگی برای آنان و جامعه اسلامی است.

امام جمعه کیش با اشاره به برگزاری رزمایش گردان الی بیت المقدس توسط بسیجیان جزیره کیش را مایه افتخار و مباهات برشمرد و تاکید کرد: حضور یک گردان آماده خدمت برای نظام و دفاع از اسلام از میان جوانان آماده بسیجی قابل تقدیر است و باید از برگزار کنندگان این رزمایش قدردانی کرد.

وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه کیش با بیان برخی از ویژگی های بی بدیل بانوی بزرگ جهان اسلام حضرت زهرای اطهر (س) افزود: حضرت زهرا(س) به شدت تحت تعالیم مبانی قرآن قرار داشتند و در زندگی ایشان تاثیرات قرآن موج می زند به همین دلیل این بانوی گرامی اسلامی می تواند بهترین الگوی سبک زندگی برای همه انسانها قرار گیرد.

وی همچنین با تبریک سالروز ولادت مبارک حضرت امام خمینی (ره) و با تسلیت سالروز درگذشت عالم مجاهد آیت الله کاشانی روز راهیان نور را به فعالان این عرصه و بازدید کنندگان از صحنه های ۸ سال دفاع مقدس تبریک گفت.

برخی خواص در جامعه خط دشمن را دنبال می کنند

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان، در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک سالروز تولد حضرت امام خمینی(ره)، رهبر کبیر انقلاب اسلامی و با اشاره به دیدار مداحان و ستایشگران اهل بیت(ع) با رهبر معظم انقلاب اسلامی و بیانات مهم معظم له در رابطه با حجاب که فرمودند، کار حرام بزرگ و کوچک ندارد و ان چه حرام شرعی است نباید به صورت آشکار انجام شود زیرا شارع اسلامی بر حکومت تکلیف کرده و مانع انجام حرام علنی شده است، اظهار کرد: رعایت حجاب مانند نماز و روزه واجب شرعی است و نمی شود کسی ادعای مسلمانی کند ولی پایبند به قانون حجاب نباشد قانونی که با یازده آیه قرآن کریم دستور حجاب می دهد.

 

میرزایی، ادامه داد: پشت طرح مساله حجاب اجباری انحراف افکار عمومی از مشکلات اساسی جامعه و منافعی است که به جیب عده ای از مدعیان دروغین آزادی و شهروندی می رود.

 

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به حضور مقام گستاخ فرانسوی و اظهار نظر در خصوص مسائل موشکی و حضور ایران در منطقه گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که برای حضور در منطقه از غرب اجازه نمی گیریم، متأسفانه با وجود تصریح دشمنان انقلاب برای براندازی نظام اسلامی، باز هم عده ای برخورد کاذبانه  کرده و اهداف دشمن را نادیده می گیرند.

 

 

وی، به ۱۸ اسفند ماه سالروز تأسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد اشاره کرد و افزود: یکی از کاربردهای مهم این کانون ها جذب اقشار مختلف به ویژه جوانان و نوجوانان به مساجد بوده است.

 

امام جمعه پارسیان، با یادآوری ۲۰ اسفند ماه روز راهیان نور گفت: راهیان نور، مانع فراموشی درس های دوران دفاع مقدس می شود و دوران پر حماسه و گنجی پر ارزش برای ملت ایران است و نباید به فراموشی سپرده شود و یا مورد غفلت قرار گیرد.

 

حجت الاسلام میرزایی، ۲۲ اسفند ماه را که سالروز صدور فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی در سال ۵۸ دانست و گفت: امنیت و آرامش امروز کشور مرهون مجاهدت و فداکاری خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران است و مسئولان تمام سعی خود را در جهت تأمین مطالبات آنان قرار دهند.

 

خطبیب نماز جمعه پارسیان، با انتقاد از پوشش نامناسب برخی از ورزشکاران در مسابقات ورزشی، از همه مسئولان مربوطه، پیوست فرهنگی و اخلاقی را در این برنامه ها خواستار شد.

 

وی، روند برخی از برنامه ها و جشن های مذهبی را که با آهنگ و رقص به گناه تبدیل شده را مذموم دانست و از آحاد مردم و دلسوزان برای جلوگیری از این حرکات زشت درخواست همکاری نمود.

برای نجات از افراط و تفریط در حق زنان، باید به اسلام رجوع کرد

سید محمدیوسف حسینی نژاد، خطیب نماز جمعه اهل سنت شهر بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن گفت: خداوند به نسل مؤنث جامعه عزت و شخصیت داد و جایگاه اصلی و واقعی آنها را تبیین کرد و رسالت خطیر مادرانه که محور اصلی و مدیر خانواده باشند را به آنها سپرد تا بتوانند با تربیت نسل ها و انسانهای وارسته پایه و اساس خلقت را معنی کنند و مردان جامعه را از دامن خود به محراب بفرستند.

وی افزود: اسلام در بین مردمی طلوع کرد که زن را کالایی برای استفاده می دانستند و مانند کالاهای دیگر آن را به ارث می گذاشتند جامعه ای که باورشان شده بود که دختر و فرزند مؤنث ننگ است اما اسلام هرجا خطابی به مردم داشته به زنان نیز داشته و باورهای غلط آن زمان را اصلاح کرد و به مردم فهماند که زن می تواند در کنار مرد در تمام عرصه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی عمل کند و زن و مرد مکمل یکدیگرند.

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهر بستک بیان کرد: تفریط در حق زنان در قبل از اسلام و افراط در این زمان، هردو ذلت آور است و در جامعه امروز نیز زنان باید برای رهایی از دامی که استکبار برایشان گسترانیده و با شعارهای فریبنده به نسل مؤنث هدیه کرده است در زیر چتر امن و سلامت اسلام قرار گیرند زیرا دنیای امروز با عریان کردن زنان در جوامع غربی و حتی جوامع اسلامی می خواهد بگوید که به زنان آزادی دادیم.

حسینی نژاد در پایان با اشاره به حفظ طبیعت و محیط زیست تاکید کرد: با کاشتن درخت می توانیم به حیات بشر کمک کنیم و یکی از ایراداتی که نماینده رئیس جمهور از شهر بستک گرفت این بود که شهر شما بی درخت است.

 

بی تفاوتی در برابر فساد و تبعیض خیانت به خون شهداست

حجت الاسلام و المسلمین حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک  گفت: شهدا وصیت کردند که پشتیبان ولایت باشید، این که با حرف زدن نیست، پشتیبانی عملی از ولایت یعنی اینکه نسبت به فساد و تبعیض بی‌تفاوت نباشیم و هرجا بی‌عدالتی دیدیم فریاد بزنیم البته عدالت طلبی باید همراه با انصاف و از مجاری قانونی باشید که خدایی نکرده دچار آسیب نشود امروز اگر کسی فساد و تبعیض ببیند و پیگیری نکند، به خون شهدا خیانت کرده است و باید پاسخگو باشد.

وی اظهار کرد: بدبخت کسی است که رزق خود را از راه حرام جستجو کند چنین شخصی نه تنها به خودش، بلکه به نسل خویش خیانت کرده، ریشه حرام خوری، عدم باور صحیح به خدا و دنیا طلبی است.

امام جمعه شهرستان سیریک با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب گفت:  دهه چهارم انقلاب، دهه پیشرفت و عدالت است و ما بحمدلله در زمینه‌های مختلف پیشرفت کرده‌ایم، ولی در زمینه عدالت متأسفانه کم‌کاری صورت گرفته است و باید مسئولان در راستای اجرای درست سیاست های نظام و تاکیدات رهبری برای خدمتگزاری صالح به مردم تلاش کنند.

امام جمعه شهرستان سیریک  با تبریک ولادت باسعادت حضرت زهرا (س) و روز زن ابراز کرد: در فضیلت حضرت زهراء(س) همین کافی است که امام حسن عسکری علیه السلام در روایتی فرمودند: همه امامان بر مردم حجت هستند و مادرمان بر ما حجت است ،ایشان پرچم عدالت‌خواهی را بلند کرده‌اند و ما به عنوان سربازان ولایت، وظیفه داریم که این پرچم را بالا نگهداریم.

وی با اشاره به سالروز تأسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور بیان کرد:این کانونها نقش مهمی در رونق مساجد و حضور جوانان دارند و لازم است که کیفیت محتوایی را بالا ببرند.

امام جمعه شهرستان سیریک بیان کرد: در بحث حجاب اجباری اینکه عده ای از دختران جوان، فریب تبلیغات سوء دشمنان  را خوردند و حجاب برداشتند، خیلی مهم نیست ، جای تأسف است که عده‌ای از نخبگان در زمین دشمن بازی کنند، حضرت امام ره همیشه حامی حجاب بودند و حکومت اسلامی موظف است مقابل حرام اجتماعی ایستادگی و مقابله کند.

حیدری اذعان کرد: اینکه می‌گویند بگذارید بانوان خودشان انتخاب کنند درست نیست، چون این مسئله ربط به اجتماع دارد و درباره گناهان اجتماعی دیگر هم مطرح می‌شودآیا می‌شود گفت هرکسی خواست در جامعه شراب بخورد، آزاد است.

این مسئول با گرامیداشت  ۲۰ اسفند ماه روز راهیان نور در کشور خاطرنشان کرد: بازدید از کربلای جنوب و مناطق جنگی تأثیر زیادی بر جوانان دارد و انسان را یاد شهدا می‌اندازد و سزاوار است که مردم همراه خانواده از مناطق دفاع مقدس بازدید کنند.

حیدری اضافه کرد: ما در شهر سیریک میزبان دو شهید گمنام هستیم و باید رسم مهمان نوازی را رعایت کنیم شهدا زنده هستند و مایه خیرات و برکات برای ما هستند  از همه ساکنین شهر سیریک درخواست می‌کنم به زیارت قبور شهدای گمنام بروند و از برکات وجودی آنها استفاده کنند.

امام جمعه شهرستان سیریک با گرامیداشت سالروز انفجار در نماز جمعه و شهادت تعدادی از نمازگزاران در سال ۶۳ یادآور شد: اگر امروز ما شاهد هجمه علیه نماز جمعه و منصب امامت جمعه هستیم، بخاطر اهمیت نماز جمعه است مردم باید قدر نماز جمعه را بدانند و حضور گسترده داشته باشند  البته امام جمعه نیز موظف است، حامی مستضعفین باشد و به نمایندگی از نظام نسبت به مشکلات جامعه و خطرات زمان، بصیرت افزایی کند.

وی تصریح کرد: برگزاری انتخابات اولین دوره مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۵۸ مجلس نقش مهمی در سرنوشت کشور داشت و اگر نمایندگان مجلس به وظایف قانونی خویش عمل کنند، بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد و بخاطر این بود که حضرت امام ره فرمودند مجلس در رأس امور است ،نماینده مجلس نباید به باندهای قدرت و ثروت وصل باشند، بلکه باید حامی قانون و حامی مستضعفین باشد ، مردم هم وظیفه دارند که در هر انتخاباتی به افراد شایسته رأی بدهند و همه نسبت به رأی خود باید قیامت پاسخگو باشیم.

مسئولان حق مذاکره در مورد توان مشکی و دفاعی ندارند

حجت الاسلام مختاری امام جمعه حاجی آباد، در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک ولات با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: از دامان زن مرد به معراج می رسد و اگر امروز ما در ایران اسلامی امنیت، آزادی و دین اسلام داریم همه اینها به برکت خون پاک شهدای عزیزی که در دامان شما مادران بزرگ تربیت شده اند.
مختاری افزود: یکی از رموز شخصیت حضرت فاطمه (س) این بود که محور تمام امور زندگی حضرت خداست، سه محور اصلی در شخصیت حضرت زهرا(س) وجود دارد، حوزه باور و بینش، حوزه قلبی و گرایش و رفتار و کنش است .
وی بیان داشت: بزرگترین وظیفه حکومت اسلامی تربیت جامعه است و خداوند بار تربیت اسلامی را برعهده پیامبر و بردوش انبیا الهی گذاشت وبعد از پیامبر و اولیا این تربیت بر عهده شما مادران عزیز است و آن هم در محیط خانه، خداوند چه اهمیتی برای مادر قائل شده است باری که بر دوش پیامبر بود را بر عهده شما مادران گذاشته است.
مختاری ادامه داد: جایگاه مادران در نزد خداوند متعال بسیار بالا و ارزشمند است زن مسلمان در اجتماع اثر گذار است با توجه به اثر گذاری در اجتماع حضور فیزیکی زن مسلمان در اجتماع را می طلبد گاهی اثر گذاری که شما دارید یک فرد را در دامان خودت پرورش می دهی چه اثری بالاتر از این که می توانید رشد علمی و هم رشد معنوی داشته باشید و هم فرزند خوب تربیت کنید.

امام جمعه حاجی آباد بیان داشت: در کشور های غربی زن مثل یک کالا برای لذت بردن است و  زن غربی فقط آرایش و برهنگی دارد این غربیان بازنی که می تواند هم در زمینه علمی و هم معنوی رشد داشته باشد چه کرده اند.
مختاری ادامه داد: مدیر کانون خانواده ،محور آرامش خانه زن است ، خانواده و خانه را زن می سازد پس باید قدر همسران و مادرانمان را بدانیم.
مختاری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری فرمودند دشمنان نظام خیال داشتند در اسفند ما بساط جمهوری اسلامی را برچینند ولی به لطف خداوند متعال و با تودهنی محکم مردم نتوانستند موفق شوند افزود: هر جا که لازم باشد مردم ایران اسلامی ما توی دهن متجاوز می زنند.

امام جمعه حاجی آباد تاکید کرد:هیچ کدام از مسئولین کشور حق مذاکره در مورد توان دفاعی و موشکی و حضور منطقه ای با آمریکا و اروپا را ندارند به دلیل اینکه هیچ انسان عاقلی وقتی می بیند دشمنی تمام قد در مقابلش ایستاده دست خودش را خالی کند و اینها برگ برنده ما در هر مواجهه بین المللی چه توان دفاعی و موشکی و حضور منطقه ای ما است.

مختاری ادامه داد: ما امروز که تمام امکانات دفاعی را داریم کشورهای غربی با ما این طوری برخورد می کنند اگر هیچ توان دفاعی نداشته باشیم آنها یک روز هم به ملت ما رحم نمی کنند.
وی در پایان با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید افزود: این نهاد که به فرمان امام راحل بنا شده است وظیفه اش خدمت به افضل افراد جامعه ،پداران ، مادران و فرزندان شهدا است و ما هرچه که داریم به برکت خون شهدا ست هرکاری هم در خصوص خانواده شهدا صورت بگیرد کم است.

خون شهدا، اجازه جولان را به شیفتگان غرب نمی دهد

حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی، امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، با اشاره به آیات قرآنی و روایات، به بیان اهمیت و جایگاه حقوق والدین و به ویژه مادر در دین اسلام پرداخت.

وی همچنین ضمن تبریک سالروز ولادت بنیانگذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) اظهار کرد: جایگاه والدین در دین اسلام بسیار خاص و ویژه است که در کلام پیامبران، از آن به عنوان اوصاف برجسته الهی یاد شده است.

قائدی بیان کرد: آثار و برکات احترام به والدین شامل: نیکی متقابل فرزندان به والدین خود در طول نسل ها، عمر با عزت و طولانی و راحتی لحظات پایان عمر است.

وی با اشاره به سالروز تاسیس کانونهای فرهنگی و هنری مساجد اظهار کرد: فعالیت های فرهنگی به چشم نمی آید اما سختی و مشکلات بسیاری دارد و این کانونها در کنار سایر نهادهای فرهنگی سبب انتقال فرهنگ انقلاب اسلامی به نسل های آینده می گردند.

امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به روز راهیان نور بیان کرد: در اردوهای راهیان نور که در جبهه های مقاومت برگزار می شود فرهنگ انقلاب، جهاد و شهادت به نسل های بعد منتقل می شود که این اقدامی بسیار ارزشمند است زیرا مردم باید بدانند که برای حفظ این انقلاب تاکنون چه خون هایی توسط فرزندان این انقلاب به زمین ریخته شده که امروز این انقلاب به دست ما رسیده است.

وی با اشاره به کشف حجاب تعدادی از خانمها در یکی از مناطق کشور تاکید کرد: این افراد ناباب باید بدانند که مردم در برابر این اقدام آنها خواهند ایستاد و در دهان آنها خواهند زد زیرا این مردم اجازه نخواهند داد که انقلابی که دستاورد خون هزاران شهید است با این اقدامات آسیبی ببیند و مردم خوب می دانند که این افراد با پذیرفتن فرهنگ غرب، فرهنگ غیردینی را بر فرهنگ دینی ترجیح داده اند و قطعا مردم در برابر ناهنجاری های اجتماعی خواهند ایستاد.

امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تشکر از زحمات و خدمات بی منت مسئول بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تاکید کرد: خانواده شهدا و ایثارگران دارای اهمیت خاص و ویژه ای هستند و اهمیت به آنان پایانی ندارد زیرا آنان افرادی بودند که برای حفظ انقلاب، خانواده خود را متلاشی کردند در نتیجه نظام، مردم و مسئولین باید پای این خانواده ها بایستند.

مسئولان اقدام اساسی برای حل مشکل کشاورزان انجام دهند

محمد بارانی خطیب جمعه توکهور-هشتبندی در جمع نمازگزاران با تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا (س )وروز زن گفت:با نگاهی به وجه تسمیه این دو مناسبت در ایران و جهان به خوبی میتوان تفاوت نوع نگاه نظام اسلامی و نظام غربی را به زن و جایگاه ارزشی و اجتماعی او مشاهده نمود.

امام‌جمعه توکهور و هشتبندی نگاه ابزاری و کالاگونه به زن ؛را از ویژگی های بارز فرهنگ غرب دانست و در تبیین این مساله افزود:اکثر زنانی که در اروپا به منصبی دست یافتند ،خود اعتراف میکنند که در دورانی مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند و این نگاه متاسفانه در فرهنگ غرب نهادینه شده است.
حجت الاسلام بارانی فروپاشی نهاد مهم خانواده ، خشونت مردان علیه زنان ،کمرنگ شدن نقش مادری و همسری و رواج بی بندوباری را از معضلات امروزه جامعه غربی معرفی و آنرا حاصل تفکر غلط آن جوامع به زن برشمرد و اظهار کرد:در مقابل این تفکر نظام اسلامی با الگو قراردادن صدیقه طاهره (س )به عنوان الگوی کامل زن مسلمان در عین اعطای حقوق اجتماعی برای زنان ؛شان و منزلت اجتماعی و خانوادگی آنها را هم ارتقا بخشیده است.
خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به سالروز تاسیس کانون های فرهنگی ؛مساجد را مهمترین پایگاه دینی؛اجتماعی،سیاسی و فرهنگی  و دارای کارکردهای مهمی برای جامعه اسلامی دانست و اذعان داشت:امروزه نیز میتوان از این ظرفیت عظیم برای ترویج تعالیم و ارزش های اسلامی در مقابله با تهاجم‌ فرهنگی و جنگ نرم دشمن با برنامه ریزی صحیح بهره برداری نمود.
حجت الاسلام بارانی با بیان اینکه نباید مساجد تبدیل به نماز خانه صرف گردد ؛ضمن توصیه به کانون های فرهنگی مساجد و سایر مجموعه هایی که در مسجد در حال فعالیت هستند،گفت:مسجد باید پایگاه اجتماع، مشورت، مقاومت و حرکت اجتماعی و فرهنگی باشد و این امر مهم با تعامل و مشورت مجموعه های فعال در مساجد محقق میگردد.
امام جمعه توکهور-هشتبندی با گرامیداشت سالروز تاسیس بنیاد شهید و روز بزرگداشت شهدا ؛ضمن تشکر و قدردانی از دلسوزی و تلاش بنیاد شهید شهرستان در رسیدگی به خانواده های محترم شهدا بیان کرد:شهدا در قلب آحاد ملت ایران جای دارند و این عزیزان با خون خود برای ایران و اسلام عزت و آبرو خریدند.
 بارانی با اشاره به مشکل کشاورزی در فروش محصولات کشاورزی ؛از برگزاری جلسات تکراری با خروجی یکسان به شدت انتقاد کرد و گفت:مشکل و راه حل آن مشخص است و فقط نیازمند عمل و تلاش برای حل آنها از طرف مسئولین است و جلسات تکراری تا بحال دردی از کشاورز زحمتکش درمان نکرده است.
وی با تاکید بر پیگیری عملی مصوبات گذشته توسط مسئولان مربوطه؛از خبررسانی متعدد درباره کارهای موقتی در این رابطه اظهار تاسف کردند و گفت:متاسفانه با این کارها مشکلی از کشاورزان حل نخواهد شد و باید برای حل این معضل فکری اساسی شود.
حجت الاسلام بارانی ایجاد صنایع تبدیلی در منطقه را مهم و حل کننده عمده این مشکلات معرفی کردند و با اشاره به عدم اقدام عملی دولت در این رابطه گفت:دولت باید از بخش خصوصی که برای احداث صنایع تبدیلی اعلام آماده کرده؛حمایت جدی کند و این خواست و تقاضای مردم است که امیدوارم به زودی خبرهای خوبی در این رابطه اعلام گردد.
خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با بیان اینکه کشاورزان ما نیازمند حمایت بیشتر و عملی مسئولان هستند ؛به سفر ریاست محترم جمهوری به استان اشاره کرد و گفت:معیشت مردم قطعا باید در اولویت خدمت رسانی دولت مردان قرار بگیرد.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=467689
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل