طرح جامع نظارت بر مدارس غیر دولتی شرق هرمزگان اجرا می شود
+ پ -
طرح جامع نظارت بر مدارس غیر دولتی شرق هرمزگان اجرا می شود

رئیس اداره مشارکتهای مردمی اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان از اتخاذ دو سیاست راهبردی و عملیاتی برنامه نظارتی از عملکرد مجموعه تحت پوشش را بعنوان طرح جامع نظارت بر مدارس غیر دولتی شرق هرمزگان خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب، مریم فرزام ، رئیس اداره مشارکتهای مردمی اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان در کارگاه آموزش نرم افزار نظارت جامع در میناب گفت: رویکرد ارزشی وفرهنگی در ساخت مدارس غیردولتی موجب تعالی مدرسه سازی در استان هرمزگان خواهد شد.

وی از اتخاذ دو سیاست راهبردی و عملیاتی برنامه نظارتی از عملکرد مجموعه تحت پوشش را بعنوان طرح جامع نظارت بر مدارس غیر دولتی شرق هرمزگان خبرداد و بین داشت: در سیاست راهبردی که حول محور سیاستگذاری و در برنامه زمانی میان مدت و بلند مدت  با تشکیل کارگروه تخصصی متشکل از اساتید صاحبنظر در حوزه ارزیابی و بهره‌گیری از تجارب ارزشمند متخصصان «طرح جامع نظارت» با همکاری نیروی انسانی و فناوری به صورت نرم افزاری تهیه و تدوین شده و به استان‌ها و شهرستانها ابلاغ شده است.

فرزام تصریح کرد: ادارات مشارکت‌ها در استان‌ها و مناطق موظفند براساس مفاد دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های ارسالی از سوی ستاد، ضمن پایش و بررسی‌های فرآیندی از عملکرد مدارس و مناطق تابعه نتایج ارزیابی خود را به این سازمان ارسال کنند.

وی خاطرنشان کرد: کمیته نظارت مناطق متشکل از همکاران مشارکت‌های مردمی، ارزیابی عملکرد، حراست و رؤسای شوراهای هماهنگی مؤسسان کار نظارت و پیگیری شکواییه مردم را عهده‌دار هستند.

رئیس اداره مدارس غیر دولتی هرمزگان گفت: تعلیم و تربیت موضوع مهم و گسترده‌ای است که دولت به تنهایی قادر نیست آن را در کشور انجام دهد و مشارکت مردم در این حوزه ضروری است.

فرزام افزود: برخی‌ها به توسعه مدارس غیردولتی اعتقادی ندارند و بحث خصوصی سازی را مطرح می‌کنند که این یک فکر و اقدام اشتباهی است و مدرسه‌ای که مانند بنگاه اقتصادی عمل کند، مانع فعالیتش می‌شویم.

این مقام مسئول نظارت‌های فرآیندی هدایت محور را یکی از اهداف برگزاری کارگاه آموزشی نرم افزار نظارت جامع بر مدارس غیر دولتی شهرستانهای شرق استان هرمزگان برشمرد و  افزود: توسعه مدارس غیردولتی به عنوان یکی از روشهای توسعه مشار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کتهای مردمی و تمرکز‌‌‌‌زدایی ‌‌‌به عنوان یکی از سیاستهای استراتژی در استان است.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff